Skocz do zawartości

DG a niski ZUS


chcewypoczac

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 43
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

To też nie jest do końca tak. Nie wszystko co do tej pory otrzymaliście zawdzięczacie rodzicom. Emerytury wypłacane z ZUS'u otrzymują osoby które pracowały na "wspólne dobro" w PRL. I wy nadal korzystacie z tego dobra prowadząc DG. Podnosząc tego typu argumenty trzeba się kierować pewną "solidarnością pokoleniową". Co prawda ZUS nie daje wam przyszłości, ale daje wam teraźniejszość(infrastruktura itd.) i przeszłość(szkoły itd.).

E:mer

nihil fit sine causa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Trotyl:

Nie miałem na myśli tego, że nagle "wypinamy się na przodków". :)

Wolałbym jednak, żebyśmy nie tkwili w tym systemie, tylko tych przodków "spłacali" i w pewnym momencie zaczynali pracować każdy na siebie. A tak właściwie to trzeba było się za to zabrać ponad 20 lat temu, teraz z każdym rokiem będzie trudniej (a chętnych do przeprowadzenia prawdziwej reformy brakuje - "za naszej kadencji się jeszcze nie rozleci, a jeszcze by nam słupki poleciały, poprzedłużamy wiek emerytalny w nieskończoność i problem sam się rozwiąże").

Byli tacy, którzy widzieli nadzieję na "wyjście na prostą" i reformę systemu emerytalnego w łupkach. Tylko, że kasy z łupków pewnie jednak nie będzie... Inna rzecz, że przychody z łupków to mógłby być ledwie środek do działania, potrzeba jeszcze kogoś odważnego, kto by właściwie to wykorzystał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie widzę sił i środków do takiej reformy. Natomiast realnie można powalczyć o uzależnienie ZUS'u od dochodów. Próbowałem kiedyś rozwiązać dość zawiłą sprawę między innymi z dużymi zaległościami ZUS'owskimi i pamiętam że była jakaś możliwość rezygnacji z "lat w pracy" w zamian za umorzenie. Z tym że to dotyczyło jedynie właściciela firmy, bo składki pracowników są częścią wynagrodzenia. Nie pamiętam zbyt dokładnie.

nihil fit sine causa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast realnie można powalczyć o uzależnienie ZUS'u od dochodów.

i zmienić nazwę na podatek zusowski bo w zasadzie już od podatku niczym się dla płatnika nie będzie różnić :)

@Trotyl żeby nie było to masz rację z tym uzależnieniem od dochodów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vat, odliczenia - tego zusu na czysto to wychodzi 30-40%... przesadzacie i tyle...

Co i tak nie zmienia faktu że przy dochodzie 4000 zostaje na czysto z 1700 zł (uwzględniając wszelkie odliczenia).

Ostatnio złamał mi się ząb, koronka z leczeniem kanałowym to koszt 2000 zł prywatnie więc pomyślałem sobie że może w końcu skorzystam z tej słynnej darmowej służby zdrowia i zaoszczędzę 2000 a tu niespodzianka - NFZ nie refunduje ani koronek ani leczenia kanałowego, oni tylko refundują to co jest najtańsze czyli plomby rtęciowe i sztuczne szczęki. Za co ja płacę? Za co ja płacę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za co ja płacę?

nie za co tylko na co. Płacisz np. na 700 tys urzędników :)

A ta swoją drogą lepiej rejestrować DG na żonę, męża, mamę, tatę, wujka, ciocię etc. tego kto ma etat.

W efekcie płacisz tylko składkę zdrowotną, a oszczędności odkładasz

Przykład:

odkładasz różnicę np. 750 PLN/mc daje to 9000 PLN rocznie. Jak zacząłeś DG w wieku 20 lat oszczędzisz do emerytury 423 000 PLN (zakładając że zwrot inwestycji równy inflacji). Jeżeli pożyjesz 10 lat pozostanie 3200 PLN/mc. Jak umrzesz wcześniej to dzici coś dostaną, z ZUSu dostaną jedynie 4000 PLN na pogrzeb.

Sprzątanie Wrocław to oferta dla ludzi oszczędzających swój czas, skorzystaj również z usługi pranie dywanów Oleśnica
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się podałem podstawę, kwoty wolnej przy dużym zusie jest do odliczenia 225,38

Mówisz o odliczeniu od podatku zdrowotnego. Tyle że większość chorobowego odlicza się od dochodu. Tak czy owak kasę trzeba wydać.

Pomóż mojej córce - 1% z podatku dla Oli. Wypełniając PIT wpisz w rubryki:

KRS: 0000050135 CEL SZCZEGÓŁOWY: BORI Ola na Fecebooku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kokodżambo:

Czy jeśli ktoś prowadzi działalność i zarabia X * wysokość ZUSu (pod X wstaw satysfakcjonujący Cię czynnik) to powinien się tak po prostu pogodzić z tym, że co miesiąc wyrzuca realne pieniądze do śmieci?

I z tym, że przez lata prowadzenia działalności wyrzuci powiedzmy równowartość DOMU (który mógłby np. dać swoim dzieciom), a w zamian nie dostanie nawet jałmużny od państwa pozwalającej godnie żyć na stare lata?

Z koniem będziesz się kopał ? Zwyczajnie, sa fakty z którymi się nie dyskutuje, bo szkoda na to czasu, a to z tego względu,ze żadna dyskusja tgo nie zmieni. ZUS był, jest i będzie.

emerytury wcale nie sa takie niskie, bo płaca regularnie składki na ZUS spokojnie mozna liczyć na to 1500 + składki prywatne, i jak na starego człowieka spokojnie wystarczy

Za co ja płacę?

nie za co tylko na co. Płacisz np. na 700 tys urzędników :)

A ta swoją drogą lepiej rejestrować DG na żonę, męża, mamę, tatę, wujka, ciocię etc. tego kto ma etat.

W efekcie płacisz tylko składkę zdrowotną, a oszczędności odkładasz

Przykład:

odkładasz różnicę np. 750 PLN/mc daje to 9000 PLN rocznie. Jak zacząłeś DG w wieku 20 lat oszczędzisz do emerytury 423 000 PLN (zakładając że zwrot inwestycji równy inflacji). Jeżeli pożyjesz 10 lat pozostanie 3200 PLN/mc. Jak umrzesz wcześniej to dzici coś dostaną, z ZUSu dostaną jedynie 4000 PLN na pogrzeb.

wiesz może z jakich pieniędzy wypłacane,sa np. renty ? Własnie z tej róźnicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

emerytury wcale nie sa takie niskie - chyba wojskowe, górnicze czy tych co zakosili miliony w ubiegłej epoce, byli agenci SB, UB i komuchy które okradały i dalej okradają ten kraj, czy chociażby pan minister finansów z emeryturą 17 tyś zł (przypominam skąd się wziął, i do ilu lat pracował)

Standardowa to w granicach od 1000 do 1500 zł (40 lat pracy w przemyśle ciężkim, kombatanci wojenni itd, wiem bo wśród takowych ludzi egzystuje)

Prawda jest taka, że my ich nie utrzymujemy lecz bandę darmozjadów, urzędników, podmiotów typu US i innych wymysłów gdzie pracują setki tysięcy niepotrzebnych urzędników

Po co mam płacić ZUS, OFE jak nie wiadomo co bedzie za 40 lat, jak już teraz się o te pieniądze sprzeczają a za dekadę powiedzą mi "PO was okłamało OFE nie istnieje a ZUS likwidujemy" NARA!!! (to jest bardzo prawdopodobny scenariusz)

Podam dobry przykład, mój sąsiad czekał na emeryturę został mu dosłownie 1 rok życia!!! Pracowałem po 12 godzin w pocie czoła od rana do wieczora, gdy zmarł jego rodzina nie dostała nic, prócz zasiłku pogrzebowego

To na co on pracował a kto na niego?

Znam lepszy sposób na emeryturę 10 lat odkładać kupić dwie nieruchomości tak do 50 tyś i wynajem, według wytycznych mam pracować jeszcze 40 lat (no niecałe) czyli mam 8 takich nieruchomości (doszedłbym pewnie do 10-12, zaciskałbym pasa)

Dlaczego moje składki zdrowotne trafiają na wielomilionowe inwestycje w stylu nowego gmachu NFZ a nie bezpośrednio na konto szpitala?

Ja pamiętam wizyty w latach 80 tych (taka fajna mała czerwona książeczka była którą mam do dziś), lekarz był od ręki i allergolog uratował mi możliwość normalnego funkcjonowania dziś? Zapomnij o tym wszystko prywatnie, dentysta prywatnie, chirurg prywatnie, ortopeda prywatnie, kardiolog prywatnie (no chyba iż zapłacisz ze 200 zł to zaraz, i to na sprzęcie badania własności szpitala)

Taka jest prawda, że wszystko trzeba wypracować sobie samemu, mam kolege co 3 rok z rzedu (pracując za granicą) kupuje co miesiąc 1 gram złota, i tak do usranej śmierci, drugi wali w ziemię, trzeci inwestuje w siebie, czwarty ma lasy, a ja wszystkiego próbuje, grosz do grosza i tak trzeba robić.

Uwaga testuje sygnaturę mechanik Kraków

Najlepsze luneta termowizyjna  INFIRAY TH50 V2

Najlepszy w okolicach Szczecina Auto Serwis Goleniów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz może z jakich pieniędzy wypłacane,sa np. renty ? Własnie z tej róźnicy

np. mojemu sąsiadowi - alkoholikowi. A słyszałeś o prywatnych ubezpieczeniach na wypadek inwalidztwa.

Standardowa to w granicach od 1000 do 1500 zł

nawet na tak niską nie możesz liczyć, prowadząc DG i odprowadzając składki minimalne

Sprzątanie Wrocław to oferta dla ludzi oszczędzających swój czas, skorzystaj również z usługi pranie dywanów Oleśnica
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym ja miał 80% to bym mógł mysleć o 2 tyś!!! a co dopiero ci co prowadzą DG i inne cuda niewidy.

Renta? pożal się Boże ludzie mają po 30 latach pracy 600 zł (i nie alkoholicy!!!)

Dobrze tam kolega powyżej powiedział, ja jako osoba która porusza się w miarę wolnych finansów oraz możliwości na dwóch kółkach

https://www.metlifeamplico.pl/poland/pl/Home/Assets/pdf/OWU---Umowy-Indywidualne/PA28-E1_UD_Inwalidztwo_NW.pdf

Więc mnie e ZUSy nie bawią,

Uwaga testuje sygnaturę mechanik Kraków

Najlepsze luneta termowizyjna  INFIRAY TH50 V2

Najlepszy w okolicach Szczecina Auto Serwis Goleniów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System jest zły ale muszę to napisać - jeśli kogoś nie stać na to by zapłacić po 2 latach działalności 1000zł zusu to niech zostanie na etacie albo ucieka z ubezpieczeniem na jakąś Słowację(można 500 oszczędzić jak ktoś już całkiem sknera).

Tak na prawdę rozwiązań jest sporo, wystarczy zainteresować się tematem(o ile ktoś nie chce płacić) i gwarantuje, że jeśli zamiast użalać się nad tym co nieuniknione poświęcicie ten czas na zarabianie pienięzy to zarobicie ten 1k dodatkowo i problem zniknie sam...

dopilar.pl

https://dopilar.pl/meskie-sprawy/titan-gel/

Portal o zdrowiu, odżywianiu i diecie - NaturaLab

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności