Skocz do zawartości

Czy byliśmy pierwsi na tej Ziemi?


Jacek J.

Rekomendowane odpowiedzi

follow cofnij sie odpowiedziałem.

Tak w ogóle to opera na smarcie mi sie juź nawet zwiesiła hehe.

Ja tylko jeszcze sprostowanie walne bo na prawde nie nadążam za wami tyle treści sie produkuje, jak bede na pc to możemy pogadać.

Bóg może być wszystkim, może być trójcą świętą,allahem, buddą, wszechświatem,kosmosem,wirusem, jakimis cząsteczkami czy czymkolwiek innym tego nikt nie wie .Teorie za nim powstaną są poprzedzane wcześniej wieloma nie trafnymi. Ja poprostu wole to nazywać po imieniu. I wcale nie odrzucam żadnych teori naukowych ba wierze im, ale wole myśleć że gdzieś w tym wszystkim musiał być początek który ktoś zainicjował a tym który to zrobił nazywam Bogiem i tyle :)

A to że popieram istniejące religie wynika z tego nie że wierze w powstanie ziemi w 7 dni czy inne nielogiczne teorie tylko dlatego że uważam że ludzkość bez jakiejkolwiek wiary, religi poprostu się wybije do joty dużo szybciej niż z religiami.

A patrząc na to jak ludzie odchodzą od wiary i prą w strone ateizmu i porównując to z obecną sytuacją na świecie i patrząc na kierunek w którym zmierzamy i co nam grozi w tym stuleciu uważam że religia i wiara jest potrzebna :)

Można to porównać do sytuacji takiej jakbyśmy nagle zlikwidowali, sądy i policje co by się stało ze społecznościami łatwo przewidzieć.

Bóg i wiara to dla mnie taka policja która w miare trzyma w ryzach nasze zwierzęce zachowania.

Mam nadzieje że udało mi się wytłumaczyć moje zdanie.Staram się na to wszystko patrzyć z praktycznego punktu widzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 114
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Bóg i wiara to dla mnie taka policja która w miare trzyma w ryzach nasze zwierzęce zachowania.

To w końcu wiara czy strach przed nieznanym trzyma to wszystko w ryzach?

I dalej wychodzi, że bóg, bez znaczenia w jakiej formie i postaci, powstał magicznie z niczego;)

Zapraszam także na mojego bloga Jacek Jagusiak. Oferuje także usługę odwirusowania stron www jak i serwerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czysto logicznych powodów.

Wymień te powody, bo teraz przez Twoją teorię nie wiem kim jestem... muszą się odnaleźć;p

Nie jesteśmy, zwierzęta nie potrafią być fałszywe.

Każdy gatunek ma coś co go wyróżnia. W wielu osobach porównanie człowieka ze zwierzęciem wywołuje zgorszenie przez szerzące się od wielu lat poglądy o wielkości człowieka, o jego wyższości - zwykłe, wiejskie stereotypy...

Zapraszam także na mojego bloga Jacek Jagusiak. Oferuje także usługę odwirusowania stron www jak i serwerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boguś coś w tym jest :)

Ja podam powód nie masz dowodów na jego brak, za dowodem na to że istnieje w jakiejkowiek formie, jest to że istniejemy a przecież nie powstaliśmy z niczego.

Ba można nawet założyć że Bóg jest zły , bo wszystko od bakteri po gromady galaktyk walczą ze sobą i się pochłaniają. Więc dobro to jest wymysł bo wszystko ze sobą walczy. Nie bez powodu ateiści odnoszą sukcesy i rządzą światem, nie mają żadnych ograniczeń i sami są dla siebie bogami. Ale do czego to doprowadzi to już nie długo się przekonamy a nasze dzieci na pewno.

Dlatego tak bronie wiary i Boga, zresztą jak ludzie nie uzyskają pomocy od innych to pozostaje im gadać ze sobą lub scianą a ja mam Boga, nawet jeśli jest wyimaginowany, przynajmniej nie gadam ze sobą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym wszystkim chodziło, że w Islamie przestrzegają niemalże wszystkich 10 przykazań, u Katolików niestety obstawiam na 3,4? Ot wielu znam chrześcijan patykiem pisanych jak wino z biedronki.

Interpretacja pisma świętego, jak i 10 przykazań (i o nich rozmawiamy, to najbardziej ludzkie i najbliższe twemu sercu etyczne i moralne zachowanie jakie powinniśmy prezentować)

Nie sądzę by ktoś na twoich oczach łamał przykazanie (bo w większości przypadków to przestępstwo;)

Ja anulowałem jedno, nie z cudzą żoną to znaczy jak ona chce to ja nie grzeszę :P

Bo wtedy.. "Nic co boskie nie jest nam obce" :P

Uwaga testuje sygnaturę mechanik Kraków

Najlepsze luneta termowizyjna  INFIRAY TH50 V2

Najlepszy w okolicach Szczecina Auto Serwis Goleniów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teorię

Neguje istnienie Boga jako istoty rozumnej, głosi zaś przenikanie absolutu we wszystkie substancje ziemskie. Panteizm często łączył się z ideami rozumnego rozwoju wszechświata, jedności, wieczności oraz żywości świata materialnego.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Panteizm

Jesteś w stanie stwierdzić że to fałsz?

nihil fit sine causa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym, kim jest w takim razie absolut?

Tym?: bezwarunkowy, niezwiązany) – osobowy lub bezosobowy pierwotny byt, doskonały, najwyższy, pełny, całkowicie niezależny, nieuwarunkowany i niczym nieograniczony.

Bogusław Senator, firma Poczta Kwiatowa INC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności