Skocz do zawartości

Jak piją Rosjanie


TRENS

Rekomendowane odpowiedzi

MaxPan, nie wstydź się. Co prawda widać zacofanie na tym filmie ale na pewno w ostatnich latach coś się tam zmieniło :).

A tak na poważnie to człowiek zdolną bestią jest i jeżeli chce, to zawsze znajdzie jakiś sposób aby się napić.

seowyszbanner.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne ze piją i to dużo, ale film jest tendencyjny :D Absolutnie nie wstydzę się. Wszędzie się pije w Polsce, w Rosji, Finlandii. Chodzi mi o tendencje i td, A tendencje pokazują że właśnie w porównaniu z latami 90-2000 poziom alkoholizmu w Rosji spada. Jest to zasługa również edukacji antyalkoholowej co jest prowadzona na duża skale.

Nu jak wszędzie najbardziej pija te najbiedniejsze a wtedy cierpi najbardziej rodzina, dzieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój dziadek zawsze mówił "Alkohol i inne używki zostali stworzone dla człowieka a nie dla zwierząt wszytko można ale tzreba to robić z głowa". Co ciekawo ile jego pamiętam pil do śniadania 100g do obiadu 100g i do kolacji 100g a nigdy w życiu nie widziałem jego pijanego. Przeżył 92 lata i do 85 roku życia pracował w swoje własnej masarni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś bywałem często na Ukrainie, jak już wchodzimy na temat picia Rosjan, (w Rosji typowo nie byłem, ale każdy wie o co chodzi) . Ukraińcy piją, ale tak że załatwią Ci każdą sprawę, nawet jak będzie napity w trupa, będzie pamiętał że coś obiecał.U Polaków jakoś to inaczej z reguły wygląda. Ukrainiec, z (doświadczenia wiem, że Rosjanie też), jak powie Ci że jutro na godzinę 12:00 będziesz miał czołg, będziesz go miał.

Ile razy podczas przekraczania granicy miałem tak że w ramach łapówki, (parę ładnych lat temu), nie chcieli kasy, ale np. baterie do latarek, wierzyli że następnym razem im przywieziesz. I Cię puszczali. Co nie lubią to cwaniaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MaxPan, Rosjanie, Ukraińcy, razem kiedyś byliście jednym Państwem. Co mi się u Was podoba, (mam wielu znajomych na Ukrainie czy w Rosji, w Ukrainie bardzo często, można powiedzieć że nawet jakiś czas tam mieszkałem), nie ma żadnej opcji jakiegoś ściemniania.

Spotykam się z kimś, rozmawiam na temat że potrzebuję np. kałasza, jak się podejmie, nawet na tym straci, ale będę miał tego kałasza.

Moim zdaniem bardzo towarzyski naród, można powiedzieć że lepiej wyjechać tam niż do Afryki na wakacje.

Miałem kiedyś zdarzenie będąc na Ukrainie w restauracji. Przyszło 4 gości, (Ukraińców), wielcy strasznie, widać że mają "coś", pod pachą, grzecznie sobie pogadaliśmy, zostaliśmy można powiedzieć do tej pory przyjaciółmi, a jeden z kolesi jak zaczął się stawiać podjechała czarna BMW, z zaciemnionymi szybami, i wysiedli milicjancji. Zabrali paszport i pojechali.Nie powiedzieli gdzie. Acha jego też zostawili.

Ponieważ Polak sobie myślał że jak ma paszport to mu wszystko wolno, nie tędy droga.

Jak się z nimi żyje ok. to wódki się napijesz, obcy człowiek Cię nakarmi, przenocuje itp.

A że piją?, niech piją, liczy jak się zachowują po tym piciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja 3 grosze dorzucę. Mam znajomego co kiedyś sprowadzał drzewo z Syberii. Wiadomo interes czasochłonny itd , więc brał kogoś do pomocy , żeby pilnował tego na miejscu. Współpraca kończyła się zazwyczaj po kilkunastu tygodniach (pili). Więc wziął muzułmanina czy jakiegoś innego jechowego (wiem na bank , że religia nie pozwalała mu pić , i że przez prawie 50 lat życia nigdy nie pił alkoholu). Po kilkunastu dniach miał jakieś problemy i musiał jechać na miejsce. A ten ledwo żywy proponuje mu "ćwiarteczkę" :D.

OT:

Wiecie może jaki tytuł ma taka komedia z Rosji...za małolata oglądałem i tylko 2 szczegóły pamiętam:

a) na bank była w tvp2 kiedyś w cyklu "Kocham Kino"

B) był tam motyw , że gościu założył się z kimś , że w jakimś tam stawiku są takie i takie ryby (poszedł do rybnego i na żywca heh). Kupa śmiechu była.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności