Skocz do zawartości

Zmiany w płatnościach, przewalutowanie konta


AsiaSz

Rekomendowane odpowiedzi

Generalnie na rynku krajowym i podejrzewam nie tylko krajowym źle się dzieje. Podaż towarów i usług jest ogromna ale ludzi chcących robić zakupy jest mniej. Ogólnie chyba nastroje konsumentów spadają, ciągle straszeni jesteśmy ogólnoświatowym kryzysem przez co większość osób kupuje produkty, usługi w głównej mierze konieczne. Wydaje mi się, że Adwords dla wielu osób w tych trudnych chwilach nie jest rzeczą konieczną do funkcjonowania - stąd na rynku reklam mniejsza jest konkurencja przez co mniejsze stawki etc.

Spodziewam się, że połowa marca - do czerwca powinno lekko się poprawić choć bez rewolucji przynajmniej jeśli chodzi o branże motoryzacyjną. Później żniwa przyjdą na jesień późną (koniec listopada do końca stycznia)

Ogólnie przyzwoicie robi się jeszcze w sierpniu wrześniu ale wyższe CPC psuje niższy ruch na stronie bo jeszcze wakacje, urlopy etc.

Po prostu trzeba przetrwać ten okres i cieszyć się z każdego zarobionego euraska czy też złotówki tak by móc trochę zmienić nastawienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 241
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Ja mam wzrost zarobków o jakieś 20%, a w moim przypadku to bardzo znaczaca suma .

Zwyczajnie macie kiepskie strony, gdzie między reklamodawcami nie ma konkurencji .

Zresztą wiosna tuż tuż , i wtedy dopiero poczujecie czym sa spadki w zarobkach :)

Jakbyś miał na parwdę wartościową stronę to bys sprzedawał reklamy bezpośrednio i poprzez agencje w cenie x10 Adsensowskich. Nie oszukujmy się, AdSense wyznacza minimalną wycenę reklam na rynku, wszyscy inni (nie liczę firm krzaków i pseudoagencji) płaca lepiej. u Mnie AdSense to zapychacz, wrzucam na wyświetlenia, których nie udało mi się sprzedać w żaden inny sposób.

Żarty sobie robisz ? Te całe agencje czyt. domy mediowe oferują ok 50 % tego co możesz zarobić na Adsense. Swoją oferte skierowałem do wszystkich najbardziej znanych w Polsce domów mediowych, ale z konkretnymi oczekiwaniami. Odpowiedz dostałem tylko od jednej firmy, a była to odpowiedź typu - "?Nie jesteśmy w stanie spełnić oczekiwań Państaw firmy" .Oczekiwania nie były wygórowane, bo było to ok 20 % więcej niż Adsense. Oczywiście rozmawiamy tutaj o sumach min 5 cyfrowych,

Po co mam szukać reklamodawców indywidualnie, jak oni sami odnajdują moje strony i kierują na nie swoje reklamy ? Za te 30%, które zabiera Google dla siebie zwyczajnie nie chce mi się tego robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żarty sobie robisz ? Te całe agencje czyt. domy mediowe oferują ok 50 % tego co możesz zarobić na Adsense. Swoją oferte skierowałem do wszystkich najbardziej znanych w Polsce domów mediowych, ale z konkretnymi oczekiwaniami. Odpowiedz dostałem tylko od jednej firmy, a była to odpowiedź typu - "?Nie jesteśmy w stanie spełnić oczekiwań Państaw firmy" .Oczekiwania nie były wygórowane, bo było to ok 20 % więcej niż Adsense. Oczywiście rozmawiamy tutaj o sumach min 5 cyfrowych,

Też tak miałem (IDMnet czy Arbo?). Pózniej jednak podpisałem umowę z agencją specjalizującą się w konkretnej branży, która zapewnia mi tylko ~20% obłożenia, ale stawki mam 10 razy wyższe niż Adsense na tym. Mam z nimi umowe, że tylko CPM od 20 zł/1k netto po wszelkich rabatach i prowizjach, a i tak jeszcze się nie zdarzyła tak tania reklama, biora dla się 20%, w poprzedniej agencji brali 35%. Oprócz tego mam 2 bezpośrednie umowy z potentatami na rynku na ktorych mam główną kasę. Jets to bardzo dobry układ gdyż nie zabierają mi oni wyświetleń standardowych. Do tego nie ma miesiąca by się ktoś nie zgłosił bepzośrednio na mniejsze kampanie, w tym wypadku nie schodze poniżej 50 zł/1k wyświetlen. W reszte wsadzam Adsense i chyba bardziej optymalnego sposobu zarobku dla mojej strony nie ma. Przynajmniej na ten moment, patrząc na jej potencjał.

Po co mam szukać reklamodawców indywidualnie, jak oni sami odnajdują moje strony i kierują na nie swoje reklamy ? Za te 30%, które zabiera Google dla siebie zwyczajnie nie chce mi się tego robić.

Indywidualni płaca wielokrotnie więcej niż poprzez Adsense. By jednak zdobyć chociaż 2-3 stałych klientów, którzy regularnie będą brali kampanie reklamowe strona musi być dobra, a przede wszystkim znana w branży.

Generalnie zabawa zaczyna się od 300 000 uniq i 2 000 000 odsłon.

Sprzątanie po zgonach https://sprzataniepozgonach.pl/

Dezynfekcja i dezynsekcja https://www.isotech-pestcontrol.pl/
Ptaszyniec kurzy https://zwalczanie-ptaszynca.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to wszystko zależy od tematyki/branży strony. No ale jak ktoś robi stronę dla dzieci z podstawówki czy z gimnazjum, to niech nie oczekuje kokosów.

Mówienie o klikach za 1 grosz czy za 1 eurocenta też pokazuje poziom wydawcy, bo gdy wydawca ma strony z wartościowym ruchem, to nawet nie zauważy takich kliknięć, bo (jeśli wystąpią) to znikną w tłumie innych klików, podobnie jak te za 20€.

Bronuś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mamy podobnie. Jest definitywny kryzys co widać po postach wyżej pisanych przez kolegów. Oczywiście są wyjątkowe branże gdzie interes kwitnie lecz ja z własnego doświadczenia powiem ze rozrywka i wszystko co koło niej stoi na dzień dzisiejszy kuleje w adsense.

Najnowsza muzyka i nie tylko na https://nuteczki.top a dla kobiet ploteczki na https://ebabki.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja z własnego doświadczenia powiem ze rozrywka i wszystko co koło niej stoi na dzień dzisiejszy kuleje w adsense

Nie tylko rozrywka. "Poważniejsze" branże też kryzys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruch, ruchem - jak słoneczko to spada - normalka.

Jednak 'ustalenia', że spadek zarobków na adsense to kryzys i zmniejszone budżety reklamodawców to bzdura - przynajmniej w mojej tematyce. Zmieniłem kierowanie ruchu z Adsense na stronę z PP i bez problemu na PP odzyskałem przychody jakie miałem jeszcze w styczniu z Adsensa. Bardzo dziwne - nagle tylko na Adsense spadły budżety wydawców, a na PP nie....

Pozycjonowanie lokalne, Wymiana linków tematycznych, Tematyczne artykuły sponsorowane.  >>>>> Informacje na stronie :  Tani hosting

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli pisząc o PP? Programy partnerskie?

Jeśli tak, to nic dziwnego, że przychody w PP nie spadają, skoro jest tam ustalona sztywna stawka wysokości prowizji. I w dodatku wypłacanej (naliczanej) dopiero wtedy, gdy właściciel sklepu dopiero zarobi.

Inaczej wygląda w AdWords, gdzie po prostu zlecasz kampanię albo nie, zależnie od tego, czy Ci się to opłaca. Jeśli spada konwersja z ruchu, zmniejszasz stawki CPC albo w ogóle wyłączasz kampanię.

Na niektórych stronach lepiej spiszą się reklamy rozliczane w innym modelu, niż CPC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 10 dni zaobserwowałem lekki wzrost CPC, a od 1 marca powrót CPC prawie do poziomu grudnia.

w styczniu CPC miałem 0,61zł, w lutym 0,53, a w pierwszych dniach marca mam aż 0,75zł, może troszke do grudnia brakuje (0,85zł) ale widać ostre odbicie od dna

@down

Motoryzacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności