Skocz do zawartości

Informacje o cookie - o co chodzi?


grosiek

Rekomendowane odpowiedzi

Ludzie ogarnijcie się. Tylko w Polsce takie bzdurne informację zamieszczane są na stronach w takiej beznadziejnej formie. Może najlepiej zamknijmy nasze strony i dopiero po przeczytaniu całej informacji o ciastkach i zaznaczeniu opcji, że na własną odpowiedzialność wchodzimy na stronę będzie jeszcze lepszym rozwiązaniem ? Przecież to jest oczywista oczywistość, że prawie każda strona w dzisiejszych czasach wykorzystuje cookies...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 179
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

SzlafRock

a jak to co piszesz ma się do ustawy? Musisz poinformować użytkownika zanim mu ciacho posadzisz. Ma tak zrobione sejm i ministerstwo cyfryzacji. Samo umieszczenie polityki nic nie zmienia bo ludzie mają to w ()() a na Tobie spoczywa obowiązek poinformowania.

Sejm ma tylko informacje na stronie głównej? A jak wejdę z Google na podstronę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak do końca nikt jeszcze nie wie jak to "ugryźć" i co zrobić by wypełnić obowiązki jakie nakłada ta nowelizacja na właścicieli stron internetowych. Z biegiem czasu jak pojawią się juz jakieś urzędowe (sądowe) interpretacje to się okaże czy popupy są nadgorliwością czy koniecznością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jakąś stronkę, a że się na tym nie znam, nawet nie wiem czy cookie używa?

Muszę coś z tym działać ?

Tak,

1) Sprawić czy strona wystawia cookie klientowi; Możesz to sprawdzić za pomocą przeglądarkil

2) Jeśli TAK podjąć odpowiednie kroki przewidziane dla stron wystawiających cookie;

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, jak takie wyskakujące okienka wpłyną na ruch?

Bo mnie juz zaczynają drażnić.

Oraz spróbowałem spojrzeć na to z punktu widzenia użytkownika, który wogóle się nie zna na komputerze, przeglądarkach albo bardzo słabo pojmuje to wszystko, i, wydaje mi się, że sporo osób będą myśleć, że mają problem z przeglądarką i będą zastanawiać się, co to za ciasteczka i co z nimi zrobić. Może to reklama ciasteczek do herbaty? :)

Czy google.pl zastosował się do tego przepisu?

Bo jakoś nie widzę wyskakujące okienko czy informacje.

***

Wszedłem na https://www.dzienniku...pl/DU/2012/1445 i nie znalazłem nic o ciasteczkach, w sensie, żadne okienka wyskakujące, żadne linki.

Więc, można już zgłaszać nie przestrzeganie przepisów?

***

Co robić tym, którzy zakładają strony na darmowych serwerach i wogóle nie znają się na tworzeniu stron? Zakładać osobną podstronę i dawać link na każdej podstroni?

Albo np. co w przypadku stron w domenie .tel, gdzie od razu gotowe strony i nie można zmienić cokolwiek w kodzie strony?

Na każdej subdomenie umieszczać nikomu nie potrzebne teksty o tym, że są ciasteczka "do herbaty", zaśmiecać strony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc delikutaśnie, to jaikś popie***leniec to wymyślił. Polecam pousówać te popupy, bo są do dópy, a jak już koniecznie chcecie takie info zamieścić, to polecam miejsce stopka i kropka

Normali, to EUoni nie są. Już jakiś czas temu banany nam prostowali, a owoce morza kwalifikowali jako warzywa.

A w konkretach - jeśli ktoś nie ma działalności lub zarabia na niej "pięć złotych", to może sobie mieć to gdzieś. Jednak dla większości firm ryzyko jest zbyt duże. A nuż jakiś debil zacznie to kretyństwo egzekwować. A zamieszczone nawet w tym wątku gotowce są bardzo ok. Wąski, nieinwazyjny pasek, najlepiej fixed na dole strony, który nie pokaże się już więcej po zamknięciu to bardzo rozsądne wyjście. Do tego uspokajający tekst typu "Witryna używa cookies w celu prawidłowego działania. Czytaj więcej" i z bańki.

Parę miesięcy temu byłem na konferencji, gdzie na jednym z wykładów przedstawiano jakieś badania związane z tematem. Duży pop-up, z mało rozsądnym, "ostrzegawczym" komunikatem powodował spadek konwersji w stosunku do strony czystej, nawet o 60% !!! Po prostu wszyscy stamtąd wiali.

Swoją drogą, mamy już jeden podobny, debilny przepis i to od paru lat - praktycznie każda witryna, która ma jakąś treść i ją co jakiś czas uzupełnia, powinna być zarejestrowana jako wydawca (jak k... jego mać jakaś gazeta, czy czasopismo). Na szczęście do tej pory żaden biurwokrata nie wpadł, żeby się tym zająć.

Łączę się w bólu, z kretyńskimi paskami na dole witryn,

KFS

- Przypadek? Wszechświat nie może sobie pozwolić na taki luksus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisany 27 marzec 2013 - 12:06

Janes, o 27 marzec 2013 - 10:21, powiedział:

Mam jakąś stronkę, a że się na tym nie znam, nawet nie wiem czy cookie używa?

Muszę coś z tym działać ?

Tak,

1) Sprawić czy strona wystawia cookie klientowi; Możesz to sprawdzić za pomocą przeglądarkil

2) Jeśli TAK podjąć odpowiednie kroki przewidziane dla stron wystawiających cookie;

Kompletny la mer ze mnie :-( jak mogę to sprawdzić ? Zapytam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności