Skocz do zawartości

Czy byliśmy pierwsi na tej Ziemi?


Jacek J.

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś słyszałem ciekawą rzecz

"Tylko wierzący w Boga, odrzuca jego istnienie" według filozofów jeśli w coś nie wierzysz, to znaczysz iż podważasz istnienie czegoś co jest :D

Zakręcone ale prawdziwe ;)

Bóg i wiara to nie miejsce na takie dyskusje, to indywidualna kwestia każdego z nas, można sobie wierzyć w to, że ktoś tam jest, albo nie ma, albo czeka na nas, albo dołączymy do rodziny i znajomych, można wierzyć w przeznaczenie oraz to, iż coś czuwa nad nami

J tam wierzę w metafizyczną materię czyli duszę, i że po śmierci będę sobie krążył po galaktyce na jednej z gwiazd, czy to oznacza iż odrzucając raj i piekło nie wierzę w Boga? Nie..każdy z nas ma inną wizję tego co nas spotka, choćby zarna dziura czy całkowity mrok, lecz wiara pozwala wierzyć, iż ziemia to tylko etap pewnego wyścigu który tutaj prowadzę a potem..

Dostanę się na planetę bardziej cywilizowaną, gdzie będą same amazonki, szukające swojego króla który dzięki klimatowi tam panującemu, będzie żył w płodności kolejne tysiące lat (to w przypadku reinkarnacji :D;)

Nie znam zwierząt które zachowują się lepiej niż człowiek ;)

Uwaga testuje sygnaturę mechanik Kraków

Najlepsze luneta termowizyjna  INFIRAY TH50 V2

Najlepszy w okolicach Szczecina Auto Serwis Goleniów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 114
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Etyka można powiedzieć to nauka, a zachowanie według jakichś norm to już raczej podpada pod behawioryzm

taka czy inna semantyka nie ma większego znaczenia w luźnej dyskusji :) ważne żeby było wiadomo o co chodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie mam nic przeciwko żadnej religii, niech sobie będzie, póki nikt czegoś nie próbuje mi narzucać to nic mi nie przeszkadza czy jest chrześcijan 90% czy 99%. Niech sobie będą.

kayman mówisz wiele o etyce, a ile osób się do niej dostosowuje? W porównaniu do islamistów, przeciętny katolik nie spełnia nawet połowy z wymogów swojej wiary ...

Zresztą etykę widać wyraźnie podczas niektórych wypowiedzi na forum...

Czemu jesteśmy zwierzętami?

- mamy pierwotne instynkty, które niektórzy lepiej ukrywają inni gorzej,

- zabijamy dla pożywienia,

- tworzymy stada,

- walczymy o terytorium.

... oj można wiele wymieniać, więc wygląd czy inteligencja nie ma tutaj nic do rzeczy, zwierze to zwierze, nie ważne czy cywilizowane czy nie, psa również nauczymy paru sztuczek jak i człowieka da się wytresować..

Zapraszam także na mojego bloga Jacek Jagusiak. Oferuje także usługę odwirusowania stron www jak i serwerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świnie są najmądrzejszymi zwierzętami na świecie, ponieważ:

· Obdarzone są bardzo dobrą pamięcią (zapamiętują przedmioty i rozróżniają je nawet 3 lata później!).

· Są szkolone do wykrywania narkotyków oraz znajdowania trufli (robią to lepiej od psów).

· Poszukiwanie zróżnicowanego pożywienia karze świniom rozwiązywać różne problemy i kształtuje mózgi tych zwierząt.

· Kąpiele błotne to sposób świń na ochłodzenie i pozbycie się pasożytów. Drzewa są wykorzystywane przez świnie jako „ręczniki” i „grzebienie”, o które wycierają sierść.

· Naukowcy stwierdzili, że świnie inteligencją przewyższa tylko człowiek i inne naczelne.

· Świnie wykazują duże możliwości poznawcze (większe niż trzyletnie dzieci).

· Są one zdolne do abstrakcyjnego myślenia.

· Mają dobry zmysł orientacji – mogą znaleźć drogę do domu nawet z dużego dystansu.

Edyta :

W porównaniu do islamistów, przeciętny katolik nie spełnia nawet połowy z wymogów swojej wiary ...

Mówisz, że nic nie masz a zaraz porównujesz mnie do wyznawców, którzy nie znają słowa "wybacz", dla których nie ma tolerancji i wszyscy są wrogami, jeśli nie będę wierzył w ich Boga to mnie zabiją śmiercią bolesną a kobiety zgwałcą i wymordują

Nie oceniaj innych, to w mojej wierze istnieje też tej katolickiej ;) Traktuje je jako 11 przykazanie takiego dekalogu ;)

Uwaga testuje sygnaturę mechanik Kraków

Najlepsze luneta termowizyjna  INFIRAY TH50 V2

Najlepszy w okolicach Szczecina Auto Serwis Goleniów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

J tam wierzę w metafizyczną materię czyli duszę, i że po śmierci będę sobie krążył po galaktyce na jednej z gwiazd, czy to oznacza iż odrzucając raj i piekło nie wierzę w Boga? Nie..każdy z nas ma inną wizję tego co nas spotka, choćby zarna dziura czy całkowity mrok, lecz wiara pozwala wierzyć, iż ziemia to tylko etap pewnego wyścigu który tutaj prowadzę a potem..

Dostanę się na planetę bardziej cywilizowaną, gdzie będą same amazonki, szukające swojego króla który dzięki klimatowi tam panującemu, będzie żył w płodności kolejne tysiące lat (to w przypadku reinkarnacji

jestem za przywróceniem przepisu ze alkohol sprzedaje się od godz. 13 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem za przywróceniem przepisu ze alkohol sprzedaje się od godz. 13 :D

To za alkohol się płaci :P ja myślałem, że się go wytwarza ale ciii bo Rudy i reszta się czai a dziadek nauczył dobre rzeczy i aparature ma ;)

Uwaga testuje sygnaturę mechanik Kraków

Najlepsze luneta termowizyjna  INFIRAY TH50 V2

Najlepszy w okolicach Szczecina Auto Serwis Goleniów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz, że nic nie masz a zaraz porównujesz mnie do wyznawców, którzy nie znają słowa "wybacz", dla których nie ma tolerancji i wszyscy są wrogami, jeśli nie będę wierzył w ich Boga to mnie zabiją śmiercią bolesną a kobiety zgwałcą i wymordują

Nie oceniaj innych, to w mojej wierze istnieje też tej katolickiej ;) Traktuje je jako 11 przykazanie takiego dekalogu

Przeczytaj ze zrozumieniem, później odpisuj - dziękuje;) Niech emocje Cię nie prowadzą - to takie zwierzęce;p

Zapraszam także na mojego bloga Jacek Jagusiak. Oferuje także usługę odwirusowania stron www jak i serwerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie przeczytałem, dla mnie Islamista to wróg i tak już pozostanie, mogę z nim rozmawiać ale pewne uprzedzenia pozostaną (i mam ku temu podstawy:)

Uwaga testuje sygnaturę mechanik Kraków

Najlepsze luneta termowizyjna  INFIRAY TH50 V2

Najlepszy w okolicach Szczecina Auto Serwis Goleniów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie przeczytałem, dla mnie Islamista to wróg i tak już pozostanie, mogę z nim rozmawiać ale pewne uprzedzenia pozostaną (i mam ku temu podstawy:)

Porównanie polegało nie na wiarach, na naukach, ale może przedstawię to tak:

Islamista ma załóżmy 10 przykazań (to tylko dane zmyślone do porównania), Katolik ma ich również 10.

W tym wszystkim chodziło, że w Islamie przestrzegają niemalże wszystkich 10 przykazań, u Katolików niestety obstawiam na 3,4? Ot wielu znam chrześcijan patykiem pisanych jak wino z biedronki.

Zapraszam także na mojego bloga Jacek Jagusiak. Oferuje także usługę odwirusowania stron www jak i serwerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności