Skocz do zawartości

Vat od faktury pro forma


mimik

Rekomendowane odpowiedzi

rozporządzenie MF mówi, że podatek musisz odprowadzić od każdego dokumentu z nazwą "faktura". Nie ma już obowiązku używania nazwy "Faktura VAT" - wystarczy samo słowo "faktura" + jej jakiekolwiek oznaczenia, np. Faktura pro forma 1/2013 i od takiej "Faktury" należy odprowadzić VAT - w dużym skrócie, każdy dokument ze słowem "faktura" w nazwie wymaga odprowadzenia podatku VAT.

Panie Boże, chroń mnie przed debilami, bo rozmowa z nimi powoduje, że  grzeszę pychą..

Były sobie świnki trzy - content, google oraz link | jestem uczulony na pierd*lenie głupot | idiot intruder aka internetowy poszukiwacz prawdy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w dużym skrócie, każdy dokument ze słowem "faktura" w nazwie wymaga odprowadzenia podatku VAT

Z czego wnioskujesz? Proszę o konkretną podstawę prawną.

PS: Dla ułatwienia: nic mi nie wiadomo o konieczności używania słowa "faktura"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w dużym skrócie, każdy dokument ze słowem "faktura" w nazwie wymaga odprowadzenia podatku VAT

Z czego wnioskujesz? Proszę o konkretną podstawę prawną.

PS: Dla ułatwienia: nic mi nie wiadomo o konieczności używania słowa "faktura"

Oczywiście, że nie ma takiej konieczności, ale od każdego dokumentu zawierającego tą nazwę należy odprowadzić podatek - od tego rozpoczęto temat i tego dotyczy moja odpowiedź.

Można oczywiście nie używać nazwy faktura. Jednak jeżeli ten dokument będzie zawierał wszystkie elementy faktury (np. stawki i podsumowanie vat) to także będziemy musieli odprowadzić podatek od takiego dokumentu.

Konkretną podstawą prawną jest w ordynacja podatkowa - długa i głupia lektura, lecz niestety obowiązkowa, którą na pamięć powinna znać Twoja księgowość.

Panie Boże, chroń mnie przed debilami, bo rozmowa z nimi powoduje, że  grzeszę pychą..

Były sobie świnki trzy - content, google oraz link | jestem uczulony na pierd*lenie głupot | idiot intruder aka internetowy poszukiwacz prawdy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od każdego dokumentu zawierającego tą nazwę

powtórzę jeszcze raz - w tym roku nazwa/tytuł nie ma znaczenia, liczy się tylko zawartość...

Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 28 marca 2011 r. w sprawie zwrotu podatku niektórym podatnikom, wystawiania faktur, sposobu ich przechowywania oraz listy towarów i usług, do których nie mają zastosowania zwolnienia od podatku od towarów i usług (Dz.U. 2011 nr 68 poz. 360)

oraz

Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 11 grudnia 2012 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie zwrotu podatku niektórym podatnikom, wystawiania faktur, sposobu ich przechowywania oraz listy towarów i usług, do których nie mają zastosowania zwolnienia od podatku od towarów i usług (Dz.U. 2012 poz. 1428)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotr.k to nazwij zamówienie fakturą (zamówienie dla firmy, czyli podasz wartości netto i brutto) i czekaj na wizytę UKS..

Panie Boże, chroń mnie przed debilami, bo rozmowa z nimi powoduje, że  grzeszę pychą..

Były sobie świnki trzy - content, google oraz link | jestem uczulony na pierd*lenie głupot | idiot intruder aka internetowy poszukiwacz prawdy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mcmagic porównaj sobie proszę §4 i §5 wspomnianego rozporządzenia przed i po zmianie obowiązującej od tego roku...

natomiast Polska to dziki kraj, w którym nie decyduje przepis tylko interpretacja urzędnika (czytaj każdy może stwierdzić co chce, a my powinniśmy robić tak, aby im to uniemożliwić).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla korzystających z wfirma.pl sprawa jest jasna bo faktura Pro forma wystawiana w systemie nie zawiera wymaganego rozporządzeniem podsumowania stawek VAT więc nie może być traktowana jak faktura.

 

"Na szczycie zawsze znajdzie się miejsce" - Ale potrzebujesz serwera by tam się znaleźć - Zgarnij kod rabatowy do SEOhost 40% - lub rabat do Cyber_folks - 10% - Rabat do hitme -5% - #reklama #link_sponsorowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od interpretacji danego urzędu. Dlatego proponuję oficjalne zapytanie do naczelnika US.

Zapytanie tez kosztuje więc każdy urząd na czymś zarobi.

Ale idiotyzm bo ja klientom czasem wystawiam 3 oferty per klient i wysyłam do nich 3 proformy, a teraz muszę co zmienić program do obsługi który mi pozwoli na edycje szablonu - drugi zarobek na vacie za nowy program i trzeci za informatyka który to zainstaluje i połączy z crm'em

Jakub Jaworowicz

Zobacz mój Blog o WordPress i Marketingu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności