Skocz do zawartości

link - adres strony


tex

Rekomendowane odpowiedzi

Jest adres - www.tania-gazeta.pl. Czy linkowanie w postaci adresu zostanie potraktowane przez googla jako anchor kwalifikujacy sie do sanboxu? Mowie o duzej ilosci linkow wlasnie w postaci adresu.

A w ogole czy link www.tania-gazeta.pl jest to fraza "tania gazeta" czy po prostu fraza "www.tania-gazeta.pl"

Kiedys chyba byla o tym dyskusja, ale nie moge jakos znalezc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to dlaczego piszesz, że jest praktycznie bezwartościowy? kolege w błąd wprowadzasz,

na przykładzie adresu tego forum, link w postaci: forum.optymalizacja.com da dużo, jedynie .com 'zaśmieca', ale względnie niewiele...

www.tania-gazeta.pl nie da tyle co 'tania gazeta' ale nie można powiedzieć, że jest to praktycznie bezwartościowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie był to test, tylko 'nieświadome' pozycjonowanie, poprzez zamieszczanie niemal wyłącznie linków w postaci adresu strony, czasami i z https://, gdzie anchor był w domenie, na dodatek net.pl, tak samo większość zamieszczanych linków przez innych była w postaci domeny,

podsumowując, niemal wszystkie w postaci domeny, strona stała bardzo dobrze w wynikach,

zauważ, że po wpisaniu:

"forum pozycjonowanie"

"forum-pozycjonowanie"

"forum.pozycjonowanie"

google zwraca te same wyniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podsumowując, niemal wszystkie w postaci domeny, strona stała bardzo dobrze w wynikach,

Miałem analogiczny przykład "skopania" pozycjonowania. Pozycjoner przede mną polecił klientowi kupno domeny ze słowem kluczowym, a następnie dodawał po katalogach linki z anchorem w postaci adresu strony. Strona nijak się nie wybijała (fraza średnio konkurencyjna) ponad top30. Dopiero po zmianie domeny i dodaniu niespełna 300 linków z "odpowiednim" anchorem wbiła się w top 3 (wcześniej miała 2x więcej).

Później zrobiłem sobie testa - dwie strony z pomieszanym spamowym contentem - jedna linkowana anchorem a druga "normalnie" na takie same słowa. Wynik analogiczny jak poprzednio.

zauważ, że po wpisaniu:

[...]

google zwraca te same wyniki

1. Po wpisaniu "pozycjonowanie stron" z analogicznymi udziwnieniami ja widze lekkie przetasowania (nasze forum z jakąś tam stroną - dalej nie chciało mi się sprawdzać).

2. Wiadomo nie od dzisiaj, że z zapytań są usuwane różne rzeczy (spójniki etc.). Nie oznacza to, że napotkane anchory linków są traktowane identycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje testy były jaknajbardziej słuszne, nikt tutaj nie powiedzieł, że anchor www.gazeta-wyborcza.pl daje więcej niż 'gazeta wyborcza', bo nie daje,

dyskusja tyczy się 'praktycznie bezwartościowych' anchorów w postaci www.gazeta-wyborcza.pl, a z tym się nie zgadzam, jeżeli w adresie jest anchor to dają sporo,

w Twoim teście zabrakło trzeciego anchora (a może był), o faktycznej wartości 'praktycznie bezwartościowej' co by mogło poweirdzić, że anchor-domena jest tyle samo warty,

ad1. jedyne przetasowanie jakie widze, to w reklamach adword'a,

ad2. co oznacza to też, że nie są nie traktowane identycznie, w każdym razie na pewno nie są 'praktycznie bezwartościowe'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dyskusja tyczy się 'praktycznie bezwartościowych' anchorów w postaci www.gazeta-wyborcza.pl, a z tym się nie zgadzam, jeżeli w adresie jest anchor to dają sporo,

No dobra - może troszkę mnie poniosło, więc napiszę swoje oficjalne stanowisko w tej sprawie.

Mamy 3 linki:

- "pozycjonowanie stron"

- "pozycjonowanie.stron.pl"

- "https://www.pozycjonowanie.stron.pl"

Pierwszy jest najbardziej wartościowy - z tym się obydwaj zgadzamy (?).

Drugi ma imho 20-50% wartości pierwszego - zależnie od konstrukcji i ilości śmieci na końcu - tu się już nie zgadzamy (?).

Trzeci to jest totalna porażka ze względu na "https://www." na początku - tu się tym bardziej nie zgadzamy (?).

Do czego zmierzam - popatrz sobie na anchor zacytowany powyżej przez Erbit (który nie odmienia mojego nicka, więc ja jego też nie będę :)). W tym przypadku większość "mocy" zostanie położona na frazę "EL-TRONIK". Dlaczego? Prześledź sobie po katalogach różne dziwne anchory typu "zakłady,bukmacherka,najlepsze ceny(20 innych słów kluczowych)" itp.

W tych przypadkach strona idzie do góry na słowo do pierwszego znaku specjalnego (przecinek, kropka,slash,plus, cokolwiek podobnego). Natomiast anchor ze spacjami bez innych znaków specjalnych jest traktowany jako jedna fraza.

Wnioski:

Pozycjonując anchorem "ogórki, jabłka, kapusta, buraki", pozycjonujesz de facto na "ogórki" tyle że dużo słabiej niż z tymże słowem jako pojedynczym w anchorze.

Pozycjonując anchorem "ogórki jabłka kapusta buraki" pozycjonujesz dokładnie na takie zapytanie. Strona dodatkowo pójdzie do góry pod "ogórki" ale słabiej niż w przypadku wyżej.

Odnosząc to to URLi w anchorach - myślę że każdy potrafi zrobić to przez analogię :D

Dlatego właśnie uważam, że poycjonowanie URL'ami w anchorach to porażka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności