Skocz do zawartości

DG a niski ZUS


chcewypoczac

Rekomendowane odpowiedzi

1000 zł ale kosztem czego? Przecież jakoś trzeba go zarobić, poświęcić czas, energię, środki ewentualnie podatki itd czyli trzeba zarobić ponad 1000 by ten 1000 dostać niestety ot taka to róznica

system nie jest zły, źli są ludzie którzy nim zarządzają (bo pieniądze które ktoś wrzuca do ZUS, wystarczy iż będą do naszej dyspozycji to wszystko, tak samo w KRUS i innych badziewiach)

Uwaga testuje sygnaturę mechanik Kraków

Najlepsze luneta termowizyjna  INFIRAY TH50 V2

Najlepszy w okolicach Szczecina Auto Serwis Goleniów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 43
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

System jest zły ale muszę to napisać - jeśli kogoś nie stać na to by zapłacić po 2 latach działalności 1000zł zusu to niech zostanie na etacie albo ucieka z ubezpieczeniem na jakąś Słowację(można 500 oszczędzić jak ktoś już całkiem sknera).

Tak na prawdę rozwiązań jest sporo, wystarczy zainteresować się tematem(o ile ktoś nie chce płacić) i gwarantuje, że jeśli zamiast użalać się nad tym co nieuniknione poświęcicie ten czas na zarabianie pienięzy to zarobicie ten 1k dodatkowo i problem zniknie sam...

Absolutnie nie masz racji, wysoki ZUS zabija pewnie z kilkaset tysięcy potencjalnych miejsc pracy.

Powiedzmy przykład z naszej branży. Jest sobie osoba pisząca teksty. Nastuka zarobku na 2000 zł miesięcznie, póki ma ulgowy zus to jeszcze jest ok. Jak ma płacić normalny zus to jego praca jest bez sensu a niekoniecznie będzie w stanie wykonać zleceń na dodatkowy 1000 zł.

Takich przykładów możne mnożyć w nieskończoność. Gdyby nie idiotyczne prawo i kosmiczne obciążenia bezrobocie pewnie nie przekroczyłoby kilku procent.

Pomóż mojej córce - 1% z podatku dla Oli. Wypełniając PIT wpisz w rubryki:

KRS: 0000050135 CEL SZCZEGÓŁOWY: BORI Ola na Fecebooku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to traktuje jako haracz - nie jestem w stanie z tym nic zrobić więc po co bić pianę i tracić energię pisząc, "w imię czego"...

Smutne jest to, że są równi i równiejsi, że ktoś dostanie emeryture wcześniej niż ktoś inny, że ludzie siedzą na rentach całe życie i pracują na czarno no ale... kij im w oko, jak ktoś jest szczęśliwy dostając 1000zł na miesiąc to co ja poradzę :)

Podsumowując - szkoda nerwów na rzeczy, których zmienić nie możemy.

@Bori79 - jak dla mnie same podatki nie są problemem, problemem jest grupa osób, która z tego korzysta(renty, urzędnicze pensje, krus, przywileje). Gdyby nie te wszystkie rzeczy to każdy płaciłby 50% z tego co teraz i nie było by deficytów.

dopilar.pl

https://dopilar.pl/meskie-sprawy/titan-gel/

Portal o zdrowiu, odżywianiu i diecie - NaturaLab

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bori79 - jak dla mnie same podatki nie są problemem, problemem jest grupa osób, która z tego korzysta(renty, urzędnicze pensje, krus, przywileje). Gdyby nie te wszystkie rzeczy to każdy płaciłby 50% z tego co teraz i nie było by deficytów.

Z tym się zgadzam.

Znam case z branży finansowej, czyli dobrze rentownej. Zatrudnienie 6 osób + właściciel ~ 30K z czego ~10k do ZUS.

Chodzi mi o działalności 1-2 osobowe. Duże firmy sobie poradzę.

Dlatego jestem zdania że składka powinna być ściśle zależna od dochodu przedsiębiorcy plus drakońskie kary ze ukrywanie dochodów.

Przeznaczając powiedzmy 5k na reklamę + 5k na normalny system będzie lepiej?

To chyba oczywiste że im więcej pieniędzy trafi do gospodarki a nie nieudaczników z rządu to będzie lepiej dla wszystkich.

Edit: Jeszcze jedno, żeby nie było. Chodzi mi o składkę emerytalną, zdrowotną uważam wręcz za zbyt niską i chętnie płaciłbym np. 400 zł gdybym miał usługi na odpowiednim poziomie i nie czekał milion lat do lekarza.

Pomóż mojej córce - 1% z podatku dla Oli. Wypełniając PIT wpisz w rubryki:

KRS: 0000050135 CEL SZCZEGÓŁOWY: BORI Ola na Fecebooku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o działalności 1-2 osobowe.

Niektórzy zapominają że istnieją inne branże poza SEO. Dla pani z warzywniaka czy pana z punktu ksero 1k waży o wiele więcej.

Dlatego jestem zdania że składka powinna być ściśle zależna od dochodu przedsiębiorcy plus drakońskie kary ze ukrywanie dochodów.

Standardem się staje "minimalna"+premia pod stołem. Zresztą szacunki szarej strefy są przerażające. Deficyt w FUS staje się gigantyczny. To znaczy że niedługo składka znacznie wzrośnie lub wzrosną podatki i dotacja.

nihil fit sine causa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy zapominają że istnieją inne branże poza SEO. Dla pani z warzywniaka czy pana z punktu ksero 1k waży o wiele więcej.

SEO podawałem jako przykład.

Standardem się staje "minimalna"+premia pod stołem. Zresztą szacunki szarej strefy są przerażające. Deficyt w FUS staje się gigantyczny. To znaczy że niedługo składka znacznie wzrośnie lub wzrosną podatki i dotacja.

Dlatego napisałem o drakońskich karach za oszustwa. Powiedzmy rok bezwzględnego więzienia dla dającego i biorącego. Szybko by się skończyło.

Pomóż mojej córce - 1% z podatku dla Oli. Wypełniając PIT wpisz w rubryki:

KRS: 0000050135 CEL SZCZEGÓŁOWY: BORI Ola na Fecebooku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. to o SEO nie do Ciebie ;)

Dlatego napisałem o drakońskich karach za oszustwa.

Tak się gra jak przeciwnik pozwala. To państwo wypycha ludzi do szarej strefy. To nie z nieuczciwości tylko z powodu obciążeń. Przy takich karach wielu pozostałyby rozwiązania ostateczne...

BTW:

e:l

nihil fit sine causa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj ZUS ogłosił sukces, wstrzymano kilka tysięcy zasiłków chorobowych i oszczędzono około 4,6 miliona złotych tosz to krocie kosztem naszego zdrowia, no te kilka tysięcy (dokładnie coś koło 13 tyś) to pewnie w 100% [ nierzetelni partnerzy ], dlatego już pami ministra od sportu nie musi się martwić, że tyle wisiała za Madonne ot to jest róznica

Uwaga testuje sygnaturę mechanik Kraków

Najlepsze luneta termowizyjna  INFIRAY TH50 V2

Najlepszy w okolicach Szczecina Auto Serwis Goleniów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZUS działa na zasadzie, że młodsze pokolenie płaci na osoby starsze - o tym chyba każdy wie ?

Jak wy to sobie wyobrażacie? Nagle znikają opłaty ZUS, i kto będzie płacił na pokolenie, któym właśnie będzie należała się emerytura ? Mało tego, kto będzie płacił na osoby, które od urodzenia nie mają szans na podjęcie pracy, bo hasła typu "renty dostają tylko alkoholicy", to jakies chore populistyczne pierdy ( tak samo jak populstycznymi pierdami,sa hasła typu utrzymujemy urzędników). Jest wiele osób upośledzonych umysłowo, ruchowo itd. ,a co za tym idzie trzeba na nich płacic,a płacimy my ludzie zdrowi.

Można się pożalić, ze emerytury, sa za niskie, że nie są takie jak powinny być ,ale to nie ma sensu, bo system jest jaki jest, i nie ma szans na zadne zmiany .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko ja mogę otrzymać swoich opiekunów bo tak ich nazywam, jeden ma 1000 zł (czyli tyle co płacę) a drugi 600 zł !!! a spokojnie płacę więcej (jak i mój pracodawca za mnie), teraz dojdą jeszcze śmieciówki to dopiero syf jak i one będą na ZUS

Jak ich utrzymujemy za co? Za to że dzięki nim mieliśmy gospodarkę, mieszkania, drogi i wszystko co zostało sprzedanw w przeciągu 23 no 24 lat solidarności? Gdyby nie moi przodkowie to bym nic nie miał taka jest prawda (zresztą pamiętam jak mi dziadek opowiadał cyrki z książeczką mieszkaniową, albo obligacjami państwowymi które kiedyś zakupił za 1200 zł by potem za nie dostać po kilkunastu latach chyba z 9 gr)

Jak mój ojciec brał pożyczkę to ją dostawał na 3% !!!! a teraz?

Oczywiście iż utrzymujemy hordy urzędników, i nikt mi nie powie, że jest inaczej w urzędzie gminy dotychczas było 5 osób na pewne stanowiska, od 4 lat jest ich 19 plus 7 stazystek które wszystko za nich robią, są szanse na zmiany,

Dał nam Leszek demokrację oj dał, a niech mi ktoś przypomni o co poszło wtedy o ile groszy na stołówce?

Uwaga testuje sygnaturę mechanik Kraków

Najlepsze luneta termowizyjna  INFIRAY TH50 V2

Najlepszy w okolicach Szczecina Auto Serwis Goleniów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZUS działa na zasadzie, że młodsze pokolenie płaci na osoby starsze - o tym chyba każdy wie ?

1,5 miliona przeważnie młodych Polaków nie wie ponieważ państwo wyrzuciło ich za granicę.

Nagle znikają opłaty ZUS, i kto będzie płacił na pokolenie, któym właśnie będzie należała się emerytura ?

Konstytucyjne i ustawowe gwarancje świadczeń emerytalnych powodują, że FUS musi być w takiej sytuacji dofinansowywany z budżetu państwa. Ze względu na to, że budżet jest w całości zasilany z podatków, wzrost jego obciążenia powoduje zwiększenie kosztów pracy. To z kolei prowadzi do zwiększania bezrobocia i dalszego zmniejszania ilości płatników FUS[2].

No właśnie kto? Pieniądze z OFE starczą na finansowanie deficytu FUS przez kilka lat. Zresztą likwidacja OFE nie przejdzie tak łatwo co widać po reakcjach na felieton pana Olbratowskiego. Więc co dalej jak dojdziemy do ściany? Czy warto czekać te kilka lat aż dojdziemy do ściany? Po poglądach społeczeństwa wnioskuje że będziemy musieli...

nie ma szans na zadne zmiany .

...

nihil fit sine causa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warto poczytać poniższy artykuł i sobie uzmysłowić że składki na ZUS to zwykły podatek i nic więcej

https://zus.pox.pl/zus/sad-najwyzszy-skladki-zus-nie-sa-nasza-wlasnoscia.htm

Sprzątanie Wrocław to oferta dla ludzi oszczędzających swój czas, skorzystaj również z usługi pranie dywanów Oleśnica
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności