Skocz do zawartości

Firma w UK (jeszcze raz !)


mianle

Rekomendowane odpowiedzi

prawie cały dzień spędziłem w internecie i na forach szukając info a tej tematyce...

i wnioski są takie: zakładam :)

- jeśli faktycznie będę mieszkał i przebywał więcej w uk niż w pl a dodatkowo usługi są nie materialne to nie ma się czego obawiać...

co do faktur bez vat - o tyle tańsze będą ceny (usług) i już...

- dołączam się do pytania przedmówcy: jaki bank polecacie ?

- przy Self – Employed w uk nie jest wymagane potwierdzanie przelewów -

wystarczy wystawiona faktura (invoice) i tyle... ( jedna z kancelarii z którą dzisiaj korespondowałem napisała mi tak: "jaki wydruki z konta ? to nie polska, tu państwo jest dla ludzie a nie ludzie dla państwa... jak wyjdzie Panu do zapłaty podatek to prosi Pan o rozłożenie go na kolejny rok itd...)

- okazuje się że nie ma znaczenia gdzie kasa wpływa (na jakim konto w jakim kraju) tylko do rozliczenia (gdzie trzeba się rozliczać) jest ważne gdzie się przebywa !

jakie są wasze uwagi, spostrzeżenia !

a może są tu osoby które tam prowadzą firmę i mogą się podzielić uwagami, spostrzeżeniami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 36
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

okazuje się że nie ma znaczenia gdzie kasa wpływa (na jakim konto w jakim kraju) tylko do rozliczenia (gdzie trzeba się rozliczać) jest ważne gdzie się przebywa !

Akurat przy SE ma znaczenie, bo nie możesz być S-E jak nie jesteś na terenie UK, ale już przy ltd partnership jak najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuje to już nie dają kart przydzielają tylko numer NIN. Musisz się o nią chyba ubiegać tak jak w PL.

W Barclays mam osobiste konto nie narzekam jak wciskają tobie cokolwiek to po prostu powiedz nie chce normalne konto bezpłatne bez ubezpieczeń etc mają prowizje więc będą na siłę wciskać.

Co do konta bankowego to mam w PL ING lecz jest wymagana apostilla

Co do adresu to mam za 50Funtów za rok na EC1 :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde co za bzdury.......

napisze to duzymi literami i wytluszcze, moze wiecej osob zrozumie

BY MIEC FIRME W UK MUSISZ MIEC TAM OSRODEK ZYCIA, CZYLI PRZEBYWAC PONAD 180 DNI W ROKU. DOTYCZY TO LTD, PARTNERSHIP I SELF EMPLOYMENT.

i nie ma innej opcji. mozna to obejsc np poprzez wynajem/kupno nieruchomosci, rejestracje firmy na kogos kto mieszka w uk i na pewno tam zostanie, itd, ale w wypadku gdy zyczliwy zglosi cie do US w polsce, albo bedziesz w kontroli krzyzowej, to bardzo latwo ci udowodnia ze mieszkasz w pl, wiec osrodek zycia jest w pl, wiec PLACISZ podatki w pl. i konczy sie tym, ze twoj tax free 9k idzie w dluga. placisz caly zalegly podatek plus kary plus odsetki. koniec i kropka.

pozycjonowanie - interwencja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wprowadzaj w błąd. Możesz mieć spółkę Private Limited w UK i nigdy nie widzieć tego kraju na oczy, no chyba że będziesz miał kontrolę skarbową, wtedy trzeba stawić się osobiście. Przecież to spółka z własną osobowością prawną...

Cały koszt prowadzenia spółki LTD to wynajem adresu firmy (~50 funtów rocznie) oraz księgowość (18 funtów netto/miesiąc za program KashFlow, przy księgowym to troszkę drożej wychodzi) i konto bankowe - tu zależy, czy w Polsce, czy w UK, w UK wychodzi drożej miesięcznie, z kolei w Polsce dużo kosztują formalności typu apostolyzacja dokumentów spółki, tłumaczenie przysięgłe itp., ale ceny zaczynają się od 10 zł/mc).

Przy sole trader kłopotliwe jest przede wszystkim to posiadanie centrum interesów życiowych w UK, no i bezpośrednia odpowiedzialność własnym majątkiem, ale za to księgowość jest bardzo prosta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orish czy mógłbyś podać więcej info? Prowadzisz taką firmę? Bo właśnie zastanawiam się żeby założyć w UK spółkę.

Masz może jakiegoś sprawdzonego pośrednika?

Tanie multikody do SEOKatalogów - aukcja allegro

Tanie wpisy w preclach - aukcja allegro

Strony pod statlinka, zaplecza - zapytaj o wycenę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oh orish, a wiec kare jaka mi dowalili, kontrole przez ktore przelazilem, tlumaczenia sie, kabinowanie, to wszystko bylo fata morgana???????????????????????

Ale chyba piszesz o US w PL tak ?

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orish czy mógłbyś podać więcej info? Prowadzisz taką firmę? Bo właśnie zastanawiam się żeby założyć w UK spółkę.

Masz może jakiegoś sprawdzonego pośrednika?

"Prowadzę" to za duże słowo, bo jeszcze nie działam, ale założyłem i jestem na bieżąco z wszystkimi zasadami. Polecam https://www.companiesmadesimple.com/, bo są najtańsi i najkonkretniejsi, cały proces trwa góra dobę roboczą, tylko wolno na maile odpisują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie patrzcie na skorumpowane i zgniłe elity biznesowo-polityczne tylko na to co jest dla was i waszych rodzin oraz znajomych najważniejsze. Tu chodzi o naszą ojczyznę, więc nabrać powietrza w usta, zatkać nos i uszy i płacić na tę szambonurkownie zwaną Polską. Tak powinien zrobić każdy patriota.

multikonto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W uk nikt raczej się nie będzie czepiał, w końcu płacisz podatki więc jesteś pożyteczny, nie będą szukać dziury w całym. Dla nich wystarczy jeśli ktoś znajomy dopisze cię do wynajmu, żebyś widniał na rachunku za gaz, prąd. Zaaplikujesz o NIN, wyznaczą termin stawienia się, to jeden motyw gdzie widzisz kogoś "urzędowego" osobiście.

W Polsce jak Urząd Skarbowy ma udowodnić, że byłeś w kraju 180 czy ileś dni? Na jakiej podstawie mogą zrobić problemy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności