Skocz do zawartości

Podstrony nie mają Page Rank, jak to działa?


qwerty26

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, mam forum - bardzo rozbudowane, wieloletnie. Właściwie forum umarło śmiercią naturalną, czasami ktoś jeszcze tam pisze, ale tematyka forum już się zdezaktualizowała.

Forum ma PR4 i zaindeksowanych blisko 2500 podstron. Do tej pory forum miało PR1.

Obecnie ma PR4 (po ostatniej aktualizacji) dla strony głównej oczywiście.

Zauważyłem że wiele forów internetowych dotyczy ten problem, także PIO - przykład podstrony z PR n/a - https://www.forum.optymalizacja.com/topic/170525-pg1-i-dalej-nic/.

Chodzi o to że strona główna forum ma PR4, kategorie i podkategorie PR2 i PR1, natomiast same tematy mają PR1, PR0 i PR n/a.

Nie pytajcie czemu tak zagłębiam się w temat PR (wiem wiem, PR jest nic nie warty itp itd). Załóżmy jednak że jest coś warty i zależy mi na tym żeby każda podstrona miała chociaż PR0

Mój problem polega na tym że mam za-indeksowanych blisko 2500 podstron z czego tylko ok 10% z nich ma jakiś PR (od PR0 do PR4), pozostałe 90% podstron ma Pr n/a

Podstrony z PR n/a są normalnie zindeksowane w google, domena jest czysta, nie jest zbanowana itp itd.

Pytania brzmią:

Z czego wynika PR n/a dla podstron (także dla podstron z wieloletnim stażem i dobrze zaindeksowanych)? Linki zewnętrzne kupowane były tylko do strony głównej forum więc tu mogę zrozumieć że mam PR4, ale skąd się wzięły dla podstron różne PR od 2 do 0? Strona główna przekazuje moc PR dla podstron?

Co mogę zrobić aby strony z PR n/a załapały chociaż PR0?

Jak zrobić to najprościej, problem dotyczy ponad 2 tyś podstron z PR n/a.. ?

Czy PR dla podstron aktualizuje się równie rzadko jak PR dla strony głównej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lub własnej strony głównej

Wczoraj, na to wpadłem i do sidebar na głównej wrzuciłem linki wewnętrzne do wątków tych najbardziej obleganych i najbardziej rozpisanych, zobaczymy jaki będzie efekt.

Z tym że nadal nie wiem czy PR dla podstron aktualizuje się równie rzadko jak PR dla strony głównej?

Nigdy nie zwracałem większej uwagi na Pr dla podstron więc nie wiem.. Ma ktoś doświadczenie w tym temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

link, jest link, jak zdobędziesz ich 100K efekt będzie, PR katalogów służy głównie do łapania jeleni na płatny wpis, większości wydaje się ze jak katalog ma PR5 to wpis w nim wyniesie stronkę na wyżyny G, a strona ląduje na 15 234 podstronie ze znacznikiem PR n/a.

Nikt dokładnie nie wie jak wygląda algorytm ale łatwo sobie wyobrazić, że np. link ze strony PR8 mocno podlinkowanej z której nie wychodzą żadne inne linki ma moc 1000 pkt, link z katalogu PR 5 z 15 234 podstrony ma moc 0,0001 pkt, gdy go podlinkujesz z jakiś śmieciowych źródeł może będzie miał moc 0,002 pkt. A reszta to już zwykłą matematyka Z dodawaniem punktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności