Skocz do zawartości

Tabelki kontra CSS + XHTML


lechup

Rekomendowane odpowiedzi

Tak sobie przeglądałem forum i napotkałem na ten wątek:

https://www.forum.optymalizacja.com/index.php?s...pic=15448&st=15

i stwierdziłem, że jestem chyba trochę do tyłu no i rzeczywiście po przeczytaniu:

https://osiolki.net/tabelki/everything.html - bardzo przekonywujące ; )

Stwierdziłem, że nie ma uproś idę poprawiać strony do XHTML 1.0 i [edit] CSS 2 - tabelki idą precz - przynajmniej większość.

Topic zakładam, bo a nóż ktoś przeczyta i stwierdzi to samo... W sumie ciekawe, że komuś chciało się to tłumaczyć na polski : )

PS: Faktycznie chodziło mi o CSS2 tylko tak jakoś przywiązałem się do tego XHTML'a 1.0 : )

Tak, tak, tak : ) super darmowe programy i inne rzeczy - freedownload. Nie musisz tego czytać bo i tak wiesz o co chodzi z tą sygnaturką ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stwierdziłem, że nie ma uproś idę poprawiać strony do XHTML 1.0 i CSS 1 - tabelki idą precz - przynajmniej większość.

Albo mi sie cos pomieszalo, albo mam racje, ale powinno byc chyba css 2 !!!

Ja nie zmienialem moich dawnych stron do xhtml'a, ale wszystkie inne, które zrobilem od tamtej pory sa w xhtml'u i jestem z tego bardzo zadowolony. Jedyny co jest w tym meczace to dopasowanie css'a do IE. Masakra.

Jeżeli nie wiesz czemu mój post jest taki, a nie inny to zajrzyj tutaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

css2 powinno być, aczkolwiek hacki pod MSIE są spowodowane brakiem obsługi css2 (lub częściowego tylko wsparcia - niech mnie ktoś poprawi) w tej przeglądarce.

przeróbka starych stron nie bardzo się imho opłaca, ja stare projekty zostawiłem tak jak są. natomiast od pewnego momentu robię już wyłącznie xhtml + css2 i tak jest chyba najlepiej

życzę stalowych nerwów w walce o przystosowywanie css pod IE. na pocieszenie dodam, że często to dopasowanie zajmuje tyle samo czasu co przygotowanie całego layu pod inne przeglądarki !!!

Kup sobie nieruchomości Kraków albo apartamenty Zakopane. Obejrzyj też fotoblog Grzegorza Ziemiańskiego Nowa Huta na deser

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

css2 powinno być, aczkolwiek hacki pod MSIE są spowodowane brakiem obsługi css2 (lub częściowego tylko wsparcia - niech mnie ktoś poprawi) w tej przeglądarce.

Jak zwykle Bill Gates i jego programiści wiedzą lepiej jak powinno być mimo to CSS 2 jest praktycznie w całości wspierany przez IE, ale z tzw. błędami do których tych wszystkich hacków trzeba.

Ciekawie opisane jest to wszystko w "Projektowanie serwisów WWW. Standardy sieciowe", Jeffrey Zeldman - bardziej ideologiczna proza do poduszki niż podręcznik, ale czyta się bardzo dobrze. Jednym tchem rzec by można :-)

Pozdr,

Radek

Polecam nieruchomości Białystok

Nie tylko cv list motywacyjny na zamówienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności