Skocz do zawartości

[prywata] Laptop do 3.5k


outofmatrix

Rekomendowane odpowiedzi

Nadszedł czas rozstania z moją wysłużoną Toshibą, no więc szukam właśnie czegoś do 3.5k (żeby wrzucić od razu w koszty, więc to kwota nieprzekraczalna) i stąd będę wdzięczny za sugestie odnośnie:

1. Win7 czy Win8?

2. Lenovo, Dell czy Toshiba (mam do niej sentyment, brat wspiera Della a żona Lenovo :) )?

3. Procek i7 czy wystarczy i5 albo i3 - jest jakaś zauważalna różnica?

4. Warto dopłacać do 1920 x 1080 czy wystarczy coś ala 1366 x 768 ?

Komp oczywiście praktycznie wyłącznie pod internet, z gier już chyba wyrosłem ;) , przez większość czasu podłączony pod monitor zewnętrzny.

Na co jeszcze zwrócilibyście uwagę? Ew. może ktoś robił ostatnio research i coś może polecić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od Grudnia jestem posiadaczem Lenovo(modelu nie pamiętam, mogę napisać później).

Z samego laptopa jestem bardzo zadowolony. Długi czas pracy na baterii dla mnie jest dużym plusem.

Ale jeszcze bardziej jestem zadowolony z WIN8. Chociaż na początku chciałem się jakoś cofnąć do znanego

przycisku start. Wszystko działa błyskawicznie. Start systemu w 5 sekund, zamknięcie w 3. Nawet w kafelkach odkryłem

super udogodnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Dobrze jest mieć dodatkowy dysk SSD, albo hybryda (np. Seagate ST750LX003) wtedy komp naprawdę przyśpiesza;

2. Dobry procesor to podstawa. Bo są lepsze i gorsze procesory a przedrostek typu i3, i5, i7 może być naszą zgubą. I5 i I3 dla laptopów są to często (o ile nie zawsze ;) modele 2 rdzeniowe (na stronach sklepowych piszą 4 rdzenie ale to nie prawda bo ma 2 rdzenie po 2 wątki (czyli 4 prawie)).. Przykład: i3 i i5 (oba dwurdzeniowe, łącznie 4 wątki). W tej cenie to moim faworytem jest i7-3612QM . Na tej stronie można fajnie porównać procesory, posprawdzać parametry. W tej cenie to szukaj takiego powyżej 5k pkt.

Radeq blog - już mniej o SEO ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 Wydaje się, że do pracy biurowej Win7 będzie lepszym rozwiązaniem.

2 Każda z tych marek jest dobra, ja ostatnio wybrałem Samsunga, a miałem już wiele laptopów i jestem bardzo zadowolony.

3 i5 całkowicie wystarczy do pracy w biurze, ja w swoim posiadam taki procesor (+ dobrą kartę graficzną) i bez problemu pogram nawet w najnowsze gry.

4 17.3 cali i 1600x900 pikseli to chyba idealne rozwiązanie, zresztą piszesz o monitorze więc nie ma to znaczenia.

Polecam Ci studiowanie https://www.notebookcheck.pl/Laptopy.1019.0.html

Na Twoim miejscu zwróciłbym uwagę na odgłosy chłodzenia, temperaturę i np możliwość pracy w trybie eco.

RĘCZNE PROFILE - CO.UK oraz PL - Najlepsze linki w sieci !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie, już mi się przejaśnia.

@Radeq

@davit

Dzięki za przydatne stronki na pewno skorzystam.

@davit

Czy mógłbyś przybliżyć temat odgłosów, temperatury i trybu eco? Szczerze mówiąc tego w ogóle nie brałem pod uwagę a może faktycznie warto? Tylko skąd wziąć te dane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłbyś przybliżyć temat odgłosów, temperatury i trybu eco? Szczerze mówiąc tego w ogóle nie brałem pod uwagę a może faktycznie warto? Tylko skąd wziąć te dane?

Ja idąc do sklepu już miałem wypisane modele, które mnie interesują i przeczytałem wszystkie dostępne testy oraz informacje od użytkowników na forach, szczególnie na tej stronce co podałem. Tam analizują każdy szczegół a w przypadku laptopów temperatury są istotnym szczegółem i wielu użytkowników zwraca na to uwagę.

Grzejąca się klawiatura jest bardzo denerwująca, w lecie takiego laptopa nie da się używać. Także ciągły hałas wiatraczka też nie jest miły, a mój ostatni Acer strasznie hałasował gdy się nagrzał.

U mnie tryb ECO działa tak, że w zwykłej pracy pracuję na jakiejś prostej karcie graficznej Intela, gdy przełączam się w multimedia to włączam GeForce, i posiadam trzeci tryb Silent Mode, ale go w sumie nie używałem jeszcze bo i tak jest silent ;)

Chyba większość laptopów ma teraz taką możliwość przełączania się między kartami graficznymi lub ograniczenia ich wydajności np technologia Nvidia Optimus.

https://www.nvidia.pl...hnology_pl.html

RĘCZNE PROFILE - CO.UK oraz PL - Najlepsze linki w sieci !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze jest mieć dodatkowy dysk SSD, albo hybryda (np. Seagate ST750LX003) wtedy komp naprawdę przyśpiesza;

Przyśpiesza przy używaniu firefoxa czy mozilli? Przegladarki nie obciążają dysku więc nie poczujesz różnicy korzystajac z lapa do internetu z ssd. Jedynie komp będzie szybciej startował.

Tak naprawdę do internetu wystarczy Ci laptop za 1500 - sam mam takiego i rzadko kiedy obciążenie procesora wzrosło powyżej 50% i nigdy procesora nie zabrakło.

P.S. Ogólnie laptop do ciągłej pracy to zły pomysł. Mała przestrzeń wentylacyjna, wszystko się grzeje co powoduje że lapy padają dużo szybciej niż stancjonarki. Do tego brak możliwości rozbudowy i hałas, komputer stacjonarny z dobrą obudową, zasilaczem i radiatorem na procesor może być bezgłośny. Ale co tam, mamy mode na lapy, wszyscy je kupują, one z kolei szybko padają, trzeba kupować następne i biznes się kręci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po żmudnym przeszukiwaniu wygląda na to, że zostały w szrankach:

Pierwszy niestety trochę jeszcze za drogi - albo poczekam albo spróbuję ponegocjować

:)

Co mnie zdziwiło 1 i 3 mają takie same oznaczenia ale różnią się matrycą. Ale już nie zastanawiam się nad tym, idę spać jutro pewnie coś zdecyduję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Della polecam raczej serio Vostro a nie Inspiron - po pierwsze Vostro gwarancja NBD, po drugie jakoś wykonania jest o wiele lepsza, tym bardziej jeśli nie potrzebujesz jakieś wypasionej grafiki.

Co do lenovo y580 to sprawdziłbym temperatury - bo jest dość mocna grafa i i7 więc może się troszkę grzać. Pod względem osiągów jednak chyba będzie najwydajniejszy - może do tego podkładka chłodząca i będzie ok :D

tak czy inaczej polecam nhl.pl do takich spraw :) mi pomogli już prawie 8mc temu, dużo dobrych informacji i do teraz jestem bardzo zadowolony (hp dv6-6150ew).

Z przeszłości zostały jeszcze: Katalog Turystyczny, s3zow.pl
Blog o pozycjonowaniu i optymalizacji prowadzę pod adresem: https://zeid.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. SSD na pewno się przyda bardziej niż większy ram/lepszy procek, tak naprawdę to głównie dysk spowalnia działanie wszystkiego. Ja dokupiłem drugi dysk, podstawowy który był siedzi w kieszeni na dvd-rom i robi za magazyn.

2. Patrz na jakość wykonania, durlauminium/wstawki magnezowe itd. usztywniają konstrukcję, bardzo często uszkodzenia płyty głównej wynika z noszenia laptopa "w jednej ręce", po prostu wgniata sie płyta/odpada laminat oczywiście po pewnym czasie nie od razu :D

3. Jeśli podpinasz monitro zewnętrzny to matryca nie ma znaczenia bierzesz tańszą, jeśli jedna pracujesz nawet 20% swojego czasu(prcujesz, nie oglądasz filmy bo tam obojętne) to matryca matowa dobrej jakości(nie męczy oczu, dla mnie to podstawa).

4. Podobnie klawiatura, akurat lenovo mają bardzo wygodną(te modele które wymieniłeś), niektóre lubią się "wgniatać" co np. mnie bardzo irytuje :D

5. Win 8 jest na pewno stabilniejszy od win7, ale do pracy na nim hmm nie moge sie przekonać :D

Wyżej wymienione nie ma uzasadnienia jeśli to ma być tylko do internetu i z podpiętym monitorem, wystarczy Ci za 1.5k cokolwiek byle było bezawaryjne :D

SZUKASZ NAPRAWDĘ DOBRYCH I TANICH PROXY ?

Proxy w ilości 70 tys. wymieniane cyklicznie, stabilność anonimowość i nielimitowany transfer:

KLIKNIJ I KUP LUB PORÓWNAJ WSZYSTKIE RODZAJE PROXY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Toshiba. warto zachować sentyment :)

No właśnie chyba tak się właśnie skończy :) Coś w tym sentymencie jest, zwłaszcza, że miałem już 2 Toshiby i nigdy mnie nie zawiodły. Znalazłem więc jeszcze:

TOSHIBA P855 i7-3630 16GB 750G GT630 W8

Procesor mocny podobnie jak u poprzedników ale przemawia za nią oprócz sentymentu jakość wykonania, porządne głośniki i na co nie zwracałem uwagi - jest dość przyjazna dla leworęcznych (np. kieszeń na CD z lewej strony, więc można tam operować myszką nie zaplątując się w kable). Trochę tylko dziko po środku z prawej wejście na monitor zewnętrzny, lepiej gdyby było z tyłu tak jak w większości wcześniejszych modeli. Decyzji jeszcze nie podjąłem ale to poważny kandydat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności