Skocz do zawartości

Pytanie odnośnie aktualności Certyfikacji Google Adwords


kedi1989

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie !!

Pytanie może być trochę głupie aczkolwiek mówią , że nie ma głupich pytań :)

Do rzeczy :

Zainteresowałem się pozyskaniem powoli wiedzy na temat Google Adwords a ostatecznie na końcu chciałbym uzyskać owy certyfikat.

Zwiedzając jednak dzisiaj Centrum Edukacji Google i czytając informacje odnośnie programu spotkałem się z lekkim bałaganem.

- W stopce https://www.google.pl/intl/pl/adwords/professionals/education.html widnieje rok 2011 mamy rok 2013 ....

- Tutaj https://support.google.com/adwords/certification/bin/static.py?hl=pl&page=examstudy.cs&rd=1 piszą coś o tym że pewne materiały udostępnione będą na początku 2010 roku... Mamy już rok 2013 po co o tym w ogóle mieliby jeszcze wspominać ?

- Wiele linków w materiałach szkoleniowych nie działa, wywala błędy , że strona nie istnieje etc.

Zatem tutaj moje pytanie.... Czy to w ogóle jest jeszcze aktualne ?

Jak na tak duży interes jak Google, wygląda to trochę bałaganiarsko a może raczej tak jakby to było widmo ?

Nie chciałbym gdzieś puścić 50 USD w niepamięć bo okaże się , że Google nie zdjęło tej strony z sieci a system nadal pobiera opłaty za egzaminy.

Czy ktoś bardziej obeznany w tej tematyce i może ktoś kto miał z tym ostatnio do czynienia,

mógłby wypowiedzieć się na ten temat i ewentualnie podesłać jakieś bardziej aktualne linki o ile są do materiałów szkoleniowych ?

Serdecznie dziękuję za wszelką pomoc

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej aktualne są materiały dotyczące sposobów płatności do google, podstawą w egzaminach zresztą też są pytania dotyczące wszelkich płatności do google :) jak chcesz coś sensownego to masz tutaj https://www.ittechnology.us/kurs-adwords/

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję :) na pewno się przyda bardziej niż ten syf z centrum edukacji :)

Ale interesuje mnie też sama aktualność owych kursów w sensie czy nadal mogę zrobić tam ten certyfikat :) Fajnie byłoby do CV oprócz samych umiejętności, pochwalić się jednak też certyfikatem :)

Tak więc rozumiem , że uczyć się.... a jak będę gotów , płacić i egzaminować się ?:P Nikt na razie nie zaprzecza co do aktualności.

Ewentualnie jak ktoś ma jeszcze jakieś fajne materiały to będę wdzięczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Certyfikat jak już pisałem możesz śmiało zdobyć i sie nim chwalić, musisz tylko uważać na debilne pytania czasami nawet sprzeczne ze sobą, certyfikat możesz sobie powiesić w kibelku (ma małe wymagania co do praktycznych przydatnych umiejętności) natomiast IMHO kurs Mariusza jest dla praktyków a nie "certyfikantów" i naprawdę warto go poznać.

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również jestem zwolennikiem praktyki aczkolwiek każdy papierek robi dodatnie wrażenie na pracodawcach.a tuż po studiach za parę miesięcy chciałbym startować do pracy w branży IT. Sorry za ewentualne błędy ale pisze z smartfona. Ewentualnie czy ktoś tak poza tematem mógłby mi podać realne zaznaczam wymagania pracodawców co do umiejętności,znajomości technologii itd ? Jeżeli chodzi o stanowisko młodszego pozycjonera? Znam średnio html i CSS, znam mniej niż średnio php pisze w sumie w nim aplikacje na prace inzynierska. Znam programy graficzne,potrafię zaprojektować i umiejętnie pociąg layout.Cały czas małymi kroczkami ucze się czegoś nowego. Zna ktoś realne wymagania , próg który by mi pozwolił zdobyć swobodnie prace jako pozycjoner ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czego ewentualnie się podszkolić? Co jeszcze poznać? W moim rejonie ciężko o jaka kolwiek prace w branży IT, etatow bardzo mało głównie serwisy komputerowe. Chce uciekać do Poznania. Może ktoś doradzi, nakieruje ? Wszelkie wskazówki, sugestie mile widziane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również jestem zwolennikiem praktyki aczkolwiek każdy papierek robi dodatnie wrażenie na pracodawcach.a tuż po studiach za parę miesięcy chciałbym startować do pracy w branży IT. Sorry za ewentualne błędy ale pisze z smartfona. Ewentualnie czy ktoś tak poza tematem mógłby mi podać realne zaznaczam wymagania pracodawców co do umiejętności,znajomości technologii itd ? Jeżeli chodzi o stanowisko młodszego pozycjonera? Znam średnio html i CSS, znam mniej niż średnio php pisze w sumie w nim aplikacje na prace inzynierska. Znam programy graficzne,potrafię zaprojektować i umiejętnie pociąg layout.Cały czas małymi kroczkami ucze się czegoś nowego. Zna ktoś realne wymagania , próg który by mi pozwolił zdobyć swobodnie prace jako pozycjoner ?

Zasadniczy błąd w twoim rozumowaniu. Nie masz na co czekać, nie musisz być super przygotowany, nie znajdziesz lepszego momentu na podjęcie pracy. Szkolić się możesz do śmierci. Porozsyłaj CV, jeżeli nie będzie odzewu to znaczy, że czegoś ci brakuje i faktycznie musisz się dokształcić. Wysyłaj CV nawet jeśli nie miałbyś możliwości podjęcia pracy chociażby ze względu na lokalizację - nie masz obowiązku iść na rozmowę, nikt cię nie zmusim, a dowiesz się, że z obecnymi umiejętnościami już masz jakieś szanse. Na rozmowach dowiesz się czego ci brakuje. Na staże itp czasami może wystarczyć sama chęć nauki. Wtedy zdobędziesz zdecydowanie więcej doświadczenia i umiejętności. Uczenie się na własną rękę małymi kroczkami może cię doprowadzić donikąd. Najszybszą metodą nauki jest podejmowanie ryzyka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz umiał teorie z tego: https://support.google.com/adwords/certification/bin/static.py?hl=pl&page=examstudy.cs&rd=1 (odpowiednia kolumna na odpowiedni certyfikat).

+ prowadziłeś jakąś kampanię to powinieneś dać radę.

Teoria teorią - ale też jest sporo pytań praktycznych. I tu nie mówię o pytania, że Pani Ania ma kwiaciarnie i chce zwiększyć coś tam, coś tam bo te są raczej banalnie prostę.

Ciężkie są pytania o jakiś "przycisk" menu w panelu... a najlepsze jest to, że to menu o które pytają już go nie ma a było w panelu z 1-2 lata wstecz. Jest sporo takich kwiatków, gdzie pytają o naprawdę pierdoły co gdzie się znajduję w Adwords... a w praktyce już tego nie ma. I ktoś kto od niedawna siedzi w tym może naprawdę ogłupieć przy niektórych pytaniach.

Na pocieszenie mogę powiedzieć, że jest tam margines ~15% błędów więc masz szansę ;)

https://www.punktseo.pl/darmowe-bonusy/ << rozdaje: kody do katalogów firm, kody rabatowe, szablony ZennoPoster ! |---| Moje strony: https://www.s90.pl/pozycjonowanie/ | https://www.seo-stat.pl - zapraszam.                                                                                                                                                                                          

seo-stat-logo.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra ! Macie absolutną rację !

Ale piszę teraz pracę inżynierską powolutku żeby się tym nie znudzić i uczę się po drodze innych rzeczy.

Zamierzam dopiero po obronie się wyprowadzić czyli około czerwca jakoś. A więc czemu miałbym teraz z założonymi rękoma siedzieć ?

Zapomniałem wspomnieć , że jestem z miejscowości położonej o 200 km od Poznania i wysyłanie teraz Cv ot tak nie wydaje mi się uzasadnione w żaden sposób.

A zawracanie głowy potencjalnym pracodawcom, może mieć ujemne skutki w przyszłości bo pomyślą "wysyła CV, ja dzwonie a ten mówi , że tak sobie wysłał aby sprawdzić czy ktoś się odezwie ? " trochę może wydać się to nie poważne. Ale może się myle.

W moim regionie tak jak pisałem, etaty dla informatyków to tylko urzędy i sklepy komputerowe, serwisy. ( Gorzów i okolice ) - gdziekolwiek się dostać - MAKABRA. Kasa śmieszna a wymagania jak nie wiem co, ale takie są uroki miejscowości gdzie jest mało stanowisk a dużo ludzi wtedy kroi się pensje i winduje wymagania.

W większych miastach po analizowaniu ofert pracy zauważyłem właśnie tak jak kolega 2 posty wyżej , że czasem chyba wystarczy sama chęć nauki... Ale czy aż tak łatwo wkręcić się byle gdzie w IT w takim Poznaniu, Warszawie ? Wrocławiu ?

Chodzi mi głównie o to, co warto byłoby podszkolić jeszcze przed aplikowaniem na takie stanowisko po prostu , żeby swobodnie się załapać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Swoją drogą, ten bałagan w centrum certyfikacji google a raczej w centrum edukacji które jest nieaktualne w stosunku do certyfikacji to trochę przejaw braku profesjonalizmu jak na takiego giganta IT jak Google.

Dokładnie tak jak mówisz. Też mnie to strasznie irytuje. I chyba nie zanosi się na poprawę w tym względzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności