Skocz do zawartości

Czy mogę pozwać gazownię/elektrownię za nieprawidłowe prognozy?


INOMan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

tak się zastanawiam, czy można pozwać cwaniaczków z PGNiG albo elektrowni za zarabianie na zawyżonych prognozach?

Mechanizm jest prosty i generalnie u mnie występuje nagminnie: wszelkie prognozy są zawsze zawyżone, a po około pół roku wychodzi nadpłata i kolejny rachunek jest na 0 lub o wiele mniejszy.

Elektrownia/gazownia w ten sposób przez pół roku trzyma nadpłacone pieniądze i zarabia sobie np. na odsetkach. Biorąc pod uwagę skale - miliony osób które tak robią w bambuko, to miesięcznie na odsetkach od nadpłat zarabiają pewnie setki tysięcy złotych.

I teraz czy jest prawnie możliwość pozwania elektrowni/gazowani do sądu i żądanie zwrotu odsetek od nadpłaty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I teraz czy jest prawnie możliwość pozwania elektrowni/gazowani do sądu i żądanie zwrotu odsetek od nadpłaty?

Możesz pozwać i żądać zwrotu odsetek z nadpłaty, ale czy wygrasz tego nie wiem.

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt to jest kwestia umowy, ale:

1) Jestem ciekaw czy się zabezpieczają na taką ewentualność

2) Nawet jeżeli by się zabezpieczyli to czy nadal jest to zgodne z prawem, vide: nieprawidłowe regulaminy sklepów internetowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj umowa nie wiele pomoże, rozmawiasz z monopolistą i dostajesz umowę do podpisu bez negocjacji. Z drugiej strony jak będziesz miał niedopłatę to nie płacisz z odsetkami.

Sprzątanie Wrocław to oferta dla ludzi oszczędzających swój czas, skorzystaj również z usługi pranie dywanów Oleśnica
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy, że wygrasz ale co do wygranej?

Gazownia wystawi sztab swoich prawników i jeszcze tak zagmatwają, że pójdziesz siedzieć za to, że przechodziłeś a czerwonym świetle.

A tak poważnie- przegrasz o te kilka złotych odsetek a będziesz musiał płacić koszta sądowe.

To by trzeba było załatwić pozwem zbiorowym i to najlepiej z udziałem UOKiK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to pozywać nie masz ani kogo, ani o co. Jak masz nadpłatę to występujesz z pismem o jej zwrot, korektę prognozy i faktur i sprawa załatwiona. Żadnych odsetek etc. nie ma. Ogólnie jak masz za wysokie prognozy, zawsze możesz telefonicznie aktualizować stan licznika i czekać na korektę faktury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukanie dziury w całym dotarło już do Polszy.. normalnie hameryka się tu robi i będziemy się sądzić o pierdy..

Panie Boże, chroń mnie przed debilami, bo rozmowa z nimi powoduje, że  grzeszę pychą..

Były sobie świnki trzy - content, google oraz link | jestem uczulony na pierd*lenie głupot | idiot intruder aka internetowy poszukiwacz prawdy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności