Skocz do zawartości

[prywata] VW vs Volvo


Irek

Rekomendowane odpowiedzi

Polska zużywa rocznie 182,500,000 baryłek ropy.

z czego BMW intrudera zużywa rocznie 181,500,000 baryłek ropy :D

moiwilem ze pali 12 na trasie - ale barylek :)

a tak powaznie - ten wynalazek ze zderzakiem to nie jest mit - widzialem - i gdyby nie globalizacja to uratowalby nie jednemu zycie ale coz - jeden by przezyl a kilku innych stracilo prace (grabaz, pracowanik pogotowia, warsztat blacharski, agent ubezpieczeniowy, producent samochodow, sprzedawca samochodow) ;)

Widzialem w TV auto na wodor i sprawuje sie znakomicie, marki Opel - problemem nie byla produkcja a upowszechnienie urzadzen do magazynowania i tankowania wodoru (zapewne koszty) - nie wnikam w proces i wydajnosc produkcji bo o tym nie mowili :P

Projekt sie nazywa HydroGen3

Największa stacja paliwowa oferująca wodór została otwarta w stolicy Niemiec, Berlinie. Oprócz zwykłej benzyny i oleju napędowego klienci mogą zatankować na stacji Messedamm wodór w postaci gazowej i ciekłej. Jednym z celów tego programu jest przetestowanie logistyki dostaw tego rodzaju paliwa dla 16 napędzanych wodorem pojazdów - w tym modelu HydroGen3 konstrukcji GM/Opel - w warunkach praktycznych. Stacja będzie codziennie obsługiwać klientów, korzystających z pojazdów na wodór.
Pokładowy zbiornik na wodór zapewnia paliwo do ogniwa, które wytwarza energię.

Jest ona wykorzystywana do napędzania silnika elektrycznego systemu HydroGen3, którego moc maksymalna wynosi 60 kW/82 KM. Jednostka, o maksymalnym momencie obrotowym 215 Nm, rozpędza Zafirę od zera do 100 km/h w 16 sekund i do prędkości maksymalnej 160 km/h. System napędowy ogniwa paliwowego układu HydroGen3 został poddany dynamicznej optymalizacji i bezzwłocznie reaguje na komendy kierowcy. W efekcie pojazd nie wymaga bufora w postaci akumulatora trakcyjnego.

osiagi slabe ale moze zrobia V12 to wtedy kupie :)

Dla tych co lubią na biało i dla tych co na czarno:
logo_ap.jpg godmodelogo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 88
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Ufff, dobra, uprzedzałam, że mylą mi się zera :D

Pytanie jeszcze, ile by potrzeba energii, żeby te wszystkie ogniwa utrzymać w wysokim połysku latem, a zimą usuwać z nich śnieg, bo z nim sprawność spada do zera ;-)

22% sprawność mają tylko najlepsze ogniwa, te oparte na i tak kosztownym krzemie to ~10%, ale mniejsza o to.

Pokrycie 1884 km2 ogniwami o sprawności 10% kosztowałoby ~942 miliardy PLN czyli hm, rzucam na rybkę, trzy-cztery roczne budżety Polski? ;-) Nie uwzględniając wzrostów cen surowców na światowych giełdach w reakcji na dziwną inicjatywę Polski :)

Może jutro na coś wpadnę ;-)

Teraz już naprawdę dobranoc.

La Palma tu żyję.

Strony www, ilustracja to robię.

Link Vault jest spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje komentarze BMW->inne auta powalają na ziemię ;)

osiagi slabe ale moze zrobia V12 to wtedy kupie :D

Bo to jest silnik elektryczny - tam sie nie spala wodoru tak jak benzyny, tylko przetwarza się go w specjalnym ogniwie na prąd + wodę.

Ale cicho, bo zaraz przyjdzie kava i nas pobije, bo przeto konwersja prąd->wodór->prąd to czyste marnotrawstwo energii :)

Edit - gdybyś chciał w Twoim BMW zamontować silnik elektryczny, to musiał by być taki co najmniej od tramwaju żeby osiągi zachował :)

Edit2 - kava - miałaś iść spać 1,5 h temu. Twój komputer marnuje niepotrzebnie energię! :P

Pozdrawiam,

Z

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak wracając do BMW - miałem przyjemność przejechania się 850 jaaaaki to ma dźwięk :) Co sobie przypomnę to mi się uśmiech na twarzy pojawia :piwo:

Zupełnie co innego niż mój Japan Car :)

Chociaż co ja się dziwię...V12 kontra 'tylko' V6 :D

Pozdrawiam,

Hubert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. spytaj się żony co o nim myśli
Dopuszczasz taką możliwość, aby żona mogła mieć inne zdanie? :D

[żona]

nie podoba mi się

[/żona]

Jesteśmy ludźmi starej daty i takie wynalazki nie dla nas :D

Nie znam się na pozycjonowaniu, ja tu tylko zużywam transfer i miejsce w sql.

Roman Kluska ujawnia: nadchodzi INFLACYJNY ARMAGEDON!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kapsel, niestety te auto jest bardzo awaryjny często silnik gasł, nawalało skręcanie. Trza było wykonać operacje, skręt w lewo, skręt w prawo by pojechać w prawo.

Miałem kiedyś taki... na zdalne sterowanie :D

stopka usunieta z wpoodu wirusa na stronie docelowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(metan) ...który de facto jest jedynie naukowym określeniem na gaz ziemny

NIE JEST! Metan to metan czyli CH4 a nie mieszanina jaką jest gaz ziemny.

Chodzi o to, że:

Zawartość składników jest zmienna i zależy od miejsca wydobycia, jednak głównym składnikiem stanowiącym ponad 90% gazu ziemnego jest zawsze metan

https://pl.wikipedia.org/wiki/Gaz_ziemny

La Palma tu żyję.

Strony www, ilustracja to robię.

Link Vault jest spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności