Skocz do zawartości

Automatyczne dodawanie produktów do koszyka


marcin1

Rekomendowane odpowiedzi

twój dopuszcza utratę danych :) fajnie pogadać z "fachowcem" :) i dziwić się że niektóre sklepy wczytują się po klika sekund jak muszą przetrawić sesję wielkości mount everestu :)

Łał a skąd takie rzeczy wytrzasnąłeś jak utrata danych albo ogromne sesje? Bo mój koszyk w sesji zawiera jedynie id produktów oraz ich ilość a nie całą tonę innych danych albo logikę. Plus dane sesji nie są kasowane dopóki ktoś nie zamknie przeglądarki (lub inaczej w zależności od konfigu sesji). Rozumiem jednak, że Ty przechowujesz koszyki nawet i 5 lat w bazie i możesz się szczycić tym, że nie ma utraty danych? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 61
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

sesji zawiera jedynie id produktów

no i potem jak jest w nim 1000 produktów musisz nierelacyjnie odpytać 1000 razy bazę o nie :D -> fachowa robota :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, no ale wyjaśnij mi skarbnico wiedzy jak się nierelacyjnie odpytuje. Zawsze wydawało mi się że to baza danych może być relacyjna albo nie, a tu proszę są zapytania relacyjne i nierelacyjne. Jestem niezmiernie ciekaw co to jest zapytanie nierelacyjne, jakiś przykład w SQL?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabawne, bo nie istnieje coś takiego jak "odpytanie nierelacyjne", przynajmniej w oficjalnej informatyce. Dlatego po prostu nie jesteś w stanie ani opisać co to jest za twór co wymyśliłeś, ani podać przykładu. Szkoda, bo gdybyś podał przykład albo spróbował to opisać to byłoby jeszcze zabawniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko wygrałem pyskówkę, ale mam nadzieję, że czegoś Cię nauczyłem

haha na pewno poprawiłeś mi humor :D

wybacz ale cofać się w rozwoju nie mam ochoty :)

powodzenia życzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy istnieje możliwość namierzenia gościa po Ip i ukręcenie jaj za dodawanie do koszyka produktów

Też nie wygląda na problem tylko raczej na robienie sobie jaj.

Jaj sobie nie robie, padło pytanie a tutaj wspaniale temat się rozwiną.

Problem rozwiązany przez "fachowca".Dodam tylko, że Mion miał racje ze zmienną Get. i tak ogólnie jeszcze pare żeczy było skopanych. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko wygrałem pyskówkę, ale mam nadzieję, że czegoś Cię nauczyłem :P

Okazuje się ze nie wygrałeś. Ja też mam nadzieję, że się czegoś nuczyłeś.

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazuje się ze nie wygrałeś. Ja też mam nadzieję, że się czegoś nuczyłeś.

Niby dlaczego? Nie ma czegoś takiego jak "odpytanie nierelacyjne", w każdym razie nie ma na studiach informatycznych ani książkach poświęconych bazom danych. Nie wiem też czego niby miałbym się nauczyć - to ja raczej tutaj edukuje np. na temat tego co to jest wzorzec projektowy i dlaczego nie ma nic wspólnego z tym w jakiej formie przechowuje się dane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

99,9% ludzi, którzy zajmują się programowaniem i znają się na bazach danych wyłapali o co kaman. Ty chcesz żeby ci udowodniono, że maz rację. Naucz się w pierwszej kolejności myśleć a później pisz zapytania do bazy. :)

Jesteś w gronie 0,1% ;)

Zapomniałem dodać, żebyś nie ciągnął mnie w pyskówki. ;)

EOT

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praliśta się po pyskach ? Echhh kuźwa jak coś ciekawego się dzieje to zawsze mnie ominie :D

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności