Skocz do zawartości

[prywata] ok. 3000pln. Aż boli jak pomyślę...


Edyta

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 37
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

jak masz jeszcze miejsce na dysku jakieś to zainstaluj sobie jakiegoś linuxa i zobacz sama.

a jak nie to odpal jakiegoś liveCD czy ubuntu czy knoppix.

fakt dla grafików bez windy to jest ciężko, ale dla zabawy to sobie gimp wystarczy. na OO pracuje w firmie wszystko czyta jak do tej pory bez problemu, (zaczynałem na starOfiice 5.2 w firmie) MsOffice to jak dla mnie zbędny wydatek.

dymna.jpg

Przyjaźń psa na całe życie. ZAGINĄŁ DOM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ktoś na forum kto ma firmę na Linuxie?

Ja mam firmę na linuxie. Tak jak napisali ludzie - trzeba na to sporo czasu, ale do pozycjonowania czy prostej grafiki wystarcza w zupełności.

Darmowy do faktur - LeftHand. Niestety ma sporo buraków - ostatnio go wywaliłem w kosmos, bo za cholerę nie chciał wystawić mi faktury z datą wcześniejszą (chciałem wystawić 1 kwietnia fakturę na 31 marca). Skutek był taki, że musiałem fakturę przerabiać w photoshopie, bo data musiała być taka a nie inna...

Windows - ok 400 brutto, OpenOffice.ux.pl 2.0 - jak dla mnie lepszy niż MS office. Photoshop - pokombinujesz to kupisz jakąś starą wersję (powiedzmy 7) za parę złotych - wtedy upgrade do CS2 kosztuje poniżej 1000 pln (coś mi się kojarzy 700 pln). Tylko się nie natnij na allegro na "pseudolegalne" PS 7, często ostatnio spotykane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się przymierzałam, możesz napisać coś więcej o tych 'pseudolegalach".

Często można spotkać na allegro "oryginalne wersje Photoshopa 7" za 400 pln - nieużywane, z numerem seryjnym, fakturą etc. Rozmawiałem na ten temat z dystrybutorem programów Adobe (niestety historia korespondencji się nie zachowała).

Stwierdził krótko - takie płytki to najczęściej piraty, i upgrade do PS2 z takiego czegoś nie będzie legalny, mimo iż masz fakturę. Kiedyś photoshop był sprzedawany razem z urządzeniami typu drukarki czy skanery w wersji OEM. Jeśli kupujesz takiego Photoshopa z myślą o upgrade do wyższej, to musisz do niego mieć umowę kupna/sprzedaży lub fakturę, oraz dowód zakupu urządzenia z którym ów program był rozprowadzany (jeśli nie masz takowego urządzenia).

W brew pozorom da się czasami dopaść na allegro takie wersje, ale trzeba mieć szczęście. Nie ryzykowałbym kupowania "oryginalnego nierozpakowanego PS 7 z zagranicy" bo to najczęściej oprogramowanie którego "dystrybutorzy" reklamują sie w spamie typu "Windows 80% taniej".

Edited - żeby nie było wątpliwości - ja piszę o Photoshopie CS2, który normalnie kosztuje gdzieś w granicach 3,5k pln (wersja BOX), natomiast opcja upgrade ( z wersji PS 7 i wyżej) kosztuje już tylko ok 700 pln. Jak więc widać gra jest warta świeczki :D

Pozdrawiam,

Z

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie polecam OOo, w przypadku problemów z odczytem M$Plików są ewentualnie MSOfficeViewery.

AFAIR jakas gazeta robila test i Works gorzej opdczytywal pliki Worda niz OO. Wie ktos moze jak jest z zapisem plikow w formacie Worda przez OO? Niestety, wymagaja ode mnie formatu .doc ;)

Oficjalna strona serii Football Manager ( FM 2005, FM 2006 ) - CM Revolution

Forza MLKS Woźniki Śląskie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Windows XP OEM 350zł a w tym mamy na rok AV do pobrania ze strony, co do programu do faktur to polecam darmowy lefthand, do pisania i czytania dokumentów OOO. Photoshop dla grafika, GIMP dla lekkich korekt. Z linuxem sobie daj spokój.

Potrzebujesz pomysł na biznes? Zapraszam na największe forum biznesowe w Polsce!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja rowniez mialem podobny problem, gdyz wlasnie zakladam dzialalnosc gospodarczą

i tak go rozwiazalem

SYSTEM OPERACYNY : WinXP (dolaczony wraz z laptopem) + MANDRIVA 2006

BIURO : bezapelacyjnie OpenOffice 2

GRAFIKA : PhotoshopElements (ok300zł) + Gimp

ANTYWIRUS : Avast (2lata 150zl)

FLASH : SWiSHmax (250zł) (na proste animacje wystarczy)

WWW : Pajaczek (ok 300zl) + NVU (nowy, bardzo fajny edytor Mozilly) + jEdit (albo jakis inny darmowy program do kodowania php)

Zajmujesz się pozycjonowaniem stron i szukasz kolejnych branż, w których możesz zarabiać? - seo.biznesmlm.pl- zarabiaj na suplementach

Znaczenie snów w sennik.biz

Nowy serwis z artykułami : www.magazynallinclusive.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Photoshopek kosztuje ok 2 tys zl, flasha mam MX - starsza wersje - tylko 1700 zl, myslalem o zmianie na nowsza wersje bo moj staruszek juz wymieka np przy video stream ale szkoda mi wywalac znowu 1700 zl na nastepna wersje, chyba pomysle o upgrade ale tez nie jest tanie :]

no cos - w polskich realiach nie ma lekko - ale tez polecam open office - taki bardziej dopracowany microsoft office i jeszcze za darmo ;)

Dla tych co lubią na biało i dla tych co na czarno:
logo_ap.jpg godmodelogo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności