Skocz do zawartości

Informacje o cookie - o co chodzi?


grosiek

Rekomendowane odpowiedzi

Masakra... Orientuje się ktoś jak to się ma do darmowego hostingu ? Prowadzę takowy hosting i w zamian doklejam reklamy na kontach użytkowników. Rozumiem, że muszę wstawić taką informację na mojej stronie jednak czy muszę to również zrobić na stronach użytkowników?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 179
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Przykładowo na stronie t-mobile.pl jest informacja o cookies, a na np. stronach t-mobile.cz i t-mobile.co.uk już takich informacji nie ma.

W Czechach najzwyczajniej w świecie olali tą całą debilną dyrektywę i pozostali przy dotychczasowych rozwiązaniach, a webmasterzy w UK uznali, że wystarczy link do informacji na dole strony (i tak jest w przypadku t-mobile.co.uk). W Polandzie natomiast serwisy Agory już dzień czy dwa dni wcześniej uraczyły nas wielkimi paskami z info o cookies i wszyscy oczywiście musieli to bezmyślnie zmałpować. Sami tworzycie sobie problemy i przyczyniacie się do umocnienia tego debilnego standardu.

Nie wiem w ogóle co za EuroKołek mógł wpaść na takie coś. Niby ma to uświadamiać ludzi. Kilka spotów w tv załatwiłoby sprawę. A tak kliknąłem dzisiaj na zamknij ~ 40 razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z paranoidalną ustawą urzędników z Brukseli, dla których ślimak to ryba lądowa, a marchew to owoc, informujemy, iż używamy plików cookies, aby szpiegować Cię ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu.

Skoro dotychczas nie wiedziałeś, czym one są i do czego były potrzebne, nie blokujesz tych plików, to rozumiemy, że zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia, czyli zostaje po staremu i jest git.

Jeśli natomiast Ty również ulegasz urzędniczej paranoi, to informujemy, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki; tyle że wówczas niektórefunkcje dostępne w serwisie mogą przestać działać.

Nudzisz się? Poczytaj o naszej polityce prywatności - fascynująca lektura, która według nie potwierdzonych danych zostanie niedługo wpisana do obowiązkowego kanonu lektur szkolnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a webmasterzy w UK uznali, że wystarczy link do informacji na dole strony (i tak jest w przypadku t-mobile.co.uk).

Ja zrobiłem podobnie na swoich stronach.

Całe te zamieszanie z paskami, banerami itp. jest bez sensu.

W Polsce jak zwykle wychodzenie przed szereg jest normą.

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem osoba przeglądająca stronę musi zaakceptować ciasteczka... a nie w razie potrzeby poszukać sobie na na stronie...

Co do treści...

Aby przeglądać naszą stronę muszą Państwo zaakceptować ciasteczka... , które wykorzystywane są do... . Jeśli nie wyrażają Państwo zgody proszę opuścić stronę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja oczywiście jak zawsze jestem z tyłu za dyskusją. Chciałem spytać jak NAJWIĘKSZA na świecie wyszukiwarka 'wdrożyła' nową politykę związaną z ciasteczkami ?

Czy Google wyświetla jakieś popupy ? Wielkie bannery ? Gdzie jest tam informacja o cookies ?

Pozycjonowanie lokalne, Wymiana linków tematycznych, Tematyczne artykuły sponsorowane.  >>>>> Informacje na stronie :  Tani hosting

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Google wyświetla jakieś popupy ? Wielkie bannery ? Gdzie jest tam informacja o cookies ?

Jeszcze raz wyjasnię.

Popupy, banery to wymysł webmasterów lub innych osób zarządzających witryną. Ustawodawca nakazuje tylko poinformowanie użytkownika, ale nie określa w jaki sposób.

W Polsce ludzie jak zwykle wychodzą przed szereg.

Google informuje o ciastkach w polityce prywatności. Tak jak byc powinno. Bez popupów i banerów.

https://www.google.pl...oc-terms-cookie

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz wyjasnię.

:)

właśnie na to chciałem zwrócić uwagę - ja nie zaobserwowałem, żeby google nagle zaczęło jakoś szczególnie informować. Tekst o cookies mają nawet dość głęboko ukryty i trzeba go poszukać.

Czy ryzykują utratę milionów dolarów jak im polski grajdół 'dowali' karę ?

DZIŚ nie ma internetu bez cookies - co za absurd, żeby akurat o tym 'mówić'. W sumie to raczej problem PRZEGLĄDAREK!!! - to ONE INSTALUJĄ ciastka.

Pozycjonowanie lokalne, Wymiana linków tematycznych, Tematyczne artykuły sponsorowane.  >>>>> Informacje na stronie :  Tani hosting

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mario1973 słuszna uwaga z tymi przegladarkami

Dodatkowo moim zdaniem też wielki sukces polskich ciastkarzy, już zacierają ręce. Wszędzie tylko ciastko tu, ciastka tam, jak idąc koło kawiarni takiego ciastka teraz nie kupić?

Osobiście przerzyłem wymóg rejestracji kazdej strony gdzie się coś zmienia jako dziennika (czy jakoś tak), potem ACTA. przezyje więc też i te słodkości, a że jestem na bezciastkowej diecie, to będzie mi łatwiej.

Jestem pełen podziwu dla tych co tak upiększają swoje strony tymi banerami, popupami i całą resztą, mało tego było na stronach do tej pory. Mam nadzieję, że ruch Wam nie spadnie (a nawet wzrośnie, bo swiadomośc u nas duża w Polsce) jak zwykły user przeczyta, że ciastkami do nich strzelacie, szczegolnie Ci na diecie jak mła ;):piwo:

- Reklama -

Podatki we Wrocławiu: biuro podatkowe wrocław

Miejscówa do parkowania przy Okęciu: parking okęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ci, którzy potrafią postępować niekonwencjonalnie, są nieskończeni niczym niebo i ziemia, niewyczerpani niczym wielkie rzeki. Gdy nadchodzi ich koniec, zaczynają się znowu, jak dni i miesiące. Umierają i rodzą się na nowo, niczym cztery pory roku...
adrianszczepanski.pl | nipter.de | z229.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SzlafRock

a jak to co piszesz ma się do ustawy? Musisz poinformować użytkownika zanim mu ciacho posadzisz. Ma tak zrobione sejm i ministerstwo cyfryzacji. Samo umieszczenie polityki nic nie zmienia bo ludzie mają to w ()() a na Tobie spoczywa obowiązek poinformowania.

Integracja Sensoryczna | Góra Kalwaria | Integracja Sensoryczna Piaseczno

"Mam wielką łatwość w mówieniu innym co mają robić" - król Julian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo umieszczenie polityki nic nie zmienia bo ludzie mają to w ()()

to ich problem jak nie czytają.....

a na Tobie spoczywa obowiązek poinformowania.

Może listem poleconym za zwrotnym poświadczeniem odbioru ?

Zobacz jak ma prezydent.pl

M

Pozycjonowanie lokalne, Wymiana linków tematycznych, Tematyczne artykuły sponsorowane.  >>>>> Informacje na stronie :  Tani hosting

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności