Skocz do zawartości

Współpraca www - na jakich warunkach? Na co uważać?


AvonMen

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym nawiązać współpracę w prowadzenia bloga, ogłosiłem się i wybrałem już firmę. Współpraca miałaby polegać na tym, że odstępuję mój blog na jakiś czas firmie x np. 6-12 mies., która w tym czasie będzie dodawać do niego dobre teksty, pozycjonować i ogólnie rozwijać, żeby blog miał więcej odwiedzin i więcej zarabiał. Ja z tego nie będę mieć nic, gdyż odstępując blog przez ten czas, rezygnuję z całości wynagrodzenia, jakie wypracuje blog. Później chciałbym mieć jakiś % od zysku albo współpracować na zasadzie, że dalej bloga rozwijam już sam z pomocą firmy X, która np. dalej pozycjonuje bloga i może coś jeszcze, w zamian np. za % wynagrodzenia.

W związku z tym, że chcę działać fair i nie chcę nikogo oszukać oraz też nie chcę być oszukany, żeby mi ukradziono bazę danych, listę mailingowa itp. chciałbym się dowiedzieć, co powinienem zawrzeć w umowie?

Np. nie chciałbym dawać dostępu do serwera ale nie ma problemu, żeby podmienić pliki w przypadku jakiejś modyfikacji z mojej strony.

Czy oficjalnie mogę udostępnić statystyki wejść od dłuższego czasu?

Chciałbym wiedzieć, na jakie frazy firma będzie pozycjonować bloga i jakie osiąga zarobki.

Serwer mam opłacone i mogę go opłacić na kolejny rok, ale w przypadku zwiększenia ruchu, przydałoby się, żeby zwiększenie transferu opłaciła firma. A co z tekstami, które firma będzie dodawać przez pewien czas? Chciałbym, żeby zostały na blogu, nie chciałbym ich kupować.

Ważne są pewnie inne sprawy, na które powinienem zwrócić uwagę, a o których teraz mogę nie mieć pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności