Skocz do zawartości

Sieci reklamowe - idmnet?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

chciałbym zapytać jakie macie doświadczenia z sieciami reklamowymi. Podpisaliśmy umowę z idmnet, dopiero miesiąc będzie mijał... ale zarobek bardzo zabawny ... przez cały miesiąc taki co z 1 dnia adsense :) Reklamy zasięgowe, więc stawki śmieszne ... czy to standard?

To moja pierwsza współpraca z sieciami ... tematyka kobieca.

Czego szukam, to dobrego dodatku do adsense :)

Pozdrawiam

jachu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IDMNet - nie polecam, stawki niskie i lecą w ch*ja jeżeli chodzi o statystyki, zaniżając je czasem nawet o 50%, w dodatku w umowie masz różne "fajne" kary umowne. Tak w każdym razie było ok 1 - 1,5 roku temu kiedy kończyłem z nimi współpracę. Są lepsze zapychacze reklamowe i dodatki do adsense - nawet adtaily jest lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kampanii zasięgowych śmietany nie ma. Poczekaj aż dadzą Ci coś dedykowanego - można trafić na perełki z dobrymi stawkami.

Jeśli masz trochę grafiki na stronie to zastanów się nad pixad.pl, to dodatkowe źródełko z powierzchni reklamowych, na których zazwyczaj nic się nie emituje (np. zdjęcia w artykułach).

Nie ma to jak skuteczna pozycjonowanie od  mediapremium.pl ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ROS-a (Run on Site) to bym za bardzo nie liczył, tzn, zawsze może się trafić fart że jakiś klient się uprze, że akurat na witrynie Jacha chce mieć reklamy i może za to dużo zapłacić. Jednak ROSy to zazwyczaj są największe serwisy - filmweb, etc. którymi zajmują się Senior Account/Traffic Managerzy.

Jeżeli Jachu jako opiekuna ma Junior Account/Traffic Managera to otrzymanie ROSa jest mało prawdopodobne i będzie się działo to o czym pisałem - zlewka wydawcy. Z agencjami typu IDMNet to jest sens podejmować współpracę jak się ma setki tysięcy UU miesięcznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100k UU to już nie tak źle... co do pierwszego miesiąca - to o ile nic się nie zmieniło, pierwszy miesiąc jest miesiącem gdzie twoja witryna jest "testowana" i pojawiają się "testowe" reklamy. Przy czym te testowe reklamy niczym się nie różnią od normalnych, czytaj: w pierwszym miesiącu oddajesz im powierzchnię za friko i płacisz frycowe. Kolejne miesiące powinny być lepsze.

Tak czy inaczej porównaj sobie w ich adserwerze do którego dostałeś dostęp liczbę wyświetleń reklam i porównaj z ruchem, a szczególnie liczbą UU.... wyjdzie "trochę" za mało.

To znaczy, Ty może nie będziesz miał porównania ale ja po podpisaniu umowy byłem jeszcze na ich starym adserwerze i wtedy było ok. Później wprowadzili nowy adserwer i nagle wszystkie statystyki CPM (i liczba kliknięć!) spadły o około 50% i tym samym przychody też, mimo takiego samego ruchu.

Trzy miesiące chciałem się dowiedzieć co się takiego stało, w odpowiedzi jedynie wykręty, więc skończyłem współpracę. Grałem całkowicie fair, żadnego nabijania ruchu ani kliknięć, normalny naturalny ruch.

Natomiast miałem jedną kampanię ROS która faktycznie była lukratywna - i tylko chyba na to możesz liczyć i czekać a nuż jakaś przyjdzie, bo te zwykłe stawki RON/ROC przy tym adserwerze to marnowanie powierzchni lepiej już tam wsadzić adkontekst, adtaily albo inne programy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności