Skocz do zawartości

SANDBOX


bartlomiej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałbym napisać kilka słów na temat "nowego" sandboxa, bo wygląda na to, że się ciut zmienił.

Prowadzę z kuplem serwis blog4u.pl. Z każdego bloga linkowaliśmy do strony głównej frazą "blog 4u" aby podciągnąć pozycje przy okazji na "blog" i jednocześnie promować naszą nazwę. Wpasliśmy do sanda na frazę "blog 4u".

Obserwacje:

1. Okazało się, że wbrew temu, co myślałem i czytałem można wpaść do sanda za linkowanie z subdomen, nawet jeśli linkuje się w sposób naturalny - z blogów.

2. Sandbox na jedną frazę obniża pozycję na inne frazy - choć nieznacznie - my spadliśmy od 5 do 10 pozycji na wszystkie konkurencyje frazy, na jakie pozycjonowaliśmy, zostaliśmy na pozycjach tylko jak chodzi o frazy nijakie.

3. Sandbox strony głównej na frazę "blog 4u" nie obniża pozycji blogów [subdomen] na zestawienia z tą frazą.

Na razie tyle nowości - wychodzi na to, że sandbox przeszedł wyraźne zmiany, wcześniej gdy bawiłem się z nim punkt 2 i 3 nie istniał.

Edit: no tak, to nie sandbox.

pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności