Skocz do zawartości

OmniFLASH - Nowa dodawarka/system/automat pozyskujący tysiące linków


Kojotek_OX

Rekomendowane odpowiedzi

@robertzoone - to nie kwestia wersji OF tylko hostingu, jak zakupię PRO (bez abonamentu :D) to spróbuję załatwić z hexcomem przejście za dopłatą na ten podstawowy VPS, na sharedzie szybciej nie pójdzie na bank. Czy ktoś może próbował już takiej zmiany planu hositngowego na hexcom?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

D_S jestem wyluzowany każdy pisze też udzielam się ale dodatkowo pytam się o coś.

Zastanawiam się jak ktoś pisze że niby mu działa. To już w to ciężko uwierzyć.

Po prostu po aktualizacji każdy oczekiwał działania ale już wiadomo jak jest. Wiem że może Cię drażnić że nagle ktoś z moim stażem pisze posty w takiej ilości lecz sory tez jestem użytkownikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@D_S, trochę Ci się dziwę że to piszesz. Jeżeli przeszedłeś do wersji OF (OA), to rozumiem Ciebie całkowicie (przejście za free i małe oczekiwania). Jeżeli wykupiłeś abonament lub wersję OF PRO, to już kompletnie nie kumam Twojej wypowiedzi. Obiektywnie to zapłaciłeś za wersję finalną - taką do kupna/sprzedaży. W niej choćby postowanie do wp/buddypress powinno działać bez zarzutu. Może działa, kto wie, ja tego nie rozgryzłem.

Oczywiście ja jestem dalej za OF bo wiem do czego to zmierza. W końcu Kojotek naprawi błędy i soft będzie w pełni sprawny. Boję się jednak, że do tego czasu mi "abonamentu" zabraknie.

seowyszbanner.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

W końcu udało się namierzyć problem który powodował problemy z działaniem OmniFLASH-a na serwerach hostujących OmniFLASH. Problemem objawiał się w postaci zablokowania dodawania / harmonogramu / crony nie działały oraz w logu apache występował komunikat Error 503 - najczęściej było to na dodawaniu / rejestracji do WP / Freeglobes / Qlweb .

Prace były prowadzone na dwóch frontach:

Szukanie potencjalnego błędu programistycznego - tutaj modyfikowane były pliki OmniFLASH

Poszukiwanie błędu w ustawieniach serwerów - tutaj prace trwały na 2 maszynach należących do hexcom.net oraz 5 maszynach prywatnych użytkowników

Głównym problemem było to że komunikat 503 to może być błędem serwera jak i programisty

Po kilku dniach grzebania i analizowania logów został znaleziony wspólny mianownik jakim jest:

https://forum.directa...ead.php?t=45631 - najnowsza aktualizacja DirectAdmina aktualizuje bibliotekę curla która spowodowała bardzo niestabilną pracę maszyn

Rozwiązanie problemu:

W przypadku wystąpienia problemu na serwerze z zatrzymaniem się OmniFLASH lub same błędy w dodawaniu należy sprawdzić log apache pod kątem występowania informacji o błędach 503

2013-02-13 12:22:25.978 [NOTICE] [x.x.x.xx:51116-0#APVH_www.domena.pl] oops! 503 Service Unavailable

Po wykryciu takich zapisów zalecamy dokonać na serwerze downgrade do Curla 7.28.1 lub niżej - zastanawiamy się czy sprawdzać to w instalatorze OmniFLASH (jako informacja dodatkowa)

Aktualnie planowana jest aktualizacja:

W ciągu kilku najbliższych minut zostanie wydana aktualizacja dla OmniFLASH która wycofa zmiany w oprogramowaniu które wprowadzaliśmy w celu zlokalizowanie problemów - zacznie działać już poprawnie cron dla WP

Podsumowanie:

Tworzenie postów przez kilku użytkowników w tym temacie nic nie wnoszących tylko podnosi wszystkim ciśnienie co wpływa bezpośrednio na naszą pracę (nerwówka) żeby tylko szybciej i szybciej bo już jakaś ..... płacze że coś mu nie działa a nawet nie jest łaskawy zrobić zgłoszenia w panelu. Doszliśmy do wniosku że nie będziemy reagować na takie zagrywki ze strony użytkowników których wypowiedzi jedynie mają cel zrobić zadymę. Każdy użytkownik piszący w ten sposób otrzymuje ignora na kolejne 7 dni od ekipy omni - w tym temacie 2 osoby będą dla nas powietrzem (brak szacunku do nas)

Jeśli zostanie zgłoszony błąd na panelu przez użytkownika prosimy cierpliwie poczekać na odpowiedź - odpowiadamy jeśli znamy odpowiedź na dane pytanie/problem przez (TYLKO) panel osobą które zgłaszają problemy lub dopinają się do zgłoszenia już napisanego - staramy się z użytkownikami znaleźć wspólny język ale musimy wzajemnie się szanować i przestrzegać pewnych zasad. Zgłaszanie błędów realizowane jest przez panelu i TYLKO tak możemy coś pomóc lub doradzić czy też znaleźć błąd w programie i go szybko wyeliminować

PS: Miałem zająć się dokumentacją żeby była na dziś gotowa - niestety też jej nie będzie z jednego prostego powodu:

zobaczyłem co się dzieje na PiO i co już "krzykacze" zaczynają odstawiać i zamiast zająć się dokumentacją stałem nad programistami którzy nie dość że nic nie zawinili to jeszcze siedzieli po nocach - chcieliście wszystko wymusić awanturą na PiO a powstał dokładnie odwrotny efekt - (mało tego w normalnym tępię pracy dziś wyszło by kilka innych elementów ważnych dla OmniFLASHa i problem też by został rozwiązany, a tak łącznie straciliśmy bez owocnie i z nerwówką ponad 25h które można było przeznaczyć na coś wartościowego z listy do zrobienia dla OmniFLASH)

@D_S - Niestety są tu osoby które nie potrafią zrozumieć że krzykiem ze mną nic nie osiągną, a ja włączam ignora (zostawiam wam koledzy już użeranie się z takimi osobami) i nie będę tracił czasu na pyskówki z nimi

Najmocniej przepraszam jeśli czyjś post / zapytanie pominąłem w swojej wypowiedzi a nadal pytanie jest aktualne wówczas prosił bym o przepisanie go poniżej

Pozdrawiam

Piotr Kiper

Pozycjonowanie Stron Nie dla Leszczy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze, taka właśnie informacja jest czasem potrzebna nam wszystkim na PiO. Wystarczy, że zaglądniesz na wątek i krótko powiesz dlaczego teraz robisz to i to, dlaczego jest to z korzyścią dla użytkowników OF. Postam się w sytuacji ludzi, którzy przeszli na OF (OA) z OA. Od paru dni czekają (znaczy czekamy) na łopatologiczny manual. Wystarczyłby taki opisujący w kilku punktach jak dodawać w sposób łatwy i ten nieco bardziej zaawansowany. W tej chwili analizując niniejszy wątek można z porozrzucanych informacji od Ciebie i Gameca uzbierać sobie taki "minitutorial" i ruszyć z pracą. Oprócz paru krzykaczy gros osób niecierpliwiło się jak poprawnie stworzyć projekt i zagospodarować bazę softu. Problemem były (i pozostają jeszcze) również WP - rejestracja i prywatne. Gdyby rzeczywiście OF został gruntownie przetestowany, choćby na samym hexhoście, to z pewnością niedogodności dałoby się uniknąć, a dobry manual dostarczony razem z programem załatwiłby resztę. Np. kupując nawet prostą dodawarkę do wiki za ok. 30zł zawsze dostawałem manual prosty i czytelny w pdf-ie. Nie każdy zajmujący się pozycjonowaniem jest jednocześnie oblatany w php, czy musi umieć pisać mody. Czasem wystarczy że umie właściwie i "po bożemu" używać dany soft. Jestem jak najbardziej za ogarnięciem emocji, ale przecież nie wiedząc wystarczająco jak i co, każdy denerwował się o swoje projekty - bo jak je przenieść jak niejasne jest jak mają wyglądać w OF? Jak przetestować bazę, jeśli "dodawanie stoi"? Itd, itp...

Wszyscy mamy nadzieję że bugi znikną niedługo i soft z czystym sumieniem będzie można polecać jako stabilny i w 100% działający. A relacje hm... kiedyś napisałeś że nie ruszają Ciebie relacje Sprzedawca-Klient, a jednocześnie denerwuje Cię, że niektórzy nie trzymają fasonu wobec Ciebie (mam nadzieję że nie jestem jednych z tych ignorowanych ;)), ale kindersztuba zobowiązuje obie strony, prawda? Wniosek: nerwy nie służą nikomu ani Tobie i Twoim programistom ani użytkownikom, a lepiej zapobiegać niż leczyć.

Na koniec mam pytanie do Ciebie - jako że (jak przypuszczam) masz lepsze i uniwersalne kontakty z hexcomem byłoby miło, gdybyś podał informację dla wszystkich użytkowników, czy będzie możliwe przejście (za dopłatą rożnicy) na ten najtańszy VPS? Pewno, że każdy może siędopytywać sam, ale po co się rozdrabniać i wkurzać ich support dublowanymi pytaniami? Myślę, że ta informacja będzie istotna dla wszystkich, którzy na serio chcą korzystać z OF Pro lub +, a przy okazji zachęci do przejścia na jedną z tych wersji. Chodzi oczywiście o kontekst w sprawie szybkości softu i potwierdzenia, że VPS na hexcom plus wyższa wersja OF dają gwarancję poprawnego i szybkiego dodawania :).

Tyle z mojej strony.

Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na koniec mam pytanie do Ciebie - jako że (jak przypuszczam) masz lepsze i uniwersalne kontakty z hexcomem byłoby miło, gdybyś podał informację dla wszystkich użytkowników, czy będzie możliwe przejście (za dopłatą rożnicy) na ten najtańszy VPS? Pewno, że każdy może siędopytywać sam, ale po co się rozdrabniać i wkurzać ich support dublowanymi pytaniami? Myślę, że ta informacja będzie istotna dla wszystkich, którzy na serio chcą korzystać z OF Pro lub +, a przy okazji zachęci do przejścia na jedną z tych wersji. Chodzi oczywiście o kontekst w sprawie szybkości softu i potwierdzenia, że VPS na hexcom plus wyższa wersja OF dają gwarancję poprawnego i szybkiego dodawania :).

To ja odpowiem, bo właśnie odpisał mi support i nie robią problemów z tym :) Też właśnie będę opłacał różnicę.

O7vVmZ7.gif

Punkty statlink.pl - dobra cena + gratis Skrypt i eBook, Blog SEO/SEM i Tatuaże na Dziarownia.pl (tatuaże)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu przeszedłem z OA na OF i rzeczywiście nie przesadza Pan Piotr we wpisach, mówiąc, że jest to całkiem inna klasa softu. Cieszę się, że mogę patrzeć, jak powstaje. Proszę jednocześnie o

- rozważenie dodania "fabrycznego" limitu per day na wartość np. 2 - razy 9 baz to 18 wpisów dziennie dla np. nowej strony, to chyba dobry rezultat? Można by nakazać programowi (w OA był limit 20), aby co jakiś czas zwiększał wartość limitu dla danego projektu. Ostatnio freeglobes dodało mi w kilkadziesiąt minut ponad 300 wpisów - po kliknięciu na pauzę, wywaliło z schedule cały projekt i zatrzymało program. Dzisiaj do webmini dodało mi ponad 500 wpisów... Jeszcze piszę nową stronę edukacyjną, a już może zostać zbanowana za nadmiar linków w 24 h. Ustawiałem limit na 2 - wszędzie.

- proszę o chmurkę w DATABASE S z podpowiedzią dotyczącą wszystkich kombinacji baza-skrypt-mod, abym poprawnie mógł skojarzyć ze sobą te pary lub trójkąty i np. czerwoną czcionką kombinację jw. ale z modami z marketu, które mógłbym kupić, ulepszając projekty. Najpierw muszę jednak wiedzieć, z czym je skojarzyć.

- w OA można było przenieść w HArmonogramie projekt do góry, na pierwsze miejsce - tutaj po kliknięciu na wskazówki up/down zdarza się komunikat:

Unhandled Exception

Message:

Trying to get property of non-object.....

w związku z powyższym dobrym (nie wiem czy lepszym?) rozwiązaniem byłoby zaznaczanie wersów i wykonanie zadań zbiorczych, jak to jest w panelu admina w Wordpress: ptaszek przy kilku postach i akcja; tutaj można by w ten sposób przenosić na pierwsze miejsce całe projekty, czyli np. dziewięć wersów lub je usunąć za jednym razem - serwer nie będzie wykonywał akcji przeładowania stron i dla klientów dysponujących transferem poniżej 2MB nie będzie to trwało wieki. można także zupełnie zrezygnować z przemieszczania wersów tabeli projektów w Schedule pod warunkiem jednak, że dodawane projekty będą się układać wg porządku chronologicznego, np. wg dat powstania projektu lub daty dodania projektu do schedule (data w pierwszej kolumnie).

Na koniec podziękowania za dodanie w schedule kolumny Action (przydałoby się zliczenia dziennej pracy skryptu na dole tej kolumny: planowano/wykonano.../pozostałe jutro;) -) i przycisk "delete project history", za codzienne łatki i coraz nowsze rozwiązania, za support online i na stronie omnipanel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności