Skocz do zawartości

[Prywata] wysoki rachunek w Plus.


Nikonem

Rekomendowane odpowiedzi

Miesiąc temu przedłużyliśmy umowę w Plus na dwa telefony firmowe. W jednym był pakiet internetowy (2,5 giga) a w drugim wcześniej nie było a ma obowiązywac od nowego okresu rozliczeniowego. Niestety moja Pani obejrzała kilka filmików na YT (jakieś 70 minut oglądania) i operator życzy sobie za to około 1200 zł brutto.

Wg. Was jest jakaś szansa na uniknięcie tej płatności?

Piłeś? Nie jedź (i nie loguj się na forum) !

Siciliano: Robić szeptankę tutaj to jak sprawdzać w zbiorniku poziom paliwa zapalniczką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

jest jakaś szansa na uniknięcie tej płatności?

Z przykrością muszę stwierdzić, że nie.

Z reguły, zanim zacznie obowiązywać pakiet internetowy połączenia do internetu są drogie.

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także raczej nie widzę opcji.

W nowelizacji prawa telekomunikacyjnego jest z tego co pamiętam zapis o wymogu powiadamiania abonenta o przekraczaniu limitu/limitów transferu, jednak nawet nie ma się co zagłębiać w te przepisy, bo i tak wchodzą w życie dopiero od 22-06-2013 ;)

Nie pozostaje Ci więc nic innego jak zapłacić no i nakazać swojej Pani odpracowanie tegoż zadłużenia :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś w umowach był zapis, że gdy przekroczy się pewną kwotę otrzymamy powiadomienie lub wręcz rozmowy wychodzące zostaną zablokowane. A tutaj w ciągu trochę ponad godziny wypływa duża kwota i nic. Ja rozumiem- czytanie umowy, czas obowiązywania taryfy itd. ale taka kwota to gruba przesada, dlaczego nie rządaja od nas nie tysiąc a sto tysiecy ;)

W sieci przejrzałem kilka tematów ale żaden nie daje nadziei innej aniżeli rozłożenie płatności na raty.

Piłeś? Nie jedź (i nie loguj się na forum) !

Siciliano: Robić szeptankę tutaj to jak sprawdzać w zbiorniku poziom paliwa zapalniczką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zapewne UOKiK ma to gdzieś. Do tego jeszcze umowa na firmę więc pod UOKiK nie podpada.

e: Trens, mi mówiła, że oglądała zaległy serial o Ani German ale kto to tam wie ;) Jak dokładnie przyjrzałem się rachunkowi to wychodzi 1400 brutto bo reszta to abnonament.

Piłeś? Nie jedź (i nie loguj się na forum) !

Siciliano: Robić szeptankę tutaj to jak sprawdzać w zbiorniku poziom paliwa zapalniczką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem podobną sytuację, ponieważ na dwóch telefonach w plusie miał być aktywowany pakiet internetowy, a został tylko na jednym. W rozmowie z konsultantem wyraźnie zaznaczyłem, że pakiet ma być na tych dwóch numerach i jeszcze pod koniec rozmowy zapytałem ponownie.

Złożyłem reklamacje mailowo powołując się na tą rozmowę i została rozpatrzona pozytywnie i nawet dostałem przeprosiny. Próbuj może Ci uznają ;)

Tu miała być sygnatura...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jesteś ich klientem jakiś czas to pisz odwołanie. Napisz, że myślałeś, że to na tym numerze jest ten pakiet z internetem.

Warto zaryzykować. Mój szwagier miał podobną sytuację ale w Orange, chyba też 1200 do zapłaty, troszkę ściemnił, uznali reklamacje i jeszcze w rączkę całowali. No, ale w Plusie może nie całują :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś mial abonament przy końcu okresu to jeszcze by była szansa dogadania .Ja tak miałem pewien "madry osobnik" tak się pobawił telefonem że wyszedł rachunek 400stówki prawie. Abonament ponad 100/mies i dwa miesiące do końca okresu , w sieci od dwóch lat. I poszełem do punktu i powiedziałem wprost jesli mi to anulują to przedłużam umowę jeśli nie to idę do konkurencji. Skończyło się tym że zapłaciłem 50 zł i jeszcze dostałem ekstra minuty .Ale ty dopiero co przedłużyłeś kurde to ciężko może być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złożyłem reklamacje mailowo powołując się na tą rozmowę i została rozpatrzona pozytywnie i nawet dostałem przeprosiny. Próbuj może Ci uznają

Spróbuję podążyć tym tropem.

Sytuacja jest taka, że przynajmniej jeden telefon w plus na firmę mamy cały czas od 2007 roku. W sumie cały problem polega na tym, że pakiet internetowy został wykupiony ale działać ma od nowego okresu rozliczeniowego. Niestety nie pamiętaliśmy o tym.

e: Bardzo dziękuję Wam za pomoc i pozostawienie małej nadziei ;)

Piłeś? Nie jedź (i nie loguj się na forum) !

Siciliano: Robić szeptankę tutaj to jak sprawdzać w zbiorniku poziom paliwa zapalniczką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety moja Pani obejrzała kilka filmików na YT (jakieś 70 minut oglądania) i operator życzy sobie za to około 1200 zł brutto.

Wg. Was jest jakaś szansa na uniknięcie tej płatności?

No to moj kolega parę lat temu kupił nowego laptopa i bardzo mu się podobała aktualizacja oprogramowania online np na rybach i takie tam ... w każdym bądź razie wyszło mu ponad 3.400 zł za net i nie miał wyjścia musiał bezahlen . W Twoim wypadku będzie tak samo nie masz podstaw do jakiejkolwiek reklamacji .

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było, za te ponure (realne?) podpowiedzi również dziękuję :) Cóż, czuje się ostro naciągnięty ale co zrobić. Wysmaruję maila, popije go browarem a jak trzeba będzie zapłacę. Obmyślam właśnie karę dla mojej Pani. Nie wiem jednak czy nie będę musiał jej anulować ponieważ to ja pokazałem jak obsługiwać to cudo (S3 mini).

Piłeś? Nie jedź (i nie loguj się na forum) !

Siciliano: Robić szeptankę tutaj to jak sprawdzać w zbiorniku poziom paliwa zapalniczką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W T-Mobile jest taka opcja, że przychodzą sms o przekroczeniu limitów w PL i zagranicą. Kwoty ustalasz sobie sam w panelu t-mobile. A i w telefonach z Androidem przecież też są odpowiednie aplikacje, które choć orientacyjnie dają info ile się danych wykorzystało.

Internety robie! Jeśli Ty też to sprawdź nowy SAX.PL - tani hosting www. Kod rabatowy dający 50% zniżki to: [sAX2014].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności