Skocz do zawartości

"waga" katalogow?


Stanleyk700

Rekomendowane odpowiedzi

Nawet link na niezaindeksowanej podstronie ma jakąś wartość: Googlebot często wchodzi na podstrony, nieindeksując ich (a linki widzi)...

To dobrze bo zacząłem się zastanawiać jaki jest sens dodawać wpis na 14tej podstronie kategorii, gdy tylko pierwsza podstrona jest zaindeksowana przez google. Bo za ile lat google to zaindeksuje...

To ja mam pytanko... lepiej dopisać strone do popularnej kategorii niż tworzyć nową tematyczną podkategorię?

Wtedy większa szansa na indexsacje?

zaba

pozdrawiam serdecznie

zaba

fotografia cyfrowa - galerie fotografii

fotografia rajdowa - rajdy samochodowe

fotografia przyrodnicza i fotografia krajoznawcza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

hmm mi sie wydaje ze lepiej ta tematyczna stworzyc i dodac linka. a jesli nawet strona z kategoria jest nie zaindeksowana to mozemy pomoc ja zaindeksowac po przez google add url...????

mam racje:)???

Wydaje mi sie ze tworzenie takich spisow z PR 4 badz wyzszym jest dobra ale fajnie by bylo gdyby oprocz wyswiwtlanych informacji na temat kazdego katalogu byla rowniez mozliwosc oddania glosu w skali od 0-5... i w tedy kazdy uzutkownik moze sobie posortowac wyniki wedlug naszych sugesti co wy o tym myslicie???:D)

ale sie rozpisalem:D

Perła beskidów zaprasza na Noclegi Ustroń. Gorąco polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet link na niezaindeksowanej podstronie ma jakąś wartość: Googlebot często wchodzi na podstrony, nieindeksując ich (a linki widzi)...

Byłbym bardzo ostrożny z takimi stwierdzeniami ! ! !

Zanim zaczniesz opowiadać takie banialuki - wykonaj test i się przekonaj jaka jest siła niezaindeksowanych linków (pomimo, że robot po nich chodzi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lista nie jest jeszcze skończona, ale myślę że tak za tydzień, będzie ją można znaleźć tutaj: Spis Katalogów
Gdzie lądują nowo dodane katalogi? Na końcu czy na poczatku listy?
a jesli nawet strona z kategoria jest nie zaindeksowana to mozemy pomoc ja zaindeksowac po przez google add url...????
No nie wiem czy mozna do googla dodac podstrone? Jedyna pomoc w zaindeksowaniu takiej kategorii to chyba bezposredni link (na pewien czas) z naszej strony.

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy to nie jest troche tak że jeżeli dodaje sie strone hurtowo do powiedzmy kilkuset katalogów, to może dobrze że częśc linków zaindeksuje sie póżniej, indeksacja rozłoży się w czasie i będzie mniejsze prawdopodobieństwo sandboxa. A co do tworzenia nowych kategorii to często widze ża niektóre z kategorii w katalogach są zbyt obszerne tematycznie, znajdziemy w nich mydło i powidło. Więc może lepiej (dla niektórych oczywiście stron) tworzyć nowe kategorie, aby unikać złego sąsiedztwa, a te podkatalogi powinny się z czasem zaindeksować ??

Ale to tylko takie moje skromne takie tam.

Zajmuję się optymalizację oraz pozycjonowaniem stron internetowych, wystawiam F.Vat. Proszę śmiało pisać, dzwonić, chętnie odpowiem na wszelkie pytania, wycenię frazy, doradzę.

https://websy.pl/ kontakt@websy.pl, tel: 697715522, NIP: 716-254-81-05, REGON: 060330653

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłbym bardzo ostrożny z takimi stwierdzeniami ! ! !

Zanim zaczniesz opowiadać takie banialuki - wykonaj test i się przekonaj jaka jest siła niezaindeksowanych linków (pomimo, że robot po nich chodzi).

Żadnych testów nie robiłem, ale wiadomo, że jeśli link jest na stronie, którą robot odwiedza, to taki link ma jakąś wartość - na pewno trochę pomaga, może bardzo mało, ale pomaga...

Gdzie lądują nowo dodane katalogi? Na końcu czy na poczatku listy?

na końcu

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katalogowanie ma odwzorowywać jak najbardziej naturalny przyrost linków. Głupotą dla mnie jest dodawanie na początku lub tylko do katalogów świetnie indeksowanych. Moim zdaniem googlebot ma trafiać na linki losowo (tak, to uproszczenie).

Albo "wypstrykasz" cały arsenał linków od razu i nastapi spadek, albo nie będziesz potrafił zapewnić właściwego przyrostu linków i też polecisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak w tym momencie sie z toba zgodze ale gdy strona jest juz od dluzszego czasu pozycjonowana to licza sie te linki z najlepiej zaindeksowanych katalogow... pod haslo przyczepy kempingowe jest dosc duza konkurencja, dlatego dodanie strony do 10-50 katalogow nie wystarczy...

a czy jest jakas mozliwosc sprawdzenia ile linkow prowadzi do strony X z anchorem "przyczepy kempingowe"

Jakie zapytanie trzeba wpisac w google badz msn????

Perła beskidów zaprasza na Noclegi Ustroń. Gorąco polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...wiadomo, że jeśli link jest na stronie, którą robot odwiedza, to taki link ma jakąś wartość

Skąd wiadomo skoro :
Żadnych testów nie robiłem

Na linki na zaideksowanych stronach też nie robiłem testów, a jednak wiadomo, że pomagają...

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na linki na zaideksowanych stronach też nie robiłem testów, a jednak wiadomo, że pomagają...

Wiadomo bo były robione testy. Kazdy wpis w katalog (lub grupa takich wpisów) powoduje zmianę pozycji (oczywiście nie uwzględniając innych aspektów).

Sugeruje byś wiedział o czym piszesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm skoro wpisy do katalogów "leżą" nie raz na dalekich postronach to nie lepiej zainwestować i kupić linki z dobrym PR ale pytanie ile trzeba by było takich linków (np. na miesiąc) aby efekt był zbliżony a nawet lepszy(wskazany) niż dodawanie do katalogów nawet jeśli mają wysoki PR ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że jakiś katalog ma PR 4,5,6,7 nie osnacza, że wpis wyląduje na stronie z jakimkolwiek PR.

Co innego PR strony głównej co innego PR podstrony

Głupotą dla mnie jest dodawanie na początku lub tylko do katalogów świetnie indeksowanych

A ja radze katalogowanie zaczynać od paru katalogów lepiej zaindeksowanych, bo w ten sposób szybciej dodawana strona sama się załapie na indeksacje i szybciej zaistnieje w sieci.

to nie lepiej zainwestować i kupić linki z dobrym PR

Jeżeli strona to nówka i od razu ja podlinkujesz wysokim PR to masz 80% szans na filtr albo ban.

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności