Skocz do zawartości

Dla posiadaczy kas fiskalnych


stats1

Rekomendowane odpowiedzi

Było już wcześniej głośno przed wejściem rozporządzenia. Vincent kombinuje jak kasę znaleźć na dług https://wyborcza.biz/....html#BoxBizTxt

W Warszawie trudno jest znaleźć kasę fiskalną. Pozostały tylko drogie modele, które spełniają wymagania.

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w jednej z moich działalności musiałem zarejestrować od 1 marca kasę fiskalną, zamówiłem i czekałem prawie trzy tygodnie jak za komuny w kolejce. Na szczęscie nowe przepisy mnie nie dotyczą, bo sprzedaję tylko jedną usługę. Jednak uważam za zbrodnię przeciwko ludzkości zmianę przepisów podatkowych w trakcie roku. Anglia zmienia przepisy co jakieś sto lat.

https://leczyc.pl - Oferta stacjonarnego leczenia alkoholizmu Warszawa
psychiatra Warszawa - https://psychiatra-gabinet.pl
Interesuje Cię problematyka zależności odwiedź https://medox.org.pl znajdziesz odpowiedź jak leczyć uzależnienia, tu nie leczą pedagodzy i księża tylko lekarze  i psycholodzy z uprawnieniami..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi udało się kupić kasę 1 marca i ok 10.00 ja fiskalizowalem. Ogólnie kas nie było w calym miescie juz od 5 tego lutego.I tylko dla tego ze właściciel firmy co sprzedaje kasy chce się pozycjonować to załatwił mi u producentami 1 szt. reszta czeka do 30 marca mniej więcej. Oczywiście kasa to ELZAB MINI gdzie nawet nazwę firmy drukuje w skrócie, wiec co myślę na tema nowej inicjatywy nie muszę pisać.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no mi posneta kumpel załatwił koło 8 marca już miałem. Na KIP poradzili mi żeby złożyć wniosek o odroczenie i tak zrobiłem. Zanim cokolwiek się ruszyło kasa już była.

Ogólnie to bardzo głupi pomysł. Teraz mam taki burdel w tym wszystkim, że szok. A do lutego było pięknie. Wiedziałem co kto i kiedy kupił i US też mógł to sprawdzić. To łysy poprawić musiał :/

Integracja Sensoryczna | Góra Kalwaria | Integracja Sensoryczna Piaseczno

"Mam wielką łatwość w mówieniu innym co mają robić" - król Julian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomnienie zmian od 1 kwietnia.

Elementy, jakie powinien zawierać paragon, określa § 8 rozporządzenia. Od 1 kwietnia br. na paragonie oprócz dotychczasowych oznaczeń muszą być podane:

  • oznaczenie „PARAGON FISKALNY”,
  • wartość rabatów lub narzutów, jeśli występują,
  • oznaczenie waluty, w której rejestrowana jest sprzedaż, przynajmniej przy łącznej kwocie sprzedaży,
  • NIP nabywcy – jeśli wystąpi z takim żądaniem; jak wynika z uzasadnienia projektu rozporządzenia, zmiana ta spowoduje, że paragon z NIP nabywcy będzie mógł być uznany za fakturę uproszczoną. Wprawdzie teraz faktura nie musi mieć oznaczenia „Faktura VAT”, ale rozporządzenie w sprawie faktur wymienia dokumenty inne niż faktura, które mogą być uznane za fakturę. Wśród nich nie ma paragonu. Ponadto w wyjaśnieniach dotyczących fakturowania wydanych na początku roku MF uznało, że dopisanie na paragonie numeru NIP nabywcy nie oznacza, że mamy do czynienia z fakturą uproszczoną. Ponadto nie wszystkie kasy mają możliwość wpisywania NIP-u nabywcy.

Przepis obowiązujący do końca marca br. stanowił, że na paragonie powinna być określona nazwa towaru lub usługi i ewentualnie opis towaru lub usługi, będący rozwinięciem tej nazwy. Powodowało to konflikty, jak dokładne powinny być te nazwy. Po zmianie przepis ten zostanie uszczegółowiony. Nazwa ma pozwolić na jednoznaczną identyfikację towaru i usługi, nie wystarczy, że będą to nazwy grupy towarów, z której pochodzi towar.

Zmieniają się także zasady zwrotów towarów, reklamacji, pomyłki.

Oraz kilka innych pomniejszych zmian dotyczących kas fiskalnych.

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MaxPan, z tego co wiem, to NIPu nabywcy nie wprowadzisz w tym elzabie.

Panie Boże, chroń mnie przed debilami, bo rozmowa z nimi powoduje, że  grzeszę pychą..

Były sobie świnki trzy - content, google oraz link | jestem uczulony na pierd*lenie głupot | idiot intruder aka internetowy poszukiwacz prawdy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś powiedzieć co to znaczy?:

Po zmianie przepis ten zostanie uszczegółowiony. Nazwa ma pozwolić na jednoznaczną identyfikację towaru i usługi, nie wystarczy, że będą to nazwy grupy towarów, z której pochodzi towar.

Czy jeżeli mam sklep internetowy, a w nim powiedzmy 5 000 produktów to każdy ma być wprowadzony w kasie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś powiedzieć co to znaczy?:

Po zmianie przepis ten zostanie uszczegółowiony. Nazwa ma pozwolić na jednoznaczną identyfikację towaru i usługi, nie wystarczy, że będą to nazwy grupy towarów, z której pochodzi towar.

Czy jeżeli mam sklep internetowy, a w nim powiedzmy 5 000 produktów to każdy ma być wprowadzony w kasie?

Zgodnie z tymi "mądrymi" przepisami ma byc tak jak mówisz.

Tylko kto przy takiej ilosci towaru sprzedaje na kasie fiskalnej

Do tego typu sprzedazy sa odpowiednie programy magazynowe i drukarki fiskalne a wtedy nie ma już z tym problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś powiedzieć co to znaczy?

Czy jeżeli mam sklep internetowy, a w nim powiedzmy 5 000 produktów to każdy ma być wprowadzony w kasie?

To znaczy, że musisz wprowadzić na paragon fiskalny taka nazwą, która jednoznacznie zidentyfikuje produkt lub usługę.

Do sklepu internetowego najlepszym rozwiązaniem jest drukarka fiskalna i oprogramowanie.

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od kwietnia do września będzie okres przejściowy. w dużym skrócie - kupujesz nową kasę musi spełniać warunki, masz już kasę to do września masz czas na przystosowanie /upgrade, zakup nowej/

Panie Boże, chroń mnie przed debilami, bo rozmowa z nimi powoduje, że  grzeszę pychą..

Były sobie świnki trzy - content, google oraz link | jestem uczulony na pierd*lenie głupot | idiot intruder aka internetowy poszukiwacz prawdy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności