Skocz do zawartości

Etyka pozycjonera


skorpionek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Ostatnio miałem taką sytuację, że musiałem odrzucić zlecenie z powodu rozterek etycznych...i ciągle się zastanawiam czy dobrze zrobiłem. Mianowicie, zgłosił się do mnie klient (znajomy gościa, którego pozycjonuję już jakiś czas) i zaproponował mi abym pozycjonował jego stronę firmową (proste frazy lokalne, mała konkurencja, optymalizacja i kilka lepszych linków wystarczy na topy) ale pojawił się problem bo pozycjonuję już firmę z tej samej branży (pech to pech, mam dopiero 3 stałych klientów a już powtórka), do tego na bardzo podobne, a wręcz pokrywające się frazy. Gdybym przyjął to zlecenie to ja bym zdecydował, która z tych stron będzie na 1 miejscu (bo jak pisałem, żeby tą wbić na 1 miejsce wystarczył miesiąc) i to będzie nieuczciwe względem jednego z tych klientów...Co o tym myślicie? Dobrze, że odrzuciłem czy trzeba było brać i nie marudzić? Jestem bardzo ciekawy Waszych opinii.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

To wiem ale chciałbym się dowiedzieć jak Wy się na to zapatrujecie. Jeśli fraza jest łatwa, a jeden pozycjoner robi 2 firmy na zbieżne frazy to praktycznie on decyduje kto jest na pierwszym miejscu i w mojej ocenie to jest oszustwo w stosunku do jednego klienta (zazwyczaj tego co mniej płaci).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeden pozycjoner robi 2 firmy na zbieżne frazy to praktycznie on decyduje kto jest na pierwszym miejscu i w mojej ocenie to jest oszustwo w stosunku do jednego klienta

Takie rozterki są nie na miejscu. Konkurencja nie będzie się zastanawiać nad takim dylematem.

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchaj innych, rób tak jak sam zdecydujesz

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie patrz na innych, kieruj się tylko swoim wyborem.

Są firmy/osoby, które nie przyjmą takiego zlecenia. Są też takie co nawet za 20 zł topy gwarantują i łapią wszystko jak leci.

Duże agencje nie wnikają, łykają wszystko co płaci.

Ty masz możliwość wyboru i naprawdę indywidualnej opieki nad klientem -(wykorzystaj to).

Kwestia podejścia biznesowego i umieszczenia się na odpowiedniej półce cenowo / jakościowej :)

Pozdrawiam,

M

Strona https://sklep-promar24.pl to sklep internetowy sprzedający dobre polskie zlewozmywaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też popieram, zdarza mi się pozycjonować max 2 osoby na 1 frazę, ale więcej zdecydowanie NIE. TOP 10 jest tylko jedno i działając na plus jednemu klientowi, szkodzę automatycznie kolejnym, Paradoksem są firmy biorące wszystkich na maksa, po 20 klientów na frazę modląc się, żeby chociaż kilku weszło. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Xann chłopak dobrze się zastanawia, przynajmniej widać że nie leci na kasę, a faktycznie coś chce dobrze zrobić.

Ci, którzy potrafią postępować niekonwencjonalnie, są nieskończeni niczym niebo i ziemia, niewyczerpani niczym wielkie rzeki. Gdy nadchodzi ich koniec, zaczynają się znowu, jak dni i miesiące. Umierają i rodzą się na nowo, niczym cztery pory roku...
adrianszczepanski.pl | nipter.de | z229.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności