Skocz do zawartości

Reklama na fanpage na facebooku z allegro?


chcewypoczac

Rekomendowane odpowiedzi

Testował ktoś reklamy jakie można kupić na allegro- dodanie postu na fanpage?

Zastanawiam się czy np za 30zł opłaca się dodać informację na fanpage który ma 80tyś lajków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"TO ZALEŻY":

- z dwóch fanpage'y po 80k lajków post na pierwszym może dać Ci x wejść na stronę, post na drugim 20x

- popatrz na to, jaki jest poziom aktywności użytkowników na danym fanpage'u i jakie treści ich interesują

- zobacz, jak często umieszczane były na nim reklamy i czy użytkownicy ich nie ignorują

A przede wszystkim postaraj się oszacować, ile możesz zyskać na takiej reklamie:

- jeśli sprzedajesz jakiś produkt, ile musiałbyś go sprzedać, żeby wyjść "na zero" i jakie są szanse na taką sprzedaż?

- jeśli zależy Ci na wejściach na stronę:

+ ile wizyt/odsłon wygenerują użytkownicy (i jaka część wyłożonej kasy zwróci się od razu np. z reklam)

+ jeśli masz na stronie statystyki, to zobacz, ile wizyt/odsłon w dłuższym okresie czasu wygenerowali użytkownicy pozyskani w podobny sposób (bo część z nich będzie powracać) - zobacz, jakie wygenerowali przychody z reklam

Pamiętaj, że bardzo dużo (różnica w CTR na poziomie nawet kilkuset procent) może zależeć od treści posta reklamowego - zobacz, co się może podobać użytkownikom danego fanpage'a, poczytaj porady dotyczące pisania nagłówków zachęcających do kliknięcia.

Wiem, że to nie jest odpowiedź typu TAK/NIE, ale trudno takiej udzielić. Czy reklama za 30zł na fanpage'u 80k lajków jest opłacalna? W większości przypadków nie, ale robiąc to z głową i mając coś konkretnego do zaoferowania na reklamowanej stronie można na tym zarobić.

Zachęcam do puszczenia testowych reklam na kilku fanpage'ach (choćby i mniejszych) + dokładną analizę statystyk ruchu i akcji użytkowników wygenerowanych przez te reklamy. Wtedy najlepiej przekonasz się, na ile takie działanie ma dla Ciebie sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie bawią strasznie aukcje typu "dodamy Twój post reklamy na 2h za X złotych, gwarancja 100 tysięcy lajków, zdobądź nowych klientów blebleble".

Sam jestem adminem FP mającego prawie pół miliona polubień i z doświadczenia widzę, że w ciągu tych 2h ten post nie wyświetla się nawet 1/8 wszystkich "lubiących". Zwłaszcza po tych nowych zmianach, gdzie facebook robi wszystko, aby tylko kupować reklamy (ograniczanie liczby osób, u których wyświetla się post) oraz w sytuacji, gdy duża część użytkowników wręcz zaznacza opcję "nie pokazuj więcej aktualności..."

Takie reklamy z Allegro zazwyczaj wystawiane są przez osoby mające FP tylko po to, aby później sprzedawać na nie reklamy - a więc nie dbają ani o samą stronę, ani o użytkowników, kiedy już dobiją magicznego 10k, 20k czy 100k.

Jeśli liczysz na reklamę z facebooka, która faktycznie coś da, to celuj raczej w małe FP, ale za to tematyczne czy regionalne. Ja np. zliczyłem wiele odwiedzin na swojej stronie www po dodaniu reklamy na fanpage jednej z miastowych pizzerii :-)

Konto współdzielone. Kup teksty przez GT i z fakturą VAT.

Potrzebujesz tekstów? Pisz na PW albo zajrzyj, a na pewno coś wymyślimy ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności