Skocz do zawartości

Mniejszy zus z partnereu.info


wmp3

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 75
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Kompletnie nie zrozumiałeś mojego posta. Może kiedyś dostrzeżesz w nim sedno sprawy.

Wydaje mi się że dobrze zrozumiałem, zamiast płacić zusowi chcesz dawac te pieniądze ludziom do ręki, tylko nie powiedziałeś co zrobić w sytuacji kiedy jeden z drugim nie będzie płacił skłądek a cos się stanie i ktos będzie musiał zapłacić.

To właśnie po części jest wina tych "darmozjadów".

50tys. zatrudnionych w zusie, gdzie średnie wynagrodzenie sięga ok 4000 zł a w zusie (na przykładzie placówki w moim mieście) 6 okienek do obsługi gdzie pięciu "darmozjadów" popija kawkę lub układa pasjansa a w jednym okienku przyjmują interesantów.

No dokładnie tak jest, powiem więcej darmozjady się jeszcze wywyższają a umnie nie daleko był przypadek zdesperowanego niewinnego cżłowieka który w przypływie emocji powiedział swoje zirytowany lekceważeniem żeby najchetniej wysadził ten urząd, finał był w sądzie i chyba nawet przegrał. Dalej uważam że to nie ich wina, oni są tylko odzwierciedleniem tego jakim jestesmy społeczeństwem dla siebie.(i tu wreszcie mogę pochwalić zachód, tam jakos sa normalni urzednicy, bynajmniej dla swoich)

Pretensje mam do nich i zaczynam mieć do Ciebie, za te herezje

Cóż jeśli kilkańascie milionów osób nie potrafi sobie poradzić z małym procentem darmozjadów to raczej świadczy o słabości tego społeczeństwa które jest winne temu gdyż ta sytuacja wynika bezpośrednio z bierności naszej, więc to nasza wina w 99%. bo jeśli miał bym przyjąc drugie założenie to musiał bym dojśc do wniosku że w państwie żyje procent ludzi a reszta to stado tępych baranów które ni epotrafi wykorzystać swoje większości. Najłatwiej jest powiedziec to jest ich wina. :D

Gdybym nie musiał płacić tak dużych składek zus, to chętnie tą różnicę przeznaczyłbym na wypłaty pracowników.

A co stoi na przeszkodzie jesteś w wiekszości która tak myśli, zbierzcie sie i to zmieńcie zamiast szukać winnych swojej nieporadności. (tu jes tjak w biznesie trzeba wykorzystywać okazje a mamy ją nieprzerwanie od ponad 20 lat :D )

Ja tworzę swoją firmę. Ode mnie się to zaczęło i na mnie się skończy

Czyli ty zakładasz firme potem twoi pracownicy tworza przez lata jej wartość ale całość zasług i zysków chcesz przeznacząc dla siebie i to uważasz za uczciwe ale juz pracownika zus który poprostu dostał taką fuchę, takie stawki są ustalone z góry i to za twoim przyzwoleniem zresztą uważasz za tego be hehehe :) .a on poprostu wykorzystuje swoją pozycje tak jak ty. A to ze jest wredny cóż, co raz bardziej nasze społeczeńśtwo zachowuje sie i uczy nasze dzieci znieczylicy i traktowania innych ludzi z góry czemu pracownik zus miłąby byc inny w kócu zyje tak samo wśród nas?

Jeżeli Ty w swojej firmie nie masz nic do powiedzenia a zwykły pracownik "tworzy Twoją firmę" to obudź się w końcu bo przyjdzie dzień, że ten pracownik Ciebie zwolni.

Sory ale to ty się obudź, bo biznes chcesz prowadzic po amerykańsku ale podatki płacic jak w jakims socjalnym państwie. Polska zostala sprzedana i głowne zyski które powinny trafiac do budżetu trafiaja po za Polske więc nie oczekuj podobnych warunków jak w Angli czy innym państwie. Bądź konsekwentny. Oddaj 30% zysków swoim pracownikom oni będa zadowoleni, zamiast ciebie będa płacic zusj który ty musisz na nich płącic i tak narzekasz na to , ty będziesz mial 70% zysków firmy za siedzenie na stołku i pierdzenie i wszyscy będa zadowoleni.

Ale nie :) jestes zbyt zachłanny na pieniądze i musisz ściagac 100% zysków bo ty załopżyłes firme i uważasz ze do końca zycia nalezy ci sie 100% tak jakbys ty tworzył 100% wartości tej firmy :D

Tworzysz 100% wartości firmy że bierzesz sobie prawie 100% jej zysków? Uważasz to za ucziciwe? :D

Nie potrafię zrozumieć Twojego uwielbienia do zusu,

Bo ja nienawidze zusu i go nie opłacam(bezpośrednio bynajmniej) i w praktyce stosuje to co ty chciałbyc robić ale nie możesz bo ci żal 30% wartości firmy oddać ludziom którym sie one należą bo to oni głownie pracuja na 100% jej sukcesu.

Twojego uwielbienia do zusu, wysokich podatków i kradzieży w imię lenistwa.

Nie czytasz tego co pisze albo nie rozumiesz mojego podejścia . A wysokie podatki to jest twoja,moja , nasza wina pozwalamy obycm zagraniac Polske , kupujesz w marketach obce produkty wspomagając inny budżet państwa to potem nie dziw sie że sa wysokie podatki :D co do głodnych to ja rozumiem ciebie głodan osoba ma zdechnac z głodu a nie ukrasc jedzenie , brawo gratuluje

Ja na koszt państwa ?? to źle sądzisz od 15 roku zycia zyje praktycznie na własny koszt a od prawie 15 lat nawet złotówki nie wzięłem ani od tego państwa ani od żadnego innego . I teraz ja śmiem twierdzić skończ z tym egoizmmem i ocenianiem innych tylko dlatego że maja inne podejście do zycia, bo jesli ja dla ciebie jestem nienormalny z tego powodu że sie dziele zyskami firmy z ludzmi którzy tworza ta firme i jej wartość to ja nie ma nic tobie do powiedzenia bo dla mnie to jes tjak najbardziej naturalne.

Rozumiem że jakbys tworzył z dwoma kolegami wspólnie jakis projekt i na jego końcu oni by wpisali swoje nazwiska jako główni projektanci, wzieli by tez odpowiednio większośc zysków z niego a ciebie by wpisali tylko jako pomocnika i dali powiedzmy jakies ochłapy ty bys się na to zgodził zapewne wziłą 1500 zł i był zadowolony :D

PS. I nie bierz wszystkiego do siebie co pisałem , bo sytuacja odnosi się do większości z nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej gospodarka by na tym wyszła gdybym mógł ten zus oddać pracownikowi

Tak tylko że połowa z nich by sama nie płaciła tych składek i w razie czego musielibyśmy pozostawić taką osobę samemu sobie lub wszyscy się składać na nia.

Niestety ale muszę się zgodzić.

Kiedyś miałem ok 30 pracowników i każdy miał założoną jakąś tam działąność. Ja im płaciłem regularnie wyngrodzenie + to co powinni zapłacić na ZUS i zdrowotne. Połowa z nich nie płaciła jednak na ZUS w ogóle, inni często zapominali. A nie byli to ludzie o niskiej świadomości. Wszyscy po szkołach, z dużej aglomeracji jaką jest 3-miasto.

Sorry, nie odpowiadam na PMy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej gospodarka by na tym wyszła gdybym mógł ten zus oddać pracownikowi

Tak tylko że połowa z nich by sama nie płaciła tych składek i w razie czego musielibyśmy pozostawić taką osobę samemu sobie lub wszyscy się składać na nia.

Niestety ale muszę się zgodzić.

Kiedyś miałem ok 30 pracowników i każdy miał założoną jakąś tam działąność. Ja im płaciłem regularnie wyngrodzenie + to co powinni zapłacić na ZUS i zdrowotne. Połowa z nich nie płaciła jednak na ZUS w ogóle, inni często zapominali. A nie byli to ludzie o niskiej świadomości. Wszyscy po szkołach, z dużej aglomeracji jaką jest 3-miasto.

Dlatego trzeba budować przytułki dla starców. Ze swojej strony mogę podarować 10 kg ryżu miesięcznie. Takie rozwiązanie będzie z pewnością tańsze od ZUSu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony mogę podarować 10 kg ryżu miesięcznie

No i jakby tak zrobił co 10 Polak to mamy kilkańascie milionów kilogramów ryżu i może wreszcie by znikneli ludzie z naszego kraju którzy musza jedzenia po śmietnikach szukać, może kolejny społeczny przytułek miałby co im dawać a to tylko 10kg ryżu które jak widac po sytuacji w Polsce nawet taka prosta rzecz jest dla nas trudna a wolimy narzekac na cos co możemy zmienić wkażdej chwili :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez sensu. Nikt nie każe płacić ZUSu. Można zarejestrować spółkę (jednoosobową) i mieć ten temat z głowy. Zasady rozliczeń identyczne jak dla jednoosobowej DG. Coraz więcej osób legalnie przestaje płacić ZUS, przynajmniej tak mówi moja księgowa.

https://i-precle.pl

Aktualnie zapraszam na https://prosonica.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można zarejestrować spółkę (jednoosobową) i mieć ten temat z głowy.

To żeś teraz wymyślił. Nie wiem jaką spółkę masz na myśli jezeli z o.o. to przy jednoosobowej i tak zapłacisz ZUS.
Sprzątanie Wrocław to oferta dla ludzi oszczędzających swój czas, skorzystaj również z usługi pranie dywanów Oleśnica
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W spółce zoo musi być co najmniej jeden wspólnik, żeby nie płacić ZUS https://www.terazbiznes.pl/news/696/zalety-i-wady-spolki-z-o-o

Otóż to, nawet jak wezmiesz drugiego wspólnika z 1% udziałem to na księgową (pełna księgowość) wydasz więcej niż na ZUS.

Z drugiej strony ludzie kombinują zamiast przepisać firmę na męża/ żonę jak małżonek pracuje odprowadzacie tylko 250 zdrowotnego, jak nie pracuje to ma 2 lata małego ZUSu

Sprzątanie Wrocław to oferta dla ludzi oszczędzających swój czas, skorzystaj również z usługi pranie dywanów Oleśnica
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

To jest niezła lipa, firma nawet nie podaje adresu, siedziby na stronie, a najlepszy jest regulamin, który po prostu ma za zadanie podkładki, że firma niby udziela jakiejś usługi konsultingowej, a służy to jedynie temu, że jak ktoś rezygnuje, (3 m-ce wypowiedzenia, tak jest w regulaminie, jak zwykle maczkiem); nie podpisując umowy z rzekomym pracodawcą na Słowacji płaci za usługi konsultingowe, czyli nie za zus (któryś z ich pakietów na stronie www).

Nie dostarczają potwierdzeń opłacania składek, brak ubezpieczenia zdrowotnego, możliwe kontrole- brak wynagrodzenia z wykonywanej pracy za Słowacji; przecież nikt nie będzie wypłacał wynagrodzenia za darmo.

Nie dajcie się złapać na wędkę, z tego co wiem żadne składki nie są opłacane, to oszustwo polskiego i słowackiego zusu, umowy zawierane są z upadającymi firmami, później zakładane są nowe i tak się kręci interes, a składek nie ma, ani w Polsce, ani na Słowacji.

Wg mnie to kolejne oszustwo internetowe, mające na celu szybki zysk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez sensu. Nikt nie każe płacić ZUSu. Można zarejestrować spółkę (jednoosobową) i mieć ten temat z głowy. Zasady rozliczeń identyczne jak dla jednoosobowej DG. Coraz więcej osób legalnie przestaje płacić ZUS, przynajmniej tak mówi moja księgowa.

W przypadku (chyba) każdej spółki nie musisz płacić zusu, ale pozostaje kwestia wyciągnięcia z niej środków na przysłowiowy chleb. Druga sprawa to podwójne opodatkowanie p. dochodowym.

Zasady rozliczeń identyczne jak dla jednoosobowej DG? Pierwsze słyszę o takim czymś. Daj konkretne namiary na ustawę lub cokolwiek co jest wiarygodnym źródłem.

https://wyborcza.biz/Firma/1,101962,11387827,Dzialalnosc_gospodarcza__Nie_rejestruj_jednoosobowej.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ZUS to jawne okradanie Nas i tak naprawdę nie będziemy mieli z tego nic. Czemu ja mam całe życie pracować na emerytów obecnych, bezrobotnych, pijaków biorących zasiłki na kolejne libacje, a kiedy będę pracował na siebie. Płać dochodówkę, VAT, ZUS, opłaty za czynsz, prąd, gaz.... kuźwa a gdzie na życie? Wolę odkładać pieniądze sam, więcej na tym zarabiam niż Nasze nieudolne państwo.

I jakby był skuteczny sposób, aby im nie płacić choćby 100, 200 to chętnie się przyłącze...

Zapraszam także na mojego bloga Jacek Jagusiak. Oferuje także usługę odwirusowania stron www jak i serwerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

czy ktoś z Was korzysta lub korzystał z usług serwisu partnereu.info , który oferuje opłacanie mniejszego zusu ?

Pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedź.

Nie daj siebie okradać firmom, którym zależy tylko na szybkim zysku, firmy optymalizujące najczęściej zakładają firmy w EU, np na Słowacji następnie zamykają jedne w których może dojść do kontroli, a otwierają nowe. W większości przypadków to zwykła grabierz i nie ma co liczyć na jakąś emeryturę z tych niby składek. Brak wynagrodzenia i fikcyjne zatrudnienie, to bardzo prosta sprawa do wykrycia, wystarczy przeanalizować konto bankowe. A wtedy oprócz składek dla "optymalizatorów" dojdą zaległe opłaty dla ZUS. To kwestia czasu, żeby namierzyć taką fikcję "optymalizatora". Sam mam teraz problemy z jedną z firm o której się tu pisze, nie podpisałem umowy z fikcyjnym pracodawcą ze Słowacj, a teraz wymagają opłat za usługi konsultingowe, bo w regulaminie oszukują i piszą o usługach doradczych, rzekomo nam świadczonych, wpisują 3 m-ce wypowiedzenia, pomimo wypowiedzenie nadal przesyłają FV. Koszmar z tego wyszedł i chyba będę musiał jeszcze zatrudnić prawnika, żeby to wszystko odkręcił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Z brytyjskiej spółki LTD można wyciągnąć środki m.in poprzez:

  • wynagrodzenie dyrektorskie ( do około 3000 zł / miesięcznie bez jakichkolwiek składek na ubezpieczenie społeczne oraz podatku dochodowego ) - tutaj podatku w Polsce się nie płaci.
  • należności licencyjne ( opodatkowane zarówno w Polsce jak i w Wielkiej Brytanii ).

Przykładowo wykonujesz jako osoba fizyczna dzieło na rzecz spółki i udzielasz tej spółce licencji. Z umowy owej rodzą się opłaty licencyjne. Jeśli przedmiot jest związany z prawem autorskim, a identyfikacja wizualna, kreacja stron WWW jest z tym powiązane, w Polsce stosuje się koszty uzyskania przychodu na poziomie 50%. Efektywna stopa procentowa podatku wynosi więc 9% , ale umowa o unikaniu podwójnego opodatkowania Wielkiej Brytanii z Polską stanowi następująco:

Artykuł 12

Należności licencyjne

1. Należności licencyjne powstające w Umawiającym się Państwie i wypłacane osobie mającej miejsce zamieszkania lub siedzibę w drugim Umawiającym się Państwie, mogą być opodatkowane w tym drugim Państwie.

2. Jednakże takie należności mogą być także opodatkowane w tym Umawiającym się Państwie, w którym powstały, i zgodnie z prawem tego Państwa, lecz jeżeli osoba uzyskująca należności jest osobą do nich uprawnioną, podatek w ten sposób ustalony nie może przekroczyć 5 procent kwoty należności licencyjnych brutto.

Na tej podstawie podatek zapłacony w Wielkiej Brytanii odliczany jest od podatku , który trzeba zapłacić w Polsce. Zatem 9% podatku - 5% = 4% będzie trzeba dopłacić w kraju rezydencji osoby fizycznej ( tj. Polska ) .

To nie jedyne sposoby na wypłacanie środków ze spółki LTD, lecz jedne z bardziej znanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności