Skocz do zawartości

Założenie działalności gospodarczej / samozatrudnienie


mr.suchy

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Chciałbym załozyć własną działalność ale nie moge to zrobić w "prosty" sposób. Czy jest mozliwość aby założyć działalnośc gospodarczą np. 1 czerwca ale w formularzu zdefiniować że otwarta będzie od 1 października. Czy w takim przypadku płacę ZUS itp przez ten okres ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZUS płacimy z okres w którym mamy aktywną działalność, a nie koncepcję na nią...

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najłatwiej zrobić to on-line, tylko musisz sobie potwierdzić EPUAP czyli elektroniczny podpis, ale to akurat prosta sprawa.

Czyli bez wizyty w urzędzie się nie obejdzie, poza tym koszt elektronicznego podpisu to 300 zł rocznie, do tego ciekawe czy w ZUS da się złożyć ZUS-ZUA i ZUS-DRA przez internet? Również czy można zarejestrować się jako VATowiec przez internet?

Nazwę firmy zmieniasz edytując wpis w CEIDG no i oczywiście musisz potwierdzić zmianę w dowolnym urzędzie gminy lub miasta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kesera Teraz wystarczy tylko złożenie deklaracji CEIDG i całą resztę formalności robią za Ciebie. Nie trzeba udawać się do ZUSu.

Pamiętam, że jak szedłem z deklaracją CEIDG do urzędu miasta, to byli tam tacy, którzy wypełniali ją przy oddawaniu i pytali przyjmujących deklarację jaką formę księgowości wybrać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Ja mam zamiar założyć firmę z pomocą Infaktu. Wszystkie formalności załatwią za mnie, co mnie bardzo cieszy bo na samą myśl o urzędach robi mi się słabo... Znalzłem też niedawno na (szemrany link do strony) ich ofertę programu do księgowania, z pewnością mi się przyda bo nie mam zamiaru zatrudniać księgowej.

Nie tak się zaczyna przygodę na forum i nie tak się robi marketing szeptany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zamiar...

Nie tak się zaczyna przygodę na forum

Przecież ma nick Łasuch. Chce na batonika pewnie i mu się spieszy. Obawiam się jednak, że takim sposobem na suchary nie starczy ;)

e: No i na tym przykładzie pomyślcie komu zlecacie szeptankę na forach. Dorwie się taki Pajac do zlecenia i zepsuje opinię nawet dobrej firmie.

Piłeś? Nie jedź (i nie loguj się na forum) !

Siciliano: Robić szeptankę tutaj to jak sprawdzać w zbiorniku poziom paliwa zapalniczką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności