Skocz do zawartości

Strona 2,5 roku pracy i zainwestowane ćwierc miliona .


Komi77

Rekomendowane odpowiedzi

Widziałem to już kiedyś, obejrzałem teraz i ponownie włosy mi się jeżą.

- Sympatyczni ludzie, ale bez pojęcia o sieci i biznesie.

- Trafili na kogoś, kto bezlitośnie wydoił z nich pieniądze.

- Brak modelu biznesowego i chwili poświęconej na analizę, ile na tym można zarobić i jakie są szanse powodzenia.

- Jak można władować w coś takiego ćwierć miliona zielonych (albo jeszcze gorzej: dorobek życia) i nie sprawdzać na wcześniejszym etapie, czy to "chwyci"?

W Dragons' Den było całkiem sporo podobnych historii, żeby nie powiedzieć "dramatów rodzinnych". Przykro na to patrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Przychodzą też ludzie którzy już coś zrobili, często utopili kasę w pomyśle bez sensu.

W jednym z odcinków była babka która zamówiła 2 kontenery majtek z imionami z Chin.

1. Nie wiedziała jak i gdzie to sprzeda

2. Nie miała miejsca na magazynowanie

3. Nie wiedziała jak jest z jakością i reklamacją towaru

4. Nie miała kasy na towar.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z naszego podwórka jest przykład serwisu grubabiba.pl - tyle tylko, że tam guru mieli dopiero zainwestować: 270 tys. zł... minęły 2 lata i coś nie widać, aby na stronie nastąpiły jakieś zmiany (czy to własnościowe czy techniczno / wizualne) - inwestorzy się rozmyślili...?

Może to wszystko pic na wodę, robione tylko pod publikę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do ostatecznego porozumienia często nie dochodzi np. gdy okazuje się, że wyniki finansowe zostały "podkolorowane" przez uczestnika programu albo wychodzą na jaw zobowiązania właściciela, o których nie było mowy wcześniej.

Z tego, co pamiętam - większość prezentowanych w polskiej edycji pomysłów z okolic Internetu/IT to były zwykłe bańki bez realnej podstawy do takiej a nie innej wyceny lub nieprzemyślane pomysły proponowane przez osoby bez sensownego doświadczenia w tej branży...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minęło już trochę czasu odkąd ostatni raz miałem okazję obejrzeć ten program, ale z tego co pamiętam to uderzył mnie brak kogoś specjalizującego się tylko w IT. Stąd też wydawało mi się, wszelkie pomysły z branży IT - abstrahując już od ich jakości - były oceniane trochę po łebkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Krzysztof Golonka – wybitny znawca rynku reklamy internetowej, współwłaściciel i Prezes Zarządu funduszu Xevin Investments, współwłaściciela m.in. wyszukiwarki filestube.com – jednego z największych serwisów internetowych świata.

Absolwent Wydziału Zarządzania i Marketingu w Szkole Głównej Handlowej i Université du Québec w Montrealu. Z rynkiem reklamy internetowej związany zawodowo od roku 1997. Twórca wielu udanych przedsięwzięć internetowych, takich jak pierwsza polska internetowa sieć reklamowa Ad.net, portali internetowych (prv.pl) czy spółki e-commerce zakupy.com

Współzałożyciel polskiego oddziału Internet Advertising Bureau.

Pionier polskiego rynku reklamy internetowej; autor wielu specjalistycznych publikacji poświęconych komercyjnemu wykorzystaniu Internetu, w tym pierwszego w Polsce podręcznika planowania kampanii reklamowych w Internecie.

W 2008 roku kosztem 10 milionów złotych utworzył fundusz Venture Capital Xevin Investments zajmujący się inwestycjami w projekty z obszaru marketingu i nowych technologii.

Aktualna szacunkowa wartość inwestycji funduszu to ponad 50 milionów złotych."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to akurat wiem. Z tego co sprawdziłem wychodzi, że oglądałem chyba już trzecią edycję w 2012. Ach, pamięć szwankuje! :/ A wydawało mi się, że to tak dawno było... Wybaczcie offtop.

A swoją drogą, warto sprawdzić na Wikipedii wszystkie projekty jakie dostały pieniążki na inwestycje.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Dragons'_Den_-_jak_zosta%C4%87_milionerem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności