Skocz do zawartości

Nowa firma pozycjonująca na rynku - wady i zalety, prognozy itd.


jadd_900

Rekomendowane odpowiedzi

W tej branży, często firmy są zakładane przez freelancerów, którzy mają jakieś doświadczenie, lub też jako dodatkowy dochód dla firmy webmasterskiej.

W obu przypadkach, można już w jakimś stopniu określić zakładane zyski, i ocenić rentowność przedsięwzięcia. Jeżeli nie masz pojęcia o branży, nie zrobisz dobrej analizy. Nie wiesz ile kosztuje oprogramowanie, ile kosztują dodatkowe usługi, nie znasz ich skuteczności.

Tego rodzaju analizy możesz zlecić komuś z tego forum, wówczas będzie to bardziej bliskie rzeczywistości.

Zajmuję się optymalizację oraz pozycjonowaniem stron internetowych, wystawiam F.Vat. Proszę śmiało pisać, dzwonić, chętnie odpowiem na wszelkie pytania, wycenię frazy, doradzę.

https://websy.pl/ kontakt@websy.pl, tel: 697715522, NIP: 716-254-81-05, REGON: 060330653

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam opracować po prostu jak kolega wyżej wspomniał analizę SWOT - wady, zalety wejścia nowej firmy na ten rynek.

Aby opracować pełna analizę to albo musisz poznać specyfikę branży albo zlecić opracowanie , każda branża ma swoją specyfikę która przekłada się na realne zagrożenia jak i korzyści do tego podstawą jest określenie nasycenia rynku przez konkurencję .

O ile nie znając się na rynku spożywczym możesz takie analizy przeprowadzić dla nowej firmy produkującej lody opierając się na badaniach o tyle dla firmy pozycjonującej jesteś w stanie określić tylko zapotrzebowanie, ilość konkurencji na rynku ale nie określisz poziomu ryzyka bo zmienia się to w czasie oraz pojawiaja się co rusz modyfikacje algorytmu wymuszające zmiany działania w firmach.

Dodatkowo jest to usługa tak naprawdę zależna od jednego gracza na którego podwórku się ona rozgrywa. Gracza który nie musi się trzymać zasad rynkowych bo po prostu ma monopol ;). Także ciemno widzę :)

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Analiza SWOT kosztuje z tego co wiem

Jadd też to wie...

nie zajmuję się pozycjonowaniem :) Mam za zadanie opracować

:)

Zagrożenia "dla nowej firmy, która chciałaby wejść na ten rynek"? Realne:Google-Penguin-Update.jpg

Panda-Update.jpg

images-300x280.png

itp.

I oczywiście

5214_g.jpg

Lepiej tego się nie da ująć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności