Skocz do zawartości

Wszechświat. Zanurzeni w gąbce


bogdansenator

Rekomendowane odpowiedzi

Katarzyna Burda 02 kwietnia 2013 20:15

70b139237f9842bbb6408ff21d4425f5_thb10.jpg

Nasz wszechświat dzieli na dwie części tajemnicza oś zła. Z dala od niej jest dziwne miejsce, które może być śladem po zderzeniu z innym światem. Tak wynika z analizy danych przesłanych przez sondę Planck.

Najnowsza mapa wszechświata, która powstała dzięki obserwacjom prowadzonym m.in. przez teleskop Plancka, nie przypomina wcale mapy. Nie ma na niej gwiazdozbiorów, galaktyk ani planet. Tylko kolorowe plamki, tysiące świetlnych punktów. Ta mapa nie pokazuje bowiem, jak wygląda wszechświat teraz, ale jak wyglądał u zarania swoich dziejów, zaledwie 370 tys. lat po Wielkim Wybuchu. Procesy, które zachodziły wówczas w wypełniającej przestrzeń gorącej plazmie pozostawiły ślady, z których dziś możemy

odczytać, jak i z czego zbudowany jest kosmos.

https://m.newsweek.pl/nauka,wszechswiat--zanurzeni-w-gabce,103012,1,1.html

Bogusław Senator, firma Poczta Kwiatowa INC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele podobnych dylematów miałem w drugiej połowie lat 80. Odpuściłem sobie i jest mi lżej. Świat też nadal daje radę.

Piłeś? Nie jedź (i nie loguj się na forum) !

Siciliano: Robić szeptankę tutaj to jak sprawdzać w zbiorniku poziom paliwa zapalniczką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Ta mapa nie pokazuje bowiem, jak wygląda wszechświat teraz, ale jak wyglądał u zarania swoich dziejów, zaledwie 370 tys."

Te ich wiliczenia mnie rozbrajają. W tyłek niech se wsadzą te liczby.

A wy łykacie jak te młode pelikany.

Linkuj dalej i nie pier*ol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełny cytat.

ale jak wyglądał u zarania swoich dziejów, zaledwie 370 tys. lat po Wielkim Wybuchu

A wy łykacie jak te młode pelikany.

Nie każdy jest geniuszem.

Bogusław Senator, firma Poczta Kwiatowa INC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajne, fajne, w marcu miała chyba wrócić ta sonda, nie spodziewałem się, że już "puszczą" jakąś parę z gęby ;) oczywiście warto poczekać na kolejne doniesienia, bo te początkowe są przeważnie bardziej emocjonalne. po wydarzeniach z neutrinem światek naukowy niby trzyma ręce na wodzy, no ale .. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszechświat. Zanurzeni w gąbce

To tak jak ze mną... Też często bywam zanurzony w gąbce... :ganja:

CPM Leader - Najlepsze Reklamy CPM w internecie...

AdFreestyle - Najlepsze Reklamy CPC w internecie...

CPM Fun - Najlepiej płatne Reklamy CPM w internecie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności