Skocz do zawartości

Nagrywarka blu-ray


zgred

Rekomendowane odpowiedzi

Macie jakieś doświadczenie z zewnętrznymi nagrywarkami blu-ray ? Poczebuję zakupić bo muszę zgrać foty z prawie 14 lat a jest tego kilkadziesiąt Gigsów i płytek DVD wyjdzie grubo :)

Jakiś konkretny model byście polecili ?

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Konkretnie, to poleciłbym zmienić podejście do magazynowania danych :)

https://www.synologic.pl/dyski-sieciowe-raid.php

Pozdrawiam,

Mariusz

Strona https://sklep-promar24.pl to sklep internetowy sprzedający dobre polskie zlewozmywaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marusz: wiem - ale w tej chwilio wydatek 2k Mnie nie interesuje.

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz tez nie ufam plytom (nie mialem b-ray) ale kilka lat temu porobilem backup zdjec okolo 30dvd. Dobrze ze jestem paranoikiem i zrobilem kopie razy dwa na dobrej jakosci plytach. Nie tak dawno chcialem wrocic do jakis zdjec i okazalo sie ze DVD nie czyta plyt. Probowalem na roznych urzadzeniach z lepszym lub gorszym rezultatem i dzieki ze mialem dwie kopie to udalo mi sie prawie wszystko odzyskac a i tak musialem chodzic po reszte do rodziny i znajomych.

Teraz mam na dwoch dyskach i w chmurze najwazniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przyszłość "dwóch urządzeniach" ;) panie zgred potrzeba rzecz ludzka :P jako napęd znajomy stosuje firmy LG składał kompa coś koło 300 zł dał ;)

Nic na płytach nie trzymam zdjęcia i filmy na dyskach zewnętrznych ;) oraz kartach pamięci (niewielki wydatek, gabaryt itd, no i większość nowych urządzeń je obsługuje;)

Uwaga testuje sygnaturę mechanik Kraków

Najlepsze luneta termowizyjna  INFIRAY TH50 V2

Najlepszy w okolicach Szczecina Auto Serwis Goleniów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Herkulesiku: poCZebuje miejsca na ok 50 GB fot i ma to byc trwałe :)

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbezpieczniejszym sposobem przechowywania danych są macierze lub chmura.

Płyty (niezależnie od formatu) to krótki dystans. Tradycyjne dyski zewnętrzne podatne są na uszkodzenia (chyba, że w skrytce bankowej).

Warte zastanowienia są też dyski flash, są bezpieczniejsze od tradycyjnych.

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem dysk w kompie na SSD 250 GB i też zaczyna mi się pojawia problem z miejscem. Też myślę nad Blu-Ray. Backup i wszystko trzymam na dysku zwykłym talerzowym, zewnętrznym i jak na razie mnie nie zawiódł (2 lata). Stosunek cena / pojemność również jest dobra.

Dla tych co lubią na biało i dla tych co na czarno:
logo_ap.jpg godmodelogo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności