Skocz do zawartości

Ustawienie ostrości na całym obiekcie


grosiek

Rekomendowane odpowiedzi

Ale gdzie tu mowa o makro? Taka busola, które on foci, to ma z 5cm średnicy.. nie mąć mu głowy jakimś makro

Panie Boże, chroń mnie przed debilami, bo rozmowa z nimi powoduje, że  grzeszę pychą..

Były sobie świnki trzy - content, google oraz link | jestem uczulony na pierd*lenie głupot | idiot intruder aka internetowy poszukiwacz prawdy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mcmagik ale bez podniety, piszesz tak jak wszyscy na forach foto - nikt się nie zna i każdy ma za słaby sprzęt, żeby robić jakiekolwiek foty i trzeba zmienić słoik, bo ten jest za ciemny i najlepiej stałka. bez sensu. kolega ma sprzęt taki jaki ma, od razu hasselblad'a czy leica się nie nabywa. poza tym nigdzie nie pisał, że dla playboya będzie focił. w seo to samo, jak ktoś się o coś pyta, to najprościej napisać, olej to i zleć seo komuś profi ;)

aby lekko rozluźnić atmo ;)

https://www.youtube.com/watch?v=uetEZjFtzPc

peace

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko niestety zależy od rodzaju fotografii i o ile można zrobić fajne foty na przykład takie jakie robił Newton "zwykłym" aparatem o tyle w fotografii produktowej już nie za bardzo

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wiem, że fuji s6500fd nie jest jakimś spasem, ale z palcem w nosie zdjęcia do internetu, aby sprzedawać na allegro czy nawet w sklepie internetowym da się zrobić. widziałem gorsze ;)

nie można być takim idealistom ;), ty robisz foty żarcia i jest to twoja pasja, patrzysz na to inaczej i był pewnie moment, w którym chciałeś w swoje "ogrze łapy" dorwać każdą jaśniejszą stałkę od twojej (chyba, że od razu dostałeś jakieś 100mm f1.0 ;) ), szukasz odpowiedniej konfiguracji sprzętu, pompek, lumenów, luxów i innych. zawsze szukasz drugiego planu, szukasz faktury pod bokeh, etc - ale nie każdy tego potrzebuje, nie każdy foci - tak jak pisałem - dla pisma lamborgini ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

entropia chyba coś Ci się popitoliło. Ja grosiek'owi jak najprościej się da wytłumaczyłem czemu na tym sprzęcie nie uzyska efektu jaki by chciał uzyskać oraz podałem receptę z niezbędnym minimum.. a jak ktoś chce uzyskać jakiś efekt, ale nie interesuje go inwestycja w minimum to zleca to komuś innemu - proste jak budowa cepa. Dokładnie ta sama zasada działa w SEO - nie każdy ma rumaka ale jakimś dziwnym trafem każdy ma z niego linki.. outsourcing to bardzo wygodne i ekonomiczne rozwiązanie - w każdej dziedzinie.

Jak ktoś chce się przejechać przez Polskę w komfortowych warunkach to nie wsiada do malucha (choć i ten przecież jest samochodem, który dowiezie nas z punktu a do punktu B). Zasada jest prosta - mierz siły na zamiary. Z podanego przez grosiek'a sprzętu nie wyciśnie, choćby skały srały, efektu jaki chce uzyskać. Koniec tematu.

Co do allegro to i komórką można zrobić fotę - pozostanie jednak pytanie, czy foto będzie miało jakiekolwiek walory zachęcające do zakupu..?

Panie Boże, chroń mnie przed debilami, bo rozmowa z nimi powoduje, że  grzeszę pychą..

Były sobie świnki trzy - content, google oraz link | jestem uczulony na pierd*lenie głupot | idiot intruder aka internetowy poszukiwacz prawdy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

on chce uzyskać efekt taki, aby zrobić ostre zdjęcie produktowi, który pokazał na zdjęciu - i tym aparatem ze spokojem takie zdjęcie uzyska. to, że niektórzy muszą mieć szkła elki i pełną klatkę do robienia zdjęć to jest inna historia. zasada pozostaje cały czas ta sama - kupa sprzętu zero talentu ;)

p/s/ tak przy okazji zapytam, po co ci "normalny" czas 1/160 do takich zdjęć ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

entropia, on nie chce ostrych zdjęć, on chce dużej GO i pyta czemu jego aparat gubi ostrość.. zacytuję 1-szy post:

Jakie nastawy najlepiej dać, by za każdym razem po kilka razy nie musiał łapać ostrości AF, tylko za pierwszym razem mi łapało ostrość na całym przedmiocie? Mowa o przedmiotach o wielkościach od kilku cm do kilkudziesięciu/kilkunastu.

odpowiedź jest jedna - ten kompakt to muł bagienny, który gubi ostrość. Ponadto nie uzyska się na nim głębi ostrości z zakresu od kilku cm do kilkudziesięciu/kilkunastu.

Podany przeze mnie czas był podany przy tym konkretnym przykładzie - użycia lamp błyskowych + dużej przysłony /czytaj ze zrozumieniem, nie wyrywaj z kontekstu/.

Panie Boże, chroń mnie przed debilami, bo rozmowa z nimi powoduje, że  grzeszę pychą..

Były sobie świnki trzy - content, google oraz link | jestem uczulony na pierd*lenie głupot | idiot intruder aka internetowy poszukiwacz prawdy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam zrozumiałem, że chce zrobić ostrą fotę produkty pokroju tej miarki, którą pokazał, zatem taki aparat i f11 w zupełności wystarczy. Zgadzam się z tobą, że nie jest to jakiś aparat profi, ale nie lubię jak od razu "linczuje" się chęci początkującego. Niech próbuje, najlepiej jest jak sam dochodzi do tego, że w jego aparacie czegoś brakuje. Wtedy może kupić coś nowego, lepszego, bardziej dopasowanego do tego co chce focić.

Uzyskanie dużej przysłony nie wymusza krótkiego czasu naświetlania, właśnie po to jest statyw, wężyki i dodatkowe "lampy", aby spokojnie skorzystać z czasu np 1/2 jeśli zachodzi taka potrzeba. Nie mówię już o zwiększeniu ISO do 400, gdzie przy tej matrycy i obróbce w sofcie szumu nie będzie widać. A przecież chodzi zwykłą fotkę miarki, chyba, że o coś innego to sorry.

peace man ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności