Skocz do zawartości

Sprzedaż usług na allegro ale tylko z firmami


chcewypoczac

Rekomendowane odpowiedzi

Chociaż fakt faktem, trzeba być trochę szaleńcem żeby jako osoba fizyczna zamawiać usługę od vatowca mimo, że u nie-vatowca będzie miała 23% taniej :)

Pozdrawiam

no i dlatego pewnie osoby fizyczne szukają aut, telewizorów, ba, art. spożywczych u producentów i handlowców którzy nie są na vacie, moja rada to jak chcesz jeszcze taniej to szukaj takich co cła nie płacą i w ogóle żadnych podatków, będzie jeszcze taniej, a już całkiem najtaniej to kupisz u złodzieja, bo ma jeszcze mniejsze koszty prowadzenia "biznesu".

Najlepszy

Tani hosting na Twoją www.

Bierz co potrzebujesz Hosting skrojony na miarę.

Ponad 500 adresów IP do wyboru do koloru ;) konta www od 19zł. brutto rocznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i dlatego pewnie osoby fizyczne szukają aut, telewizorów, ba, art. spożywczych u producentów i handlowców którzy nie są na vacie, moja rada to jak chcesz jeszcze taniej to szukaj takich co cła nie płacą i w ogóle żadnych podatków, będzie jeszcze taniej, a już całkiem najtaniej to kupisz u złodzieja, bo ma jeszcze mniejsze koszty prowadzenia "biznesu".

Nie znam się za bardzo na vacie ale to ta różnica u bez vatowców na takie produkty jak telewizory to nie będzie wielka ponieważ producent/ hurtownia skąd bierze te towary płaci vat [i to go on odprowadzi] a różnica w cenie z vatu będzie tylko od zysku jaki ten handlarz by miał... Mam nadzieję, że ma to jakąś składnie... :)

----

Zadam jeszcze to pytanie- a jakby skorzystać z generatora nipu, regonu? I takie niby dane nam osoba fizyczna podała...? I handlować niby z firmami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że można w opisie aukcji wstawić odpowiedni komentarz informujący, że proszeni są o licytację jedynie przedsiębiorcy prowadzący DG.

Nie można jednak bez przyczyny odmówić realizacji transakcji osobie fizycznej, która mimo wszystko podejmie się handlu z Tobą.

----

Zaraz tam złodzieja - raje podatkowe ^^ ;)

Małgorzata Litwin Copywriter Seo Wrocław. Profesjonalny copywriting dla firm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jeden pomysł- was się tutaj zapytam o wasze doświadczenia a jak będę widzieć się z księgową to ją zapytam.

A może jakbym tak miał coś sprzedać osobie fizycznej to nie rozliczać się z nią na DG tylko na osobę fizyczną? Odprowadzić podatek i potem to wykazać na pit 37 w pozycji inne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem limit obrotów wynosi 20k PLN, więc cięzko z powodu przypadkowej osoby wejść w "kasę fiskalną". Polecam konsultacje z księgową, bo bardzo prawdopodobne, że transakcje przeprowadzane online w przypadku płatności tylko na konto bankowe mogą być zwolnione od "kasy".

Treningi WattUp.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcewypoczac -> boisz sie przekroczyć tych 20k "przypadkową" osobą a pytasz o rzeczy tak podstawowe, że nie pojmuję tego :D

Przecież każda księgowa wytłumaczy Tobie w 5 minut co możesz a co nie i to nawet gratis :D

Temat ma już 2 dni ale teraz dopiero na niego trafiłem i chyba potrafię pomóc gdyż niedawno też mierzyłem się z tym problemem. Również świadczę usługi głównie dla firm ale jeśli zamawiającym jest osoba fizyczna, nie prowadząca DG to żaden problem. Jeśli dana osoba sobie tego zażyczy to wystawiasz jej FV ale jeśli nie chce to nie masz takiego obowiązku. A po zakończeniu danego miesiąca zbierasz wszystkie zamówienia, za które kupujący nie chcieli faktury i wystawiasz jedną fakturę zbiorczą bez adresatów aby rozliczyć się z US.

Skorpionek nie bredź proszę, bo wprowadzisz kogoś w błąd. Jeśli by tak było to firmy nie "kombinowały" by pod koniec roku z fizycznymi bez DG :D

SZUKASZ NAPRAWDĘ DOBRYCH I TANICH PROXY ?

Proxy w ilości 70 tys. wymieniane cyklicznie, stabilność anonimowość i nielimitowany transfer:

KLIKNIJ I KUP LUB PORÓWNAJ WSZYSTKIE RODZAJE PROXY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności