Skocz do zawartości

Nowa firma pozycjonująca na rynku - wady i zalety, prognozy itd.


jadd_900

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie pozycjonerów!

Na wstępie zaznaczę, że nie zajmuję się pozycjonowaniem :) Mam za zadanie opracować pewien projekt wprowadzający nową firmę pozycjonującą na tenże właśnie rynek.

I tutaj chciałbym prosić Was o bazujące na Waszym doświadczeniu porady pokazujące wady, trudności w realizacji takiego projektu.

Co z punktu widzenia Waszego po tych kilku(nastu) latach działania w tej branży uważacie za najtrudniejsze, największe problemy dla nowej firmy, która chciałaby wejść na ten rynek?

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz przygotować biznes plan ?

Zajmuję się optymalizację oraz pozycjonowaniem stron internetowych, wystawiam F.Vat. Proszę śmiało pisać, dzwonić, chętnie odpowiem na wszelkie pytania, wycenię frazy, doradzę.

https://websy.pl/ kontakt@websy.pl, tel: 697715522, NIP: 716-254-81-05, REGON: 060330653

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy firma którą wprowadzasz na rynek ma kogoś kto dobrze zna się na pozycjonowaniu ?

Zajmuję się optymalizację oraz pozycjonowaniem stron internetowych, wystawiam F.Vat. Proszę śmiało pisać, dzwonić, chętnie odpowiem na wszelkie pytania, wycenię frazy, doradzę.

https://websy.pl/ kontakt@websy.pl, tel: 697715522, NIP: 716-254-81-05, REGON: 060330653

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Analiza SWOT kosztuje z tego co wiem , bizzplan też :)

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma jest czysto teoretyczna, więc oczywiście są osoby znające się na tym. Chodzi mi o takie czynniki negatywne jak np. konkurencja, której jest dużo, brak zaufania dla nowej firmy wśród klientów itd.

Zalety i wady wprowadzania nowej firmy na rynek pozycjonowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma jest czysto teoretyczna, więc oczywiście są osoby znające się na tym.

Widzę że doskonale orientujecie się się w tym, czym jest pozycjonowanie.

Zajmuję się optymalizację oraz pozycjonowaniem stron internetowych, wystawiam F.Vat. Proszę śmiało pisać, dzwonić, chętnie odpowiem na wszelkie pytania, wycenię frazy, doradzę.

https://websy.pl/ kontakt@websy.pl, tel: 697715522, NIP: 716-254-81-05, REGON: 060330653

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma jest czysto teoretyczna, więc oczywiście są osoby znające się na tym.

Widzę że doskonale orientujecie się się w tym, czym jest pozycjonowanie.

Pisałem - że nie zajmuję się pozycjonowaniem więc nie uważam się specjalistą ani nikim w tym zakresie. Mam opracować po prostu jak kolega wyżej wspomniał analizę SWOT - wady, zalety wejścia nowej firmy na ten rynek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro biznes plan też masz przygotować, to chyba będziesz musiał ocenić koszty, zyski. Jeżeli nie znassz się na pozycjonowaniu to jak chcesz to zrobić ?

No chyba że jesteś po studiach marketing i zarządzanie, gdzie profesor naopowiadał Ci że aby przygotowywac tego rodzaju analizy nie musisz znać się na szczegółach zagadnienia, jedynie na markietingu ogólnie.

Zajmuję się optymalizację oraz pozycjonowaniem stron internetowych, wystawiam F.Vat. Proszę śmiało pisać, dzwonić, chętnie odpowiem na wszelkie pytania, wycenię frazy, doradzę.

https://websy.pl/ kontakt@websy.pl, tel: 697715522, NIP: 716-254-81-05, REGON: 060330653

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro biznes plan też masz przygotować, to chyba będziesz musiał ocenić koszty, zyski. Jeżeli nie znassz się na pozycjonowaniu to jak chcesz to zrobić ?

No chyba że jesteś po studiach marketing i zarządzanie, gdzie profesor naopowiadał Ci że aby przygotowywac tego rodzaju analizy nie musisz znać się na szczegółach zagadnienia, jedynie na markietingu ogólnie.

Dlatego proszę Was o Wasze dopiski i sugestie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to ma być spólka kapitałowa to od razu przemnóż koszty razy 2 a przychód podziel przez 2 oraz odpowiedz sobie na pytanie dlaczego prawnicy w zasadzie nie zakładają spółek kapitałowych. :)

Pozycjonowania nie sprzedaż tak jak ziemniaków czy bułeczek albo komputerów, to biznes oparty na ścisłym kontakcie z klientem a masówka jest prawie nie do zrobienia, w tym sensie, że masówka szybko wypada z indeksu i łatwo "podejrzeć" sposoby wykonania usługi w celu naśladowania lub podp..lania.

Z kolei nastawienie się na rynek korporacyjny wymaga dużego doświadczenia i dużych kontaktów ...padło mnóstwo firm oferujących usługi kreacji WWW na tym rynku.

Uważam, że pozycjonowanie to żerowisko głównie dla małych firm w których właściciele znają się na rzeczy i aktywnie budują firmę analogicznie jak w kancelariach prawniczych.

Tutaj będą zaj...iste trzy linki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności