Skocz do zawartości

Automatycznie pobieranie treści - blokowanie


Sanchez Spinoza

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pewien serwis z ogłoszeniami pracy, i od pewnego czasu inna strona kopiuje moje ogłosznia bez mojej zgody. Kopiuje same nagłówki automatycznie. Czy jest jakaś szansa na zablokowanie tego automatu żeby nie pobierał danych z mojej strony?

Profesjonalne publikacje Content Marketingowe - zamów online na BlackHood.pl 

Szeroki wybór Łożysk samochodowych

Polecam również Praca Bielsko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zablokować może być trudno, zacznij od utrudnienia mu życia ;)

Przeanalizuj ruch sieciowy, poszukaj reguł, które pozwoliłyby określić IP z którego łączy się skrypt kopiujący Twoją treść a następnie zablokuj po htaccessie. Możesz też spróbować określić w jakiej firmie hostuje się [ osoba domniemana o popełnienie przestępstwa lub wykroczenia ] treści i skontaktować się bezpośrednio z hostingodawcą, może uda się uzyskać pomoc z ich strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakaś szansa na zablokowanie tego automatu żeby nie pobierał danych z mojej strony?

Nie ma... / dodam, że nie ma jeśli jest to "automat" z prawdziwego kodu nie na szybko sklecony z php i cURL :faja:

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien serwis z ogłoszeniami pracy, i od pewnego czasu inna strona kopiuje moje ogłosznia bez mojej zgody. Kopiuje same nagłĂłwki automatycznie. Czy jest jakaś szansa na zablokowanie tego automatu żeby nie pobierał danych z mojej strony?

zostawiaj backlinki w treści ;d

Sprzedam domenę rządową 10latwue.pl aukcja na allegro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak sprawdzę po przez whois IP serwer na jakim stoi domena i ją zablokuje w htaccess to nie mam pewności, że ten automat wykonuje się z tego IP tak?

Profesjonalne publikacje Content Marketingowe - zamów online na BlackHood.pl 

Szeroki wybór Łożysk samochodowych

Polecam również Praca Bielsko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma pewności, że skrypt, który kradnie treść stoi na tym samym adresie IP co portal, który publikuje Twoje nagłówki. Może to być jednak dobry ślad i warto pod tym kątem przeanalizować logi.

Problem powróci w przypadku gdy tak jak wspomniał Mion, skrypt jest bardziej rozbudowany i wykorzystuje np. proxy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak sprawdzę po przez whois IP serwer na jakim stoi domena i ją zablokuje w htaccess to nie mam pewności, że ten automat wykonuje się z tego IP tak?

poszukaj w logach połączeń które nie pobierają obrazków, css itd a tylko same pliki php

ale zablokować na poziomie htaccess będzie trudno, bo tylko wyjątkowy idiota do takiej kradzieży nie używałby anonimowych proxy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie da kontakt z hostingodawcą.

Przygotowujemy sami wyszukiwarkę ogłoszeń (specyficznych) - mamy opracowany temat przez kancelarię radców prawnych.

W takim przypadku nikt nie narusza praw autorskich - argumentacja jest K.C. - intencją osoby, publikującej ogłoszenie jest jak najszersze jego rozprzetrzenienie, a właścicielem praw autorskich osoba publikująca - nie Ty.

Osoba powielająca takie ogłoszenie działa na korzyść autora - szerzej rozpropagowując ogłoszenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Osoba powielająca takie ogłoszenie działa na korzyść autora - szerzej rozpropagowując ogłoszenie...

Tylko, że takiego argumentu można użyć praktycznie w każdym przypadku. Jeśli cokolwiek jest zaindeskowane w sieci to chcesz to upubliczniać a plagiator w tym "pomaga" ;)

...właścicielem praw autorskich osoba publikująca...

Tutaj słusznie. Jest jeszcze kwestia podawania tego autora. Ale to tylko moje zdanie a nie jestem prawnikiem.

Piłeś? Nie jedź (i nie loguj się na forum) !

Siciliano: Robić szeptankę tutaj to jak sprawdzać w zbiorniku poziom paliwa zapalniczką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności