Skocz do zawartości

Sekty - wasze zdanie


seobuster

Rekomendowane odpowiedzi

mówi o sektach, chociaż to wciąż poważny problem.

Co w Twoim rozumieniu jest sektą?

Naprzykład, czy ruch Hare Krishna jest sektą?

Czy Bahaizm, Sunnizm, Sikhizm jest sektą?

Przy czym Bahaizm jest uważany za jedną z religij światowych, Sunnizm jeden z głównych odłamów Islamu, Sikhizm też jest uznawany za religiję, chociaż nie światową.

Więc, ani ruch Hare Krishna, ani Bahaizm, ani ruch Osho, czy Sunnizm, Sikhizm, czy jakikolwiek innych ruch religijny, który nie wywodzi się z chrześcijaństwa NIE może być nazwany sektą, ponieważ chrześcijaństwo nie ma żadnego związku z tymi ruchami.

Ale już wyznawcy Hinduizmu mają prawo nazwać ruch Hare Krishna sektą, czy ruch Osho.

Tak samo tylko wyznawcy Islamu mają prawo nazwać Bahaizm, czy Sunnizm, czy Shyizm - sektą.

Wyznawcy Judaizmu mają prawo nazwać Chrześcijaństwo lub Islam sektą, ale nie zrobią tego, np. z powodów politycznych.

Również chrześcijanie mogą powiedzieć, że Islam jest sektą, ale też już tego nie zrobią.

Natomiast chrześcijanie: katolicy czy prawosławni, mogą nazwać Adwentystów, Świadków Jehowy, czy Mormonów - sekciarzami.

Tylko następne pytanie:

Jaki jest sens "walczyć" z sektami, ruchami religijnymi?

Czy nie byłoby lepiej skupić się na swojej religii, na rozwoju duchowym oraz finansowym, materialnym?

"Po owocach ich poznacie ich..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Co powiesz...

Powiem, że jeśli ktoś łamie prawo powinien być ukarany. W przypadku kościoła katolickiego bywało z tym różnie. Chodziłem do szkoły ze Świadkiem Jechowy- chłopak był krystalicznie uczciwy, znam też inne, podobne przypadki. Znałem trochę osób z Hare Kryszna.

Wspólny mianownik- postępują zgodnie z tym w co wierzą.

Nie podoba mi się, gdy przypadki łamania prawa są ukrywane przez współwyznawców czy urzędników. Tego i manipulowania ludźmi przez księży dotyczyła moja wypowiedź.

Nie podoba mi się też gdy księża do swych manipulacji i interesów wykorzystują np. tv publiczną.

To tyle. Nie zamierzam z nikim na ten temat polemizować bo to nie miejsce do tego.

Piłeś? Nie jedź (i nie loguj się na forum) !

Siciliano: Robić szeptankę tutaj to jak sprawdzać w zbiorniku poziom paliwa zapalniczką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Co powiesz...

Powiem, że jeśli ktoś łamie prawo powinien być ukarany. W przypadku kościoła katolickiego bywało z tym różnie. Chodziłem do szkoły ze Świadkiem Jechowy- chłopak był krystalicznie uczciwy, znam też inne, podobne przypadki. Znałem trochę osób z Hare Kryszna.

W SS byli ludzie którzy ratowali żydów. Nie zmienia to w żaden sposób oceny zbrodni SS (tym razem nie jest to sunride systems). Jechowi bywają ok. co z tego skoro są elementem sekty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W SS byli ludzie którzy ratowali żydów. Nie zmienia to w żaden sposób oceny zbrodni SS (tym razem nie jest to sunride systems). Jechowi bywają ok. co z tego skoro są elementem sekty?

Wybacz ale tym porównaniem pokazałeś co masz w głowie a nieciekawy to widok...

Piłeś? Nie jedź (i nie loguj się na forum) !

Siciliano: Robić szeptankę tutaj to jak sprawdzać w zbiorniku poziom paliwa zapalniczką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największą sektą, która zyskała miano religii jest katolicyzm. Ludzi ślepo wierzą we wszystko, podążają jak "owieczki" na rzeź, liżą tyłki czarnej pladze, a wy przejmujecie się małymi grupkami? Po co? Jak wszystko macie pod nosem.

Pewnie teraz obrońcy Rydzyka i PiS'owcy podniosą głosy i wyrażą swoje oburzenie w związku z tym co napisałem, ale jak ktoś ma klapki na oczach, niech je nosi do końca życia.

Zapraszam także na mojego bloga Jacek Jagusiak. Oferuje także usługę odwirusowania stron www jak i serwerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności