Skocz do zawartości

Aktualizujecie Windows?


Nikonem

Rekomendowane odpowiedzi

Okej ale czy mogę zaktualizować z 7 do 8? Niestety mam wersję OEM.

e: nie wiem też czy jest to problem z windą czy mam jakiś syf w kompie. Swoja drogą kupuje się te antywirusy a nie wiadomo czy cokolwiek dają :)

Piłeś? Nie jedź (i nie loguj się na forum) !

Siciliano: Robić szeptankę tutaj to jak sprawdzać w zbiorniku poziom paliwa zapalniczką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może spybotem przeskanuj, teoretycznie może coś tam sobie siedzieć i zamulać. Chociaż wydaje mnie się, że przesiadka na 8 dużo problemów rozwiążę, o ile sprzęt jest kompatybilny.

Jedyny problem jaki mam na 8 jest taki, że jak drukarnia nie zostaje uruchomiona wraz z kompem, to drukuje tylko 1 stronę, po restarcie drukuje wszystko ;) ale drukarka, a właściwie urządzenie wielofunkcyjne ma już 6-7 lat, więc wybaczam ;)

Ci, którzy potrafią postępować niekonwencjonalnie, są nieskończeni niczym niebo i ziemia, niewyczerpani niczym wielkie rzeki. Gdy nadchodzi ich koniec, zaczynają się znowu, jak dni i miesiące. Umierają i rodzą się na nowo, niczym cztery pory roku...
adrianszczepanski.pl | nipter.de | z229.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przemyślałem sobie sytuację i chyba najlepiej jak znajdę jakiegoś magika któremu zlecę przegląd sprzętu. Nie chcę pogorszyć sytuacji ;) Prawdę mówiąc liczyłem, że na ssd i 8 ramach będzie to śmigać szybciej i bez tych ciągłych problemów.

Piłeś? Nie jedź (i nie loguj się na forum) !

Siciliano: Robić szeptankę tutaj to jak sprawdzać w zbiorniku poziom paliwa zapalniczką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, trzeba dbać o czystość systemu operacyjnego - jeśli będzie syf to nawet najlepszy sprzęt nie pomoże. Z ciekawości odpaliłem teraz Combofixa - znalazł mi trochę bliżej niezidentyfikowanego badziewia.... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I powiadomienia: "baza wirusów jest bardzo stara!" Sprawdzam- aktualizowana dwa dni temu. Masakra :)

Jeśli chodzi o antywirusa zainstaluj sobie to: https://www.cloudantivirus.com/en/#!/free-antivirus-download

Nie obciąża kompa bo działa w chmurze, niestety do najlepszej skuteczności musi być połączenie z netem non stop, ale kto teraz nie ma?

Od kiedy zainstalowałem na 2 kompach zauważyłem że działają o wiele lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System sprawdziłem, raczej wirusów nie ma, bo to chyba nigdy nie ma pewności. Mam dwa pytania:

mam powyłączane wszystkie systemowe zapory i antywirusy

Też tak miałem przez dłuższy czas tylko czy to nie jest zbyt ryzykowne? Naturalnie zakładając, że nie wchodzę na jakieś bardzo podejrzane strony.

Druga kwestia to wyłączenie zbędnych pierdół w kompie. Czy macie jakieś sugestie, ewentualnie czy możecie mnie skierować do jakiegoś wiarygodnego źródła?

Skorzystałem z tego i jednego laptopa (asusUX31E) cofnąłem gdzieś do windowsa95 :D drugiego uratowało przywrócenie systemu. A jak chcę coś zrobić w Asusie to mi pokazuje c:\Windows\system32\sdclt.exe Nieokreślony błąd. Pewnie cos schrzaniłem ;)

Piłeś? Nie jedź (i nie loguj się na forum) !

Siciliano: Robić szeptankę tutaj to jak sprawdzać w zbiorniku poziom paliwa zapalniczką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asusa doprowadziłem do porządku. Zastanawiam się wciąż nad wyłączaniem zbędnych aplikacji. Będę wdzięczny za wskazówki, skierowanie do jakiegoś wartościowego poradnika :)

Piłeś? Nie jedź (i nie loguj się na forum) !

Siciliano: Robić szeptankę tutaj to jak sprawdzać w zbiorniku poziom paliwa zapalniczką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności