Skocz do zawartości

GIODO a forum internetowe


Pozycjoner.pro

Rekomendowane odpowiedzi

Przechodze obecnie procedure z giodo... i moim zdaniem to co zbierasz to sa dane osobowe, ale powinienes zaczerpnac informacji u zrodla, tj. giodo badz u prawnikow.

Odnosnie zgloszenia... sam wniosek nie jest skomplikowany. Ale sam wniosek to nie wszystko... musisz napisac tez polityke bezpieczenstwa i instrukcje zarzadzania systemem informatycznym, a to juz nie jest takie proste, ja zlecam to firmie zewnetrznej, bo jak mi powiedziano... jak juz zglaszasz to porzadnie, bo mozesz sobie wiecej krzywdy zrobic niz nie zglaszajac wogole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co jakiś czas temu zajmowałem się tematem to tu jest pewna paranoja dotycząca nie tylko forum internetowego.

Otóż:

Jeżeli osoba zarejestruje się mailem: imię.nazwisko@nazwafirmy.pl to to JEST dana osobowa (bo łatwo namierzyć taką osobę - firma jest, mała szansa, żeby w danej firmie pracowało 30 osób o tym samym imieniu i nazwisku).

Ten problem odnosi się nie tylko do forum ale i zbierania np. zwykłych adresów mailowych do subskrypcji - nie masz wpływu jaki mail poda osoba a jak poda firmowy z imieniem i nazwiskiem to jest dana osobowa. - było kilka orzecznictw (od razu mówię że nie mam źródeł) które adres mailowy traktowały jako daną osobową. Takie orzecznictwa wyszły w przypadku kilku sfrustrowanych osób, co zgłosiły swoje adresy email z subskrypcji jako naruszenie GIODO.

Oczywiście prawie nikt normalny (poza korporacjami i większymi firmami) nie rejestruje newslettera czy forum (gdy zbierasz minimalną liczbę danych rejestracyjnych) w GIODO ale ryzyko prawne istnieje.

Samo imię i nazwisko nie jest daną osobową, nawet w połączeniu z adresem email (jeżeli email nie identyfikuje jednoznacznie).

Pozdrawiam.

logosc.png

Nowa odsłona systemu!!! --- Radek Kubera na G+.--- Mój blog: radek.kubera.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo imię i nazwisko nie jest daną osobową, nawet w połączeniu z adresem email (jeżeli email nie identyfikuje jednoznacznie).

Wybacz ale nie masz racji. Twoje teorie, takimi pozostają.

Na podstawie samego adresu email można zidentyfikować osobę, bez większych kosztów. Mówię tu o zwykłym użytkowniku internetu.

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności