Skocz do zawartości

Pisanie prywatnego bloga o życiu a anonimowość w sieci


KSI

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest możliwe z technicznego punktu widzenia a jeśli tak - jak to osiągnąć, żeby pisać bloga o swoim życiu czyli też np. o problemach itp. zdradzać jakieś szczegóły ze swojego życia ale zachować anonimowość w sieci? Tego, że ktoś kto to będzie czytał bloga i znał autora może się domyślić, kto jest autorem - nie biorę pod uwagę. Chodzi mi o to, żeby nikt nie mógł sprawdzić, jak autor się nazywa, gdzie mieszka, kim jest itp. W domenie można np. ukryć dane w whois i zarejestrować ja za granicą. Hosting - żeby firma hostingowa z Polski nie wiedziała - można uruchomić za granicą np. USA. O czym jeszcze powinieniem pomyśleć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hosting - żeby firma hostingowa z Polski nie wiedziała

Sorki, ale to pachnie albo paranoją, albo przestępstwem.

Chyba, że chcesz pisać o molestowaniu seksualnym albo innych patologiach rodzinnych i boisz się, że Policja się zainteresuje tematem.

żeby pisać bloga o swoim życiu

Jeśli to normalna stronka, to możesz zrobić dodatkowo to co ja w swojej sygnaturce i gdzie indziej: zasugerować, że jesteś kimś innym. Możesz też poprosić kogoś innego o zakupienie domeny i hostingu (dla mnie akurat to normalka, płacę za cudze domeny i serwery, i odwrotnie).

Uważaj na to, aby np. przy dodawaniu postów nigdzie nie wyświetlało się Twoje IP, nie umożliwiaj kontaktu poprzez widoczny e-mail. Unikaj prawdziwych imion, nazwisk, nazw pizzerii w okolicy itp. - możesz zdefiniować w cenzurze słów te wyrazy.

Tyle mi na razie przychodzi na myśl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby nikt nie mógł sprawdzić

Kwestia co to znaczy "nikt" w tym przypadku. Jeśli masz na myśli zawykłych użytkowników internetu to nie ma większego problemu, ale jeśli miałby to być jakiś zawodowiec to może być gorzej.

Przykładowo administratorzy hostingów to też ludzie :) - można ich przekionać , żeby podali IP piszącego.

Chyba najbezpieczniej by było skorzystać z duzej platformy blogowej - blogspot ? wordpress ? tam raczej dane nie wypłyną na lewo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki, ale to pachnie albo paranoją, albo przestępstwem.

Chyba, że chcesz pisać o molestowaniu seksualnym albo innych patologiach rodzinnych i boisz się, że Policja się zainteresuje tematem.

na temat patologii rodzinnych mogę wejść ale nic z tego nie jest karalne przez Policję, po prostu nie chcę, żeby panowie z firmy hostingowej mieli może beke z tego co piszę i wiedzieli jak się nazywam i gdzie mieszkam itp. Jak się piszę o jakichś tajemnicach rodzinnych, kasie itp. lepiej być anonimowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne rozsądne wyjście w tej sytuacji zaproponował Markotny. Skorzystaj z dużej platformy blogowej, to jest rodzaj anonimowości w tłumie.

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładasz konto na allegro, kupujesz kartę kredytowa prepaid, starter z jakiejś sieci za 5 pln ja k by był tel potrzebny, kupujesz domeny i hosting na jakieś dane z kosmosu + mail tymczasowy np. https://10minutemail.com/10MinuteMail/index.html do tego jeszcze kupujesz VPN'a (np. Bart VPN) bądź korzystasz z TOR'a.

Jedyny problem - jak zapomnisz hasła to na maila Ci go nie przyślą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rejestracja w OVH + automatyczne ukrycie danych wg wzoru jak tu: https://who.is/whois/tuturysta.commoje prawdziwe dane są widoczne tylko dlatego, ze mam je dodane na stronie w mikroformatach :)

Serwer hostgator 3-4 pakiet z ssl i dodatkowo masz szyfrowanie, dobry Support i bezpiecZenstwo danych :)

Jakub Jaworowicz

Zobacz mój Blog o WordPress i Marketingu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

domains4bitcoins.com - możesz kupić domene używając bitcoin, jest to najbardziej anonimowa wirtualna waluta.

Liberty reserve- druga dość anonimowa metoda płatności. Nie jest tak anonimowa jak bitcoin, ale do Twoich zastosowan wystarczy. Kupujesz Liberty reserve usd i szukasz firm oferujących płatności za domene/hosting przez liberty reserve.

Co do anonimowego korzystania z internetu - laptop, karta prepaid, używasz jej tylko gdy jesteś poza domem, do tego np hma VPN kupiony za kase z liberty reserve. Sam hma vpn nie jest anonimowy ale kupując go z lapka z kartą prepaid w randomowej lokalizacji z płatnościa liberty reserve jako klient stajesz sie anonimowy. W kwestii samego użytkowania bloga, logowania się na niego itp tor wystarczy (może być z domu).

Edit: to wszystko jest troche na wyrost pod Twoje zastosowania ale przynajmniej będziesz czuł się bezpieczny. Z firm które pamiętam shinjiru.com (malezja) arbusi.net (Nie akceptują LR ale zawsze możesz wymienić LR na webmoney).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności