Skocz do zawartości

41,90 euro za godzinę pracy


secesjonista

Rekomendowane odpowiedzi

To jest maksymalna, średnia czy minimalna stawka?

manipulowana tak samo jak Twoje ulubione arty na onecie.

Panie Boże, chroń mnie przed debilami, bo rozmowa z nimi powoduje, że  grzeszę pychą..

Były sobie świnki trzy - content, google oraz link | jestem uczulony na pierd*lenie głupot | idiot intruder aka internetowy poszukiwacz prawdy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 43
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

arty na onecie.

Co ma do tego Onet. Co Ci do tego co lubię lub nie?

jak dziecko - wszystko bierze do siebie..

stawki w artykule podanym przez secesjonista są manipulowane, jak arty na onecie, żeby wywołać "burzę". taka dziś rola mediów..

Panie Boże, chroń mnie przed debilami, bo rozmowa z nimi powoduje, że  grzeszę pychą..

Były sobie świnki trzy - content, google oraz link | jestem uczulony na pierd*lenie głupot | idiot intruder aka internetowy poszukiwacz prawdy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tamtym roku byłem w Szwecji i weźcie pod uwagę, że np big mac kosztuje tam 20-25zł, jakaś najtańsza cola w markecie (tańsza niż woda mineralna) jakieś 8zł, średniej jakości piwo w klubie ok 30zł, o wódkę lepiej zadbać na lotnisku w Polsce :) Ciekawostką było to, że idąc ulicą ze znajomymi i wypowiadając magiczne słowo "ku**a" po chwili spotkaliśmy Polaka, który później oprowadził nas po baletach, poznaliśmy właścicielkę klubu, która też była Polką, ogólnie widać, że są tam nasi :)

Na duży plus w Szwecji to, że każdy zna angielski, dobre drogi, pociągi jeżdżą prawie 200km/h, wysoka kultura, piękne kobiety, niemniej jednak wydawał mi się to nieco depresyjny kraj, mało ludzi na ulicach, a jak już to sami wikingowie.

Osobiście wolę zarabiać w Polsce kilka tys zł, niż tam w przeliczeniu 20, czy 30. Może jeśli mowa o jakichś branżach mniej docenianych w Polsce, gdzie tutaj tyra się za 10zł/h to wtedy pewnie warto wyjechać.

zdecydowanie najlepsze gry przeglądarkowe online

kurs java programowanie obiektowe

Rynek walutowy i podstawy forex w jednym miejscu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z 41,9 € Brutto zostanie pracownikowi 20 € netto, w niemczech z 31€ brutto z 15 € netto. W polsce przy 7,5€ brutto zostanie 4€ czyli 16zl, niby ta udawana średnia krajowa. A więc?

Na bazie czego to policzyłeś?

Bogusław Senator, firma Poczta Kwiatowa INC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podatki w szwedzkim raju są powalające, to fakt. Najbogatsi nawet 50 % płacą . Nie jest to ok, ale jakoś styka. Może lubią się dzielić?

Dowiedz się dokładnie (tylko od Szweda nie Polaka) co mogą sobie odliczyć to wtedy realna kwota opodatkowania spada mocno w dół :) dodatkowo porównaj "siłę nabywczą" waluty :)

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega tapicer 45-55 euro. Co do wysokich podatków to bzdura. Nie chce mi się teraz szukać ale pewnie to ok 50-55% PKB. A nawet najbogatsi dostają 1/3-1/4 tego w ramach redystrybucji. Więc realnie z podatkami podobnie jest jak w PL. Lecz u nas idzie to na fatalną b.słabą edukację , niewydolne biurwy , chu.owy ekstra rząd i super prezydenta , zasiłki które podobno można bez problemu przepić jednorazowo po drodze z opieki społecznej (sprawdzę dokładnie źródło - ale wydaje mi się , że trzeba spotkać 1- max 2 kumpli po drodze ) .A Szwecja ? ogólnie jeden z lepszych krajów do życia na świecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@seobuster: nie wiem czy się mylę , ale zasiłków tego typu to nawet komornik nie może ściągnąć. A chodziło mi o to , że Państwo udaje , że pomaga , a ludzie udają , że z tego żyją. A ten kto wymyślił zasiłki bezterminowe powinien trafić do kryminału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie porównywałbym w jakikolwiek sposób możliwości jakie czekają na przyszłych pracowników w Skandynawii, a szczególnie Norwegi, z możliwościami i płacami jakie obowiązują u nas. Po pierwsze w Norwegii (jeżeli ktoś w ogóle tam był) gołym okiem widać komunę. Socjalka niesamowicie rozwinięta etc. Ale wydaje mi się, że nie mamy co narzekać, może moi wnukowie doczekają się czasów że ich wnukowie wyciągnę te 45 jełro za godzinę;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 jełro za godzinę

Towarzyszu Marstooq musicie pamiętać, iż Każdy kij ma dwa końce! Jeśli stawki w Polsce osiągnął 41 euro za godzinę to ceny usług, produktów, wynajmu, nieruchomości wzrosną również. Zbliżymy się kosztami życia do Szwedów to oczywista oczywistość. Czasami mi się wydaje jak w Polsce jest czy nie to na razie daleko nam do szwedzkiego poziomu i dobrze, bo można pojechać do Szwecji wrócić i za kasę kupić sobie mieszkanko!

multikonto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności