Skocz do zawartości

Maraton w Bostonie: dwie eksplozje na mecie, są ranni


bogdansenator

Rekomendowane odpowiedzi

Doszło też do eks[plozji w prezydenckiej bibliotece Johna F. Kennedy'ego

Drugi raz był zamach na tego samego :o ?

Sam wybuch (gdzie szkoda ofiar oraz osób które zostały ranne) to w ogóle jakaś kpina z organizatorów i zabezpieczenia (widzieliście jak blisko był mety?) no i gdzie te SZPEC służby na którą idą miliardy skoro nie potrafią zabezpieczyć takiej imprezy

Może czas znów powiedzieć, że to terroryści i otworzyć sobie drogę do nowych terenów jakie są bogate i niewygodne

hahaha

i pojawił się temat już

jak to nasze agencje wywiadowcze analizują możliwe zagrożenie

Przecież u nas od 45 jest terroryzm, teraz od 23 to już jakaś masakra ponad 300 osób które sterują 40 milionowym krajem (wprowadzając w nim terror oraz totalitaryzm partyjny), nawet nabór jest zza granicy (minister finansów) i jakoś ich działania są dosłownie jak ten zamach, czyli

"Mały wybuch, dużo ofiar oraz profilaktyczne i mijające się z prawdą działania"

Uwaga testuje sygnaturę mechanik Kraków

Najlepsze luneta termowizyjna  INFIRAY TH50 V2

Najlepszy w okolicach Szczecina Auto Serwis Goleniów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 114
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Trens kogoś oskarża o spam, koniec Świata. Mimo wszystko chyba warto odpuścić głupie uwagi chociaż w tym temacie...

Piłeś? Nie jedź (i nie loguj się na forum) !

Siciliano: Robić szeptankę tutaj to jak sprawdzać w zbiorniku poziom paliwa zapalniczką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TRENS zginęli ludzi a ty dalej piszesz kretyńskie posty w tym temacie, jak nie przestaniesz to przysięgam organizuje akcje wysłania próśb do Michała od użytkowników forum żeby ciebie zbanował razem z wszystkimi twoimi IP i innymi kontami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba trochę szacunku dla tych którzy zginęli - jednak najbardziej istotną sprawą dla mnie jest to, że chyba tak naprawdę ci wszyscy którzy poniśli śmierć w wyniku akcji terrorystycznych tak naprawdę są ofiarami polityki zagranicznej Stanów Zjednoczonych które zamiast rzeczy7wiście być obrońcami demokracji są obrońcami korporacji ... Z resztą już chyba w tym temacie wypowiedziały sie setki mądrych ludzi zauważając bezsensowność wprowadzania siłą "demokracji zachodniej" w krajach zupełnie jej obcych kulturowo. Niestety zgodnie z prawami natury agresja rodzi agresję a hipokryzja polityków też robi swoje ...

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bin Ladena skasowali, ciekawe komu teraz to przypną i wezmą na celownik ..

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam wybuch (gdzie szkoda ofiar oraz osób które zostały ranne) to w ogóle jakaś kpina z organizatorów i zabezpieczenia (widzieliście jak blisko był mety?) no i gdzie te SZPEC służby na którą idą miliardy skoro nie potrafią zabezpieczyć takiej imprezy

Widać, że nie masz pojęcia czym jest maraton w Bostonie. Gdybyś miał, nie pisałbyś takich rzeczy.

Takiej imprezy nie da się zabezpieczyć.

To nie jest koncert organizowany na zamkniętym stadionie, tylko bieg na trasie 42 km, którą pokonuje 27 tysięcy osób, dopingowanych przez 500 tysięcy kolejnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czym jest maraton w Bostonie gdyż w nim nie uczestniczyłem, wiem jednak jak wygląda zabezpieczenie imprezy masowej i to na przestrzeni otwartej więc to chyba wycieczka w stronę owej niewiedzy (gdzie tutaj zachowano tendencję imprezy masowej minimum 0,5 metra wolnej przestrzeni)

Jak się nie da? Wszystko się da trzeba tylko tego chcieć a wybuch był na samym końcu (czyli de facto gdzie zaraz największej świty i publiki powinna być również wzmożona ochrona, krążyć patrole z psami a sklepy w tym czasie są pozamykane, czego strzec mają już od 24 godzin specjalnie do tego wyszkolone służby)

Zabezpieczenie startu oraz mety to zadanie na 3 dni więc w tym czasie (w odpowiedniej odległości) powinny zostać poczynione odpowiednie kroki (od 2005 roku blisko z ochroną od sprzątania w "marketach" po dzisiejsze równie niepotrzebne stanowisko)

Prościej mam tłumaczyć, ta bomba była celowo podłożona w takim celu (dokładnie wiedziano, gdzie będzie owy tłum), brak drogi ewakuacyjnej (odrzucanie barierek pokazuje chaos jaki tam panował) itd dobrze, że to USA bo tam mają służby tego typu dobrze wyszkolone (mowa tutaj o karetkach)

Szkoda ludzi, czekam teraz czego to będzie powodem Iran, Syria czy Korea, gdzie leży ten nowy wróg acha, może w końcu i ich najbliższy sojusznik w walce z terroryzmem, a raczej jego obywatele nie będą traktowani jak "wrogowie" z którymi razem niby przeto walczymy

Do tego była to impreza masowa o podwyższonym ryzyku (czyli de facto w naszym kraju nie byłoby więcej niż 200 miejsc, czyli osób mogących stać tak blisko mety a tam za jednym zamachem 114 osób rannych w tym ofiary śmiertelne, patrzmy na rangę maratonu oraz osoby które w nim uczestniczą, dlatego "podwyższone ryzyko")

Jednym słowem może słowa tu nie kleje (bo za to mi nie płacą) ale głupkiem w owej dziedzinie nie jestem

Pamiętaj o najważniejszym aby być tak blisko mety wchodzisz do strefy zamkniętej tam jesteś poddany odpowiednim "zabiegom" więc radziłbym doczytać co tam zawiniło moim zdaniem nic (stawiam, że poszukiwany będzie arab lub murzyn)

Uwaga testuje sygnaturę mechanik Kraków

Najlepsze luneta termowizyjna  INFIRAY TH50 V2

Najlepszy w okolicach Szczecina Auto Serwis Goleniów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo się to "klei" jak spalenie (i zawalenie się) konstrukcji nośnej WTC od ognia z paliwa lotniczego o temperaturze spalania kilkuset stopni poniżej wytrzymałości konstrukcyjnej budynku ...

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego była to impreza masowa o podwyższonym ryzyku (czyli de facto w naszym kraju nie byłoby więcej niż 200 miejsc, czyli osób mogących stać tak blisko mety a tam za jednym zamachem 114 osób rannych w tym ofiary śmiertelne, patrzmy na rangę maratonu oraz osoby które w nim uczestniczą, dlatego "podwyższone ryzyko")

Jednym słowem może słowa tu nie kleje (bo za to mi nie płacą) ale głupkiem w owej dziedzinie nie jestem

Pamiętaj o najważniejszym aby być tak blisko mety wchodzisz do strefy zamkniętej tam jesteś poddany odpowiednim "zabiegom" więc radziłbym doczytać co tam zawiniło moim zdaniem nic (stawiam, że poszukiwany będzie arab lub murzyn)

Wypisujesz bajki i widać, że nigdy nie miałeś do czynienia z żadną imprezą biegową.

Miesiąc temu kończyłem Półmaraton Warszawski (10 tysięcy uczestników) - zarówno na starcie, jak i na mecie były tysiące osób! To jest święto sportu, przychodzą całe rodziny i nikt nie przeszukuje plecaków, bo to się kłóci z ideą tego typu imprez. Nie ma też żadnych stref zamkniętych!

Za tydzień organizowany jest u nas Orlen Marathon (w maratonie pobiegnie ponad 3 tysiące osób, w towarzyszącym mu biegu na 10 km pewnie grubo pona 5 tysięcy) - przyjdź (jeśli jesteś z Warszawy), zobacz sobie, jak to wygląda. Tam żadne strefy zamknięte nie mają racji bytu. Jeśli coś takiego miałoby być kiedykolwiek wprowadzane, to już w ogóle lepiej nie organizować maratonów.

Aha - na każdym maratonie w okolicy mety jest miasteczko maratońskie, gdzie między innnymi uczestnicy zostawiają depozyty, czyli worki z ubraniami na zmianę. Jeśli ktoś chce, to zostawi ładunek chociażby w tym miejscu - to też jest blisko mety. Rozwiązaniem jest oczywiście przeszukanie worków 10, 20 czasami 40 tysięcy biegaczy, ale tak jak wyżej - jeśli takie zwyczaje miałyby zapanować, to już w ogóle lepiej zaprzestać organizacji tego typu imprez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie nie interesuje co było w Warszawie, jeśli chcesz wiedzieć państwo USA naraziło się swoim działaniem politycznym na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat do eskalacji ich zachowania oraz czynienia tego co tobie nie miłe, od jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie

Więc maraton tutaj a tam to jak porównanie Polski do wolnego kraju mijasz się z celem nie pisz o NASZYM kraju gdyż my obecnie nie musimy się narażać na ataki terrorystyczne (chyba, że sami jak USA stworzymy sobie takowych)

Jak tam nie było strefy zamkniętej (mowa o USA) to stawiam litra wódki lub przeleję 50 zł na wskazany adres

(Czyli zanim taki ktoś został "widzem" tak blisko, musiał przejść przez pewne bramki i kontrole)

Kolejny raz mówię nie porównuj USA do Polski

Gdyby u nas coś raz pierdolnęło w miejscu publicznym (i przyniosło tyle ofiar i strat) też byśmy inaczej reagowali i działali, choć u nas nie wyciąga się błędu z takich zdarzeń

to była impreza o podwyższonym zamachem ryzyku (oficjalnie są z Koreą prawie w stanie wojny, zajmują Afganistan i Irak, straszą Iranowi, Syrii i innym krajom) każda taka impreza jest u nich odpowiednio zabezpieczona (łącznie ze strefami bezpieczeństwa jak w całej UE!!! i założę się o flaszkę, że twój maraton też takową posiadał a do miasteczka maratońskiego nie wejdzie ci nikt kto nie był albo uczestnikiem, organizatorem, zabezpieczeniem imprezy CZY WCZEŚNIEJ zgłoszonej osoby która posiada odpowiedni identyfikator lub uprawnienia do tego by tam przebywać)

Inaczej, wszystko by z tego miejsca zapier.. rozumiesz? (to że ty nie widzisz pewnych służ i zabezpieczenia owej imprezy to fakt, że ich nie ma !! jak zaczynałem pracę w ochronie marketu to do moich zadań nie należało bujanie się przy kasach, ale w dresie chodzenie po sklepie i obserwowanie "dziwnych delikwentów", czasem okazało się że to niezgodne z prawem i ot ;)

Uwaga testuje sygnaturę mechanik Kraków

Najlepsze luneta termowizyjna  INFIRAY TH50 V2

Najlepszy w okolicach Szczecina Auto Serwis Goleniów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W obecnych cudownych demokratycznych czasach gdzie jest pełnia wolności oh ah , morderstwa , napady, wojny, kolejne dzieci palestyńskie zabite czy zdychajacy z głodu ludzi juz tak spowszedniały w tych czasach że za niedługo będziemy wokół takich informacji przechodzili jak obok gówna .

Jest to jedna z metod rzadzących , tyle nawalić tego w tv i w internecie żeby ludzie zaczęli tego unikać, nawet najtwardszy człowiek jak ma wokół i słyszy tyle złych rzeczy to sie stara wyłaczyć bo już nie wytrzymuje, jestesmy w koncu tylko zwierzetami mylnie nazywanymi ludźmi . I do tego dązy świat a konkretnie tego abys ty widząc człowieka obok ciebie napadanego , bitego omijał poprostu. Z anieługo będziemy nawet wśród własnych rodzin tak wyalienowani jak w opowieściach anime. Swoją droga japońskie anime idealnie pokazuje jaki będzie/jest "człowiek i boje się, poprostu.

To co się dzieje w krajach z konfliktami np. Irak czy Afganistan będzie niedługo w europie, pewnie myślicie science-fiction ok, ale jeszcze nigdy to nie było tak realne jak jest teraz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"W obecnych cudownych demokratycznych czasach gdzie jest pełnia wolności oh ah , morderstwa , napady, wojny, kolejne dzieci palestyńskie zabite czy zdychajacy z głodu ludzi juz tak spowszedniały w tych czasach że za niedługo będziemy wokół takich informacji przechodzili jak obok gówna ."

Zależy czyjego. Nie wszyscy zawsze omijaja i beda omijać.

Linkuj dalej i nie pier*ol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności