Skocz do zawartości

Czy byliśmy pierwsi na tej Ziemi?


Jacek J.

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 114
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Nie jesteś w stanie obalić panteizmu na gruncie logicznym. Tego panteizmu który jest najbliższym teizmem do ateizmu.

Ale pleciesz od rzeczy...

Panteizm to podkategoria teizmu, czyli wiary w istnienie boga. Ateizm odrzuca teizm więc co za tym idzie Panteizm - gdzie ta Twoja logika?

Zapraszam także na mojego bloga Jacek Jagusiak. Oferuje także usługę odwirusowania stron www jak i serwerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co?

W tym wypadku, w moim wypadku, indywidualne przekonanie, że boga nie ma i nie istniał nigdy. Podobnie jak w katolicyzmem, wierni nie spełniają wszystkich warunków, tak i ja nie muszę. Nie muszę "nie odrzucać", mogą i to robię ;)

"Tylko wierzący w Boga, odrzuca jego istnienie"

Piękne zdanie, ale czy musi sprawdzać się zawsze? Kolejna teoria nie poparta dowodami.

Zapraszam także na mojego bloga Jacek Jagusiak. Oferuje także usługę odwirusowania stron www jak i serwerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekonanie czy wiara?

Przekonanie, choć zaraz zakrzyknie ktoś, że to wiara;) Jestem przekonany, że boga nie ma, bo nie ma dowodów na jego istnienie.

Wrócę do dyskusji wieczorem. Idę do pracy;) Pozdrawiam

Zapraszam także na mojego bloga Jacek Jagusiak. Oferuje także usługę odwirusowania stron www jak i serwerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto Ci takich głupot nagadał, że muszę?

Nauka.

Ja jestem ateistą, ale wiem dlaczego nim jestem ;)

I nie mogę kategorycznie odrzucić istnienia Boga :)

"Tylko wierzący w Boga, odrzuca jego istnienie"

@Trotyl, może słowo którego szukasz to agnostyk?

Ateista nie wierzy i zaprzecza, agnostyk nie wierzy, ale nie zaprzecza.

https://pl.wikipedia....iki/Agnostycyzm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności