Skocz do zawartości

Osoba fizyczna a skarbówka


Ludi

Rekomendowane odpowiedzi

Cały 2012 nie płaciłem podatku ani zaliczek od zarobków w prolink, systemie partnerskim, seopilocie. Myślałem że w tym roku wstawiam zarobiony przychód jako "inny" i płacę podatek a tu się okazuje inaczej. Rozliczam się na zasadach ogólnych - nie wysłałem zgłoszenia o ryczałt ani dzierżawę.

Właśnie wróciłem z US i powiedzieli mi że:

zarobek za styczeń -> do 20 lutego wpłacam zaliczkę jeżeli nie wpłaciłem to od 21 lutego do daty jej wpłaty płacę odsetki 14% w skali roku.

Co ciekawe od kwoty zarobku mogę odjąć koszty - domeny serwer etc.

Teraz pytanie - czy takie rozumowanie i przedstawienie mi sprawy przez US jest właściwe?

Nie mam zamiaru toczyć z nimi wojny, chciałbym się rozliczyć z tego co muszę, jednak naliczenie odsetek moim zdaniem nie powinno mieć miejsca.

Wdrażaj systemy ISO taniej, szybciej, pewniej. Oferujemy wdrożenia, szkolenia, certyfikację ISO 9001 oraz innych systemów z branży. Przedstawimy oferty związane z systemami ISO w ciągu 5 dni, a Ty wybierzesz najlepszą z nich!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi tu bardziej o odpowiedź na pytanie czy mogę odliczyć koszty uzyskania w postaci opłat za domeny i serwer w tej postaci rozliczenia? Czytałem od rana o tym i wiele osób pisało że nie powinno się kosztów odliczać.

Wdrażaj systemy ISO taniej, szybciej, pewniej. Oferujemy wdrożenia, szkolenia, certyfikację ISO 9001 oraz innych systemów z branży. Przedstawimy oferty związane z systemami ISO w ciągu 5 dni, a Ty wybierzesz najlepszą z nich!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra - a jeśli ja napiszę Ci np że możesz odliczyć to zrobisz to?

Zastanów się - jak zrobisz to źle, to możesz sobie niepotrzebnie zaszkodzić a Ty pytasz o to na forum o pozycjonowaniu? I jeszcze od rana o tym czytasz? Cóż za marnotrawstwo czasu... ;)

Weź telefon, zadzwoń do jakiegoś biura rachunkowego i zapytaj. Albo napisz im maila, przelej parę złotych na dobrą kawę to Ci odpowiedzą na Twoje pytania. Na pewno będzie dla Ciebie bezpieczniej i nie zmarnujesz tyle czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi tu bardziej o odpowiedź na pytanie czy mogę odliczyć koszty uzyskania w postaci opłat za domeny i serwer w tej postaci rozliczenia? Czytałem od rana o tym i wiele osób pisało że nie powinno się kosztów odliczać.

Jeśli nie prowadzisz firmy...to nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile miałeś tego dochodu? Powyżej 3091zl?

Ja Ci powiem tak, też byłem w podobej sytuacji, że co roku wszystkie dochodzy z różnych programów partnerskich wrzucałem w "inne" i jak narazie cisza.

Ale któregoś dnia przeczytałem w jednym z tematów, że niby powinienem co miesiąc zaliczki odprowadzać, no ale...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo że nie mam firmy a pani w US to wiedziała powiedziała że mogę - stąd moje pytanie..

Budżet przekroczyłem bo pracuję normalnie na etacie w jednej z firm, a te zarobki to dodatek.

Dzięki za odpowiedzi - kontaktuję się z jakimś biurem.

Wdrażaj systemy ISO taniej, szybciej, pewniej. Oferujemy wdrożenia, szkolenia, certyfikację ISO 9001 oraz innych systemów z branży. Przedstawimy oferty związane z systemami ISO w ciągu 5 dni, a Ty wybierzesz najlepszą z nich!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności