Skocz do zawartości

[PROJEKT] SECOND CHANCE - SEO Copywryting dla niepełnosprawnych


ENACTUS WSZiB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Nazywam się Michał Przybylski i jestem Team Leaderem organizacji Enactus WSZiB. Działamy od 20 lat, jesteśmy pierwszą uczelnią w Europie, która przystąpiła do tego programu.

Kilka słów o nas, naszych partnerach i patronatach:

https://enactus-wszib.pl

Krótko mówiąc zajmujemy się tworzeniem projektów biznesowych, których celem jest polepszanie życia różnych grup społecznych. Enactus działa w 50 krajach i skupia 56 000 studentów z całego świata.

W tym roku mamy przygotowany projekt Second Chance (https://2ndchance.pl) , którego celem jest pomoc osobom niepełnosprawnym w znalezieniu pracy. Szukamy zdolnych niepełnosprawnych osób, które interesują sie pisaniem artykułów i postanowiliśmy pomóc im spróbować sił w branży SEO Copywritingu.

Mamy do Was pytanie, czy nie jesteście zainteresowani współpracą z takimi osobami? Na tym forum nie raz i nie dwa mówiło się o problemach z copywriterami. Osoby niepełnosprawne o wiele bardziej docenią taką pracę, będą do niej podchodzić z większym zaangażowaniem i zapałem.

Jak to powinno według nas działać:

- Nasi podopieczni, osoby niepełnosprawne na studiach, czesto związanych z dziennikarstwem piszą artykuły dla Was - agencji reklamowych i firm SEO

- Podpisujecie umowę o dzieło bezpośrednio z takimi osobami, a nie z nami

- Przykładowa cena dobrego artykułu 1000 znaków to 2 zł

- Nie bierzemy za naszą pomoc ani grosza - jesteśmy organizacją non-profit, studentami z zapałem do pracy i pomysłami na biznes, którzy chcą pomóc innym

- Dajemy wędkę a nie rybę - będziemy szkolić takie osoby i przygotowywać je do samodzielnego objęcia władzy nad projektem, ma żyć on swoim życiem bez naszej ingerencji.

Pytanie do Was. Czy ktoś z Was byłby zainteresowany podjęciem testowego zlecenia na 20 artykułów? Podjęliśmy współpracę z Magdą Kiwilszą, niepełnosprawną studentką trzeciego roku dziennikarstwa. Byłaby ona chętna spróbować swoich sił w naszym projekcie, przeprowadziliśmy z nią odpowiednie szkolenia i jest ona gotowa do pracy.

Docelowo chcielibyśmy załatwić pracę większej ilości osób, mamy drugą osobę z Warszawy w kolejce, jednak musimy wiedzieć, czy jesteście zainteresowani taką współpracą. Ze swojej strony obiecujemy na pewno pełen profesjonalizm. Stoi za nami Uczelnia oraz międzynarodowa organizacja.

Liczymy na wszelkie sugestię z Waszej strony, jak możemy udoskonalić projekt.

Obecnie trwają rozmowy z mediami i znanymi osobami, które mogłyby zostać twarzą projektu.

Wstępne poparcie i zgode na wykorzystanie wizerunku wyraził Jaś Mela, trwają rozmowy także z Bohdanem Smoleniem i jego fundacją. Patronat na 99% obejmie także pan Rafał Wilk.

Może ktoś z Was miałby pomysł jak dodatkowo pomóc wypromować nasz projekt? W końcu są panowie przedstawicielami firm świadczących usługi marketingowe :) Będziemy wdzięczni za wszelką pomoc i feedback z Waszej strony.

Kontakt z nami:

Enactus WSZiB

ul. Robocza 4

61-538 Poznań

TEAM LEADER

Michał Przybylski

kontakt@enactus-wszib.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy do Was pytanie, czy nie jesteście zainteresowani współpracą z takimi osobami?

Jeżeli będą lepsi/tańsi - czemu nie? Nie ma co szufladkować w ogóle czy współpracowalibyśmy z niepełnosprawnymi, czy nie współpracowalibyśmy. Z resztą w tej branży mają takie same szanse jak inni, bo ja np. nie wiem czy osoby, którym zlecam teksty (i średnio mnie to obchodzi) mają nogi, czy nie. Wszystko powinien zweryfikować rynek.

Będziecie robić też teksty synonimizowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa inicjatywa. Ogólnie rzecz biorąc mam swojego ulubionego copywritera, jednak jeżeli oferta będzie atrakcyjna, to nie widzę problemu, żeby do "zespołu" dołączyła jeszcze jedna osoba :)

KryptoPoradnik - twoje źródło wiedzy o kryptowalutach

Dyskusje o kredytach i pożyczkach - Forum Kredytowe | Kantory walut online - KantoryWalut.pl     

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie dużą szansę na powodzenie, jeśli dobierzecie odpowiednich ludzi i dobrze to zorganizujecie.

Myślałem jakiś czas temu, żeby raczej zrobić to na zasadzie spółdzielni socjalnej - jeśli chodzi o copywriting dla ekonomii społecznej - bo jest zero dochodowego od zleceń i takie osoby mobilizują się przedsiębiorczo; nie wgłębiałem się dalej w księgowość spółdzielni, więc to luźny pomysł i można ewentualnie iść też tą drogą.

Szablony do PrestaShop: https://presta-shop.pl

Nowe szablony w Templatemonster: link

Tani hosting: Hekko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nikosis

Tak, tworzymy też teksty synonimiczne :)

@mental

A jaka oferowana według Ciebie oferta byłaby atrakcyjna?

Może zaproponujecie na ile powinniśmy się wyceniać? Wiem, że obecnie ceny artykułów nie stoją na zbyt wysokim poziomie.

Można znaleźć artykuły nawet za 1 zł/1000 znaków. Jaka jest jednak taka średnia cena, za którą bylibyście gotowi zlecić teksty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zaproponujecie na ile powinniśmy się wyceniać?

nie idźcie tą drogą- piszecie dobrze to i cencie się odpowiednio

nikt nie chce z was tutaj zrobić taniej siły roboczej - owszem ktoś wyżej powiedział troszkę brutalnie że mamy wolny rynek i nie interesuje nas czy ktoś jest na wózku czy nie..

ale..wolny rynek to nie tylko kto da niższą cenę :)- liczy się w przypadku copywritera- szybkość wykonania zlecenia, komunikatywność, rzetelność a nie tylko cena!

pamiętajcie o tym!

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek dobrze prawi. Często są oferty za złotówkę ale co z tego jak ktoś potrzebuje tekst "na wczoraj" a czeka miesiąc aż copywriter napisze Ci 10 tekstów. Często komunikacja jest wręcz żenująca :(. Zazwyczaj dobra jak trzeba zrobić przedpłatę, potem się urywa. No i o jakości nie będę wspominał bo mam czasami wrażenie, że 90% na tym forum to gimnazjaliści/studenci, którzy piszą teksty po dobrym melanżu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbadajcie konkurencje jakie ceny oferują giełdy tekstów itp.

Ceny powinny być zależne od jakości tekstu.

Podział jakości np:

1. Opis (strony/produktu/aplikacji/itp)

2. Tekst na zaplecze normalna jakość

3. Tekst na zaplecze bdb jakość

4. Tekst typu poradnik - normalna jakość

5. Tekst typu poradnik - bdb jakość

za opcję nr. 1 jestem w stanie zapłacić - 1 zł

natomiast za opcję nr 5 jestem w stanie zapłacić 10 zł

za 1000 znaków tekstu.

Duże znaczenie też ma profesjonalna obsługa.

a9177b36246d7ce96fa698c9971dd36b.png

Sprzęt akwarystyczny kupuj w moim - sklep akwarystyczny.

adwokat częstochowa - Radca prawny Grzegorz Ledwoń. Pomoc w sprawie odszkodowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na miejscu studentki dziennikarstwa rozesłałbym (zwłaszcza w takim przypadku;) wszelakie informację o kierunku w jakim się kształcę na wszystkie znaczące portale (plus próbka ewentualnej pracy ;)

Dobry projekt ;) (choć brakuje mi tutaj ewentualnych konsekwencji za niewykonanie zlecenia oraz powinniście się skupić na PRAWIE pracy dla osób niepełnosprawnych które uległo zmianie w 2012 roku z tego co wiem, to nie mogą pracować więcej niż 35 godzin w tygodniu ale może się mylę)

Nie traktujcie ich jak osoby niepełnosprawne skoro one same się tak nie czują, praca zdalna nie wymaga od nich informowania o historii swojego życia :)

Uwaga testuje sygnaturę mechanik Kraków

Najlepsze luneta termowizyjna  INFIRAY TH50 V2

Najlepszy w okolicach Szczecina Auto Serwis Goleniów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo dobra inicjatywa, popieram. Sam chciałem zatrudnić na etat osobę niepełnosprawna dla pisania tekstów ale niestety nie mam możliwości powieszenia łazienki w biurze i dostosowania jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Co do ceny to głownie to konkurencyjność jakościowa, cenowa i dotrzymywanie terminów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności