Skocz do zawartości

Etat specjalista SEO


SeoMed

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów i koleżanki z branży. Mam pytanie może nawet bardziej prośbę o kilka informacji. Czy ktoś w was pracuje na etacie jako starszy specjalista SEO? jaki ma zakres obowiązków wpisany na umowie o pracę ? bez szczegółów oczywiście. Poszukuję w sieci i ciężko mi znaleźć mocne informacje na ten temat. Chciałbym przygotować wiarygodne zestawienie, którym oczywiście się z wami podzielę w tym wątku. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakres obowiązków Starszego Specjalisty SEO, zależy w głównej mierze od pracodawcy i osoby, która stara się o etat.

Jesli pracodawca w obowiązkach będzie wymagał kopania rowów, a Ty podpiszesz taką umowę, to będziesz musiał to wykonywać sumiennie.

Tak jak w każdej profesji.

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem aczkolwiek widomą sprawą jest, że agencja seo zatrudniając kogokolwiek na stanowisko spc SEO nie da mu za zadanie kopania rowów. Zawód pozycjoner jest sklasyfikowane jako zawód tak samo jak pracownik fizyczny, czy pracownik biurowy. Do każdej z tych grup są przypisane jakieś obowiązki i teraz chciałbym zapytać: Jakie obowiązki mają już pracujący na etatach specjaliści? Wiem, że co firma to obyczaj ... muszą być jakieś wskazówki, normy no nie wiem jakieś granice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starasz się o pracę, czy chcesz dać na stanowisku starszego specjalisty SEO ?

Zajmuję się optymalizację oraz pozycjonowaniem stron internetowych, wystawiam F.Vat. Proszę śmiało pisać, dzwonić, chętnie odpowiem na wszelkie pytania, wycenię frazy, doradzę.

https://websy.pl/ kontakt@websy.pl, tel: 697715522, NIP: 716-254-81-05, REGON: 060330653

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, wg mnie to jedyny obowiązek jaki możesz wpisać to: monitorowanie i utrzymywanie pozycji klientów w top10 :) Bo co mu innego wpiszesz? Że ma stawiać spamy, katalogować, harvestować, myśleć? Skoro jest specjalistą to powinien wiedzieć co ma robić i nie będziesz stał nad nim co robi i jak robi. Ma być wynik i tyle, jak nie będzie wyników to mu zmienisz stanowisko na starszy partacz SEO.

"Ja nie bywam w kuluarach, nie wiem gdzie to jest. Bywam w innych miejscach w innym towarzystwie..." SEO Norris - cytat roku 2014
"Dlatego dużo firm i freelancerów zajęło się pp, nie poradzili sobie z klientami i aktualizacjami algo." Cytat wszech czasów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że co firma to obyczaj ... muszą być jakieś wskazówki, normy no nie wiem jakieś granice.

A przeglądałeś ogłoszenia o pracę na ww stanowisku ? Możesz zrobić zestawienie tego czego oczekuję się od specjalisty przynajmniej w ogłoszeniach.

Pozdrawiam

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości zerknąłem na swoją umowę, ale nie o pracę tylko o współpracę bo sprzątam w jednej agencji po poprzednim "specjaliście".

Jedyne zapisy w umowie na temat obowiązków to:

- optymalizacja stron kientów

- monitorowanie efektów

- opracowanie i wdrażanie strategii

Nic więcej.

"Ja nie bywam w kuluarach, nie wiem gdzie to jest. Bywam w innych miejscach w innym towarzystwie..." SEO Norris - cytat roku 2014
"Dlatego dużo firm i freelancerów zajęło się pp, nie poradzili sobie z klientami i aktualizacjami algo." Cytat wszech czasów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie staram się o pracę i jak na razie nie planuję też tworzyć stanowiska @gerdi. Pytam, bo chcę zebrać to wszystko do "kupy". Ogłoszenia przeglądałem i znalazłem wiele propozycji zakresu obowiązków @malec. Najciekawszy jest taki: Do zadań spc SEO należeć będzie wprowadzenie określonych słów kluczowych do TOP 10 dla wybranych stron, a wszystkie zmiany w słowach konsultowane z pracodawcą... Jak pierwsza część zdania ma sens tak w przypadku drugiej części nie widzę potrzeby w takiej firmie zatrudnienia spec seo ponieważ jak widać Oni wiedzą lepiej ... Wydaje mi się, że firma zatrudniając kogoś na etacie wie czego oczekuje mianowicie profesjonalnie pozycjonowanych stron z widocznymi efektami. Rozumiem raporty ale dobór słów kluczowych jest raczej w pełni w gestii speca SEO i nie wymaga konsultingu z nie znającym tematu pracodawcą. To perełka, którą jak na razie znalazłem .. >> szukam dalej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wykluczasz całkowicie klienta, czy pracodawcę w uczestnictwie doboru słów kluczowych ?

Zajmuję się optymalizację oraz pozycjonowaniem stron internetowych, wystawiam F.Vat. Proszę śmiało pisać, dzwonić, chętnie odpowiem na wszelkie pytania, wycenię frazy, doradzę.

https://websy.pl/ kontakt@websy.pl, tel: 697715522, NIP: 716-254-81-05, REGON: 060330653

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staram się brać pod uwagę jego sugestie i propozycje. Biorę to pod uwagę ale staram się zaproponować takie rozwiązanie, które przyniesie mu założone w strategi promocji strony najlepsze rezultaty (ja np tak robię i wydaje mi się to być w porządku wobec mnie jak i osób dla których pracuję, z którymi współpracuję) - nie tylko top 1 dla mało popularnych fraz ale również top 1 dla fraz które generują najlepszą sprzedaż czy też liczbę odwiedzin itd. Pracodawca, z założenia nie ma narzędzi do analizy i to nie on tworzy strategię promocji strony (skoro chce mieć od tego człowieka to powinien zdać się na jego wiedzę, umiejętności analityczne i doświadczenie). - takie jest moje zdanie na ten temat. Nie ma się jednak nad czym rozwodzić bo całkiem inaczej na pewno jest jeżeli słowa dobiera np "starszy stopniem" kolega z pracy... w takiej sytuacji rozumiem taki zapis w innej nie. Ale nie o to chodzi ten przypadek był jeden szukam innych ciekawych zakresów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że lepiej znasz się na sezonowości, popularności produktów, modzie, nazwach specjalistycznych, rabatach w hurtowniach, stanach magazynowych niż właściciele sklepów internetowych i ich ocena słów kluczowych jest po prostu mało istotna ?

Zajmuję się optymalizację oraz pozycjonowaniem stron internetowych, wystawiam F.Vat. Proszę śmiało pisać, dzwonić, chętnie odpowiem na wszelkie pytania, wycenię frazy, doradzę.

https://websy.pl/ kontakt@websy.pl, tel: 697715522, NIP: 716-254-81-05, REGON: 060330653

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staram się brać pod uwagę jego sugestie i propozycje. Biorę to pod uwagę ale staram się zaproponować takie rozwiązanie, które przyniesie mu założone w strategi promocji strony najlepsze rezultaty....

Nie twierdzę, że jest mało istotna twierdzę, że tego typu ustalenia nie powinny być stałe w np umowie o pracę (w przypadku długo terminowej współpracy ) i wylistowane. Oczywiste (przy najmniej dla mnie) jest, że jeżeli panuje moda na gruszki to nie zaproponuję mu choinki itd. - taki kolokwialny przykłada ale obrazujący sprawę. Nie chcę się w to wgłębiać teraz bo nie o to zagadnienie mi chodzi w tym temacie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu, opisujesz stanowisko jako starszy specjalista SEO, czyli chodzi Ci o pracę w dużej agencji SEO, a nie w firmie, która potrzebuje jednej osoby do ogarnięcia pozycjonowania.

Wykonujesz pracę zależną od tego jakie metody stosuje firma w pozycjonowaniu, poza wyceną i umową, którą pewnie robi właściciel firmy SEO, będziesz pewnie obsługiwał softy, katalogował, preclował, komentował na blogach, stawiał zaplecze ręcznie, lub automatycznie. Ale wcale bym się nie zdziwił gdyby ta praca polegała na pisaniu artów do precli przez 8h.

Zajmuję się optymalizację oraz pozycjonowaniem stron internetowych, wystawiam F.Vat. Proszę śmiało pisać, dzwonić, chętnie odpowiem na wszelkie pytania, wycenię frazy, doradzę.

https://websy.pl/ kontakt@websy.pl, tel: 697715522, NIP: 716-254-81-05, REGON: 060330653

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności