Skocz do zawartości

Pozycjonowanie thermoplus.pl


neron

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

W tej chwili staram się wypozycjonować strone www.thermoplus.pl dlatego proszę o rady odnośnie optymalizacji kodu.

Niedawno strona została zmodernizowana i mam problem (google trzyma ciągle starą kopie strony) – z tego co wyczytałem taki stan rzeczy może trwać do kilku miesięcy, czy istnieje możliwość przyśpieszenia robocików?.

Przez jakiś czas dodaje stronę do katalogów stron jednak mam pytanie:

Czy dodając stronę do katalogu w opisie strony warto umieszczać jedno słowo które chce się pozycjonować (najważniejsze) ? czy wszystkie słowa dotyczące strony.

Dziwa sprawa, sprawdzając link: w google dostaje 3 zwroty, w msn.com troszkę więcej – to normalne?.

Pozdrawiam wszystkich i dziękuje za posty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej na początku jedna fraza potem zmieniaj używając mutacji frazy głównej na którą chcesz pozycjonować.

(Erbit chłopaka na filtr chcesz wbić ? :( )

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(Erbit chłopaka na filtr chcesz wbić ? :( )

Z moich testów wynika, że "filtr" na daną frazę można dostać nawet mimo jej mutacji, jeśli główne słowo występuje w anchorze pomieszane z innymi.

Jeśli pozycjonujesz na frazy "sierotka Marysia"(główna), "kubuś puchatek"(drugorzędna) oraz "wróbelek elemelek"(trzeciorzędna) to po prostu szkoda katalogów na anchory typu "sierotka puchatek", "sierotka elemelek", "sierotka marysia tanio", bo jeśli masz dostać "filtr" na "sierotka" to go dostaniesz właśnie dzięki temu.

Jak różnicować anchory to z sensem i używając tylko fraz które pozycjonujemy w odpowiednich proporcjach, a nie durnych "mutacji".

Pozdrawiam,

Z

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak różnicować anchory to z sensem i używając tylko fraz które pozycjonujemy w odpowiednich proporcjach, a nie durnych "mutacji".

Nie do końca się z tobą zgodzę - z moich obserwacji wynika, że strony używające tych "durnych mutacji" są wyżej w wynikach od stron które ich nie używają a pozycjonują np 5 anchor tekstami.

Takie "mutacje" pozwalają symulować bardziej naturalne pozycjonowanie, ale ile głów tyle opinii.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zainteresował mnie ten temat, tym bardziej, ze wywnioskowalem z niego ze zle dodaje do katalogow.

prosze o wyjasnienie na moim przykladzie:

1. anchor "tusze hp, tusze canon, tusze do drukarek" - JEST ZLE ?

2. anchor:

- w pierwszym katalogu "tusze hp"-> DOBRZE ?

- w drugimm "tusze canon" -> DOBRZE ?

- w trzecim "tusze do drukarek" -> DOBRZE ?

Czy dobrze rozumiem?

PS. Pomijam mutacje, bo widze ze zdanie na ten temat jest rozne.

Dziekuje za pomoc

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu pozycjonowałem stronę w/g właśnie takich rad - przykład j/w, skutki również j/w.

Kolejna strona pozycjonowana "normalnie" bez "dzikich" anchorów wyszła dużo wyżej mimo porównywalnego stopnia trudności oraz liczby linków.

Jakoś żadnego "filtra" nie załapała i ma się dobrze. Wniosek jak dla mnie jest prosty.

Przeceniacie trochę algorytm Google.

P.S. - Oczywiście można się bawić "mutacjami" przy dużym zapleczu w celu "postarzenia" domeny, docelowo zmieniając anchory na poprawne. Niemniej przy zabawie katalogami to sie nie kalkuluje.

Edit:

Czy dobrze rozumiem?

Dobrze rozumiesz ;)

Pozdrawiam,

Z

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zergavis Ok, dzieki za odpowiedz, wlasnie sie zorientowalem ze moje pytanie mozna rozumiec dwuznacznie...

1. chodzi o to ze nie mozna umieszczac tak duzo podobnych anchor?

czy

2. anchor nie rozdzielamy przecinkami?

PS. Przepraszam za tak elementarne pytanie, ale nie daje mi to spokoju

Dzieki

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit:

Czy dobrze rozumiem?

Dobrze rozumiesz ;)

Chyba nie bardzo bo z tego co napisałeś tutaj

Jeśli pozycjonujesz na frazy "sierotka Marysia"(główna), "kubuś puchatek"(drugorzędna) oraz "wróbelek elemelek"(trzeciorzędna) to po prostu szkoda katalogów na anchory typu "sierotka puchatek", "sierotka elemelek", "sierotka marysia tanio", bo jeśli masz dostać "filtr" na "sierotka" to go dostaniesz właśnie dzięki temu.

to twoim zdaniem anchory ze słowem "tusze" prowadzą do filtra tak samo jak "sierotka" więc lepiej było by np.

-tusze hp

-tusz do drukarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Przepraszam za tak elementarne pytanie, ale nie daje mi to spokoju

Chodzi o to, że dla google zapytania: "tusze hp", "tonery canon" oraz "tusze hp, tonery canon" to 3 różne zapytania.

Jeśli będziesz dodawał do katalogów frazę "tusze hp, tonery canon", to na tą właśnie frazę polecisz w google do góry. Natomiast na frazy składowe "tusze hp" oraz "tonery canon" będziesz stał w miejscu, lub przy dobrze zoptymalizowanej stronie pójdziesz do góry nieznacznie.

Dlatego zawsze używaj takich anchorów, na jakie pozycjonujesz, ale nie używaj ich "w kupie" bo to daje efekt odwrotny do zamierzonego.

lolki - pisałem o głupawych mutacjach głównej frazy tworzonych sztucznie. Tutaj we wszystkich frazach występuje słowo "tusze" ale nie jest to sztuczne i chcemy na to pozycjonować. W moim przykladzie nie chcemy pozycjonować na fraze "sierotka puchatek" - uzywamy tego jako "ogłupiacza" dla algorytmu i w tym kontekście rozpatruj mój poprzedni przykład jako nieodpowiedni.

Edit:

W kwestii mojego zdania apropo "filtrów" - co prawda jeszcze nie potwierdziłem tego do końca empirycznie, ale z moich obserwacji wynika iż ta kwestia jest nie do końca zależna od anchorów i tempa przyrostu linków. Nie będę Wam mieszał w głowach teoriami niepotwierdzonymi - pożyjemy, potestujemy, zobaczymy ;)

Pozdrawiam,

Z

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wypowiedzi.

Mam pytanie, przed chwilą przejrzałem logi błędów strony i widzę coś takiego:

HOST: msnbot.msn.com

url: index.php?web=katalog&z=&s=dokumentacja

// taki link nie istnieje na mojej stronie :-), jak to możliwe, że bot próbował wejść na taki link?

HOST: crawl-66-249-65-198.googlebot.com

url: index.php?web=katalog&z=1&s=137&w=297 <- tu jest możliwość że istniał produkt ale został usunięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

neron

Zapraszamy do korzystania z naszej nowej witryny internetowej....

Robot msn i google nie chodzi po linkach na Twojej stronie tylko po linkach z Twojej strony umieszczonych w DC (po linkach pochodzących z cache). Kiedyś miałeś takie adresy!.

Dość.

Piszecie o sprawach opisywanych najmniej kilkukrotnie, tak o budowie anchor tekstu, filtrach jak i o 'dlaczego chodzi po takich linkach'.

Do czytania forum marsz...

Amen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności