Skocz do zawartości

Sprzedaż usług na allegro ale tylko z firmami


chcewypoczac

Rekomendowane odpowiedzi

Takie pytanie.

Można jakoś ustawić aby zakupu mogły dokonać tylko osoby prowadzące DG? [nie chcę wejść w kasę fiskalną z powodu jakiejś przypadkowej osoby].

Czy jeżeli nie można tego ustawić z automatu to czy zapis w aukcji iż sprzedajemy tylko firmą jest legalny? Czy nie będzie to jakąś tam dyskryminacją osób fizycznych i nie będą dochodzić swoich praw?

Może ma ktoś jakieś doświadczenia w tym temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli naiwniaków, którzy mają kupić, zapłacić

Większość kupujących na aleggro chciałaby otrzymać towar za pół ceny, a najlepiej za darmo.

O szaleńcach napisał chcewypoaczac, ale coś w tym jest. Nikt przy zdrowych zmysłach nie oczekuje towaru za free. ;)

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O szaleńcach napisał chcewypoaczac, ale coś w tym jest. Nikt przy zdrowych zmysłach nie oczekuje towaru za free.

Nie pamiętam kiedy ostatnio używałem Allegro (jeśli chodzi o kupowanie/sprzedawanie), ale zdarza się, iż sprawdzam ceny, więc bardzo użyteczny serwis pod tym względem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem non stop obecny na allegro, wysprzedaję pozostałości z zapasów magazynowych. Ceny mam często poniżej hurtowych, wysyłkę mam najtanszą. Mimo to i tak są pytania o zmniejszenie ceny gdyż jest rzekomo drożej niż u innych. :puknijsie:

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat ma już 2 dni ale teraz dopiero na niego trafiłem i chyba potrafię pomóc gdyż niedawno też mierzyłem się z tym problemem. Również świadczę usługi głównie dla firm ale jeśli zamawiającym jest osoba fizyczna, nie prowadząca DG to żaden problem. Jeśli dana osoba sobie tego zażyczy to wystawiasz jej FV ale jeśli nie chce to nie masz takiego obowiązku. A po zakończeniu danego miesiąca zbierasz wszystkie zamówienia, za które kupujący nie chcieli faktury i wystawiasz jedną fakturę zbiorczą bez adresatów aby rozliczyć się z US.

Chociaż fakt faktem, trzeba być trochę szaleńcem żeby jako osoba fizyczna zamawiać usługę od vatowca mimo, że u nie-vatowca będzie miała 23% taniej :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po zakończeniu danego miesiąca zbierasz wszystkie zamówienia, za które kupujący nie chcieli faktury i wystawiasz jedną fakturę zbiorczą bez adresatów aby rozliczyć się z US.

Czyli, klient dokonała zakupu np. 2 kwietnia, wpłacił kasę na Twoje konto 3 kwietnia, a Ty wystawiasz fakturę po zakończeniu miesiąca? Dobrze rozumiem?

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności